verze pro tisk

Santo Domingo: Last minute v srdci Karibiku

22. únor 2011

Chystáte se na last minute do Dominikánské republiky? Hledáte vhodné letovisko, nebo jen tip na příjemný výlet? Vydejte se do Santa Dominga. Hlavní město Dominikánské republiky vás překvapí svou nezaměnitelnou atmosférou. Tady se nerozlišuje den a noc, město je temperamentní, živé a to 24 hodin denně.

Santo DomingoSanto Domingo

Santo Domingo a jeho historie

Město Santo Domingo je vůbec nejstarším koloniálním městem v Novém světě. Založil ho pravděpodobně v roce 1496 Bartoloměj Kolumbus, bratr Kryštofa Kolumba. Přesný rok založení není potvrzen. Město bylo dlouho základnou mořeplavců, kteří se odtud vydávali za zámořskými objevy. Sídlila zde španělská koloniální správa. Díky svému stáří se Santo Domingo pyšní několika Nej. Najdete zde nejstarší americkou univerzitu postavenou v roce 1538. Dále je to nejstarší katedrála, nemocnice nebo pevnost. Santo Domingo je druhé nejlidnatější město Karibiku. V centru žije asi jeden milion obyvatel, celkový počet obyvatel včetně těch, co žijí v okrajových částí se odhaduje na tři miliony.

Last minute se skvělou zábavou

Metropole Dominikánské republiky je velmi moderním turistickým centrem. Večer se tady rozhodně nebudete nudit, ulice ožívají. V Santa Domingu se koná mnoho kulturních akcí, koncertů nebo karnevalů. V červenci město rozproudí hudební festival Merenge. Obyvatelé také často vesele slaví nejrůznější svátky a významné dny. Vaše last minute tak může být ve znamení temperamentních rytmů. Centrem zábavy i odpočinku je hlavní ulice El Conte. Její kolonáda je protkána sítí nejlepších obchodů.

Památky a zajímavosti

Téměř celé historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCO. Dominantou města je maják Faro. Stavba o délce 240 metrů je využívána také jako muzeum a vzdělávací centrum. Jsou zde uloženy ostatky Kryštofa Kolumba. Maják Faro byl otevřen v roce 1992 a nejkrásnější pohled na něj je v noci z přistávajícího letadla.

Další památkou je palác El Alcazar. Dvoupatrová stavba má více než 20 států a nachází se zde muzeum. V minulosti tu pobýval Diego Kolumbus, syn Kryštofa Kolumba.

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Luther

neděle, 9. duben 2017
08:26

Thanks a bunch for sharing this with all folks you actually realize what you are speaking about!
Bookmarked. Please additionally visit my site =).

We will have a link trade agreement among us


posted by: Luther [Odpovědět]

Čtěte také...

Jaké je v lednu počasí v Karibiku?

Jaké je v lednu počasí v Karibiku?

Vánoce i oslavy Nového roku jsou za námi, nicméně zima zdaleka nekončí, naopak. Ačkoli u nás to momentálně vypadá spíše na březen, než na leden, sníh a mrazivé počasí zřejmě ještě dorazí. Zkuste si ten aktuální rok zpříjemnit cestou za sluníčkem. A to třeba do Karibiku, kam patří tolik oblíbené dest…

Nejvhodnější čas na dovolenou v Karibiku: 3 destinace, které vedou

Nejvhodnější čas na dovolenou v Karibiku: 3 destinace, které vedou

Počátkem listopadu pomalu začíná sezóna ve většině karibských destinací. V Evropě už je na koupání v moři zima, a tak turisté musejí za sluníčkem a teplem létat o něco dále. Podívejme se na 3 nejoblíbenější destinace v Karibiku. Jak dlouho tam poletíte a na co se můžete těšit?


Last minute dovolená na Krétě

Last minute dovolená na Krétě

Stále jste se ještě letos nevypravili na dovolenou a rozmýšlíte se, kam a kdy vyrazíte? Letní dovolená 2011, respektive ideální čas pro ni, se chýlí pomalu ke noci, cestovní kanceláře však v tuto chvíli stále nabízejí dostatek zájezdů a pobytů, které lze využít.

Využijte last minute dovolené

Využijte last minute dovolené

Dovolené last minute mají jednu zásadní výhodu kromě menší časové náročnosti z hlediska plánování. Lasti minute zájezdy a pobyty ( platí to samozřejmě i pro letenky) jsou totiž mnohdy cenově zvýhodněné, tudíž se na dovolenou dostaneme za daleko menší peníze, než pokud bychom si ji zařizovali již s …Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy