verze pro tisk

Ostrov Thássos nabízí klidnou a krásnou dovolenou

18. červenec 2014

Vodnatý a úrodný ostrov Thásos leží nejseverněji v Egejském moři. Narozdíl od vyprahlé Kréty je Thássos ostrovem zeleným. Lesnatá pohoří  s hlubokými údolími vyplňují velkou část území, i proto je tento ostrov tak nádherný.

Thassos - LimenasThassos - Limenas

Něco málo z historie ostrova

Ostrov byl osídlen už v neolitu. Později se zde usídlili Féničané, poté Thráci, Ióni, ti se nakonec  museli podřídit Athénám, posléze Filipu Makedonskému. Po něm  se na ostrově v rychlém sledu vystřídali Římané, Byzantici, Benátčané, Bulhaři a Turci. V průběhu balkánské války byl Thássos obsazen Řeky. K Řecku patří dodnes.

Několik tipů na cestování po ostrově

Z hlavního střediska ostrova a přístavu Thássos – Liménas jeďtě jižně přes Panagii do Potamiá. Na východním svahu Ipsári se zastavte. Je zde překrásný pohled na údolí porostlé stromy až k moři. Až se dostatečně pokocháte, můžete se vydat na čtyři kilometry dlouhou pláž Chrissoammúdio.

Dál můžete pokračovat přes Kiniru na poloostrov Aliké. Tady najdete překrásné antické mramorové lomy, zbytky svatyně Dioskúrů a dvě křesťanské baziliky.

Pokud vám to ještě nebude stačit, dá se dojet až do Potós, odkud, odbočíte-li doprava, dorazíte do horské vesničky Theológos.

Zpátky do Thássos – Liménas se dostanete přes hornické průmyslové středisko Limenariá a přes Prinos a Rachóni zpět do Thássos

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Chandra

pondělí, 4. září 2017
04:36

Right now it seems like Movable Type is the best blogging
platform available right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog?


posted by: Chandra [Odpovědět]

Wally

pátek, 7. duben 2017
19:48

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this
post and the rest of the website is very good.


posted by: Wally [Odpovědět]

Čtěte také...

Konzervativní emirát Sharjah nabízí neopakovatelnou dovolenou

Konzervativní emirát Sharjah nabízí neopakovatelnou dovolenou

Spojené arabské emiráty jsou v poslední době velice oblíbenou destinací. Nejvíce lidí létá do Dubaje nebo Abu Dhabi. Ale emirátů je sedm, a každý z nich nabízí skvělou, a také odlišnou dovolenou. Chcete si užít krásného počasí, teplého moře, luxusních pláží, parádního nakupování, ale také pravého ži…

Ostrov Djerba: kde a jak si tu užít dovolenou?

Ostrov Djerba: kde a jak si tu užít dovolenou?

Ostrov Djerba patří k Tunisku, se kterým ho spojuje 6,5 km dlouhý most. Ačkoli měří asi jen 500km2, je to největší ostrov Afriky. Plánujete si dovolenou, a vaší představou je týdenní relaxování na plážích či u bazénu, večerní procházky podél pobřeží a ochutnávání exotické stravy? Nechcete se honit n…


Tunisko nabízí exotiku za málo peněz

Tunisko nabízí exotiku za málo peněz

Důvodů, proč si vybrat Tunisko za cíl své letní dovolené, je mnoho. Výborná a originální kuchyně, moderní země s nádechem exotična, zlaté pláže, teplé počasí a vysoká úroveň služeb. Tunisko je zkrátka rájem pro všechny, kteří hledají netradiční dovolenou za málo peněz.

Kalábrie nabízí moře, hory i památky

Kalábrie nabízí moře, hory i památky

Itálie patří k velmi oblíbeným zemím, kam se vydáváme na letní dovolenou. Last minute zájezdy vás vyjdou levněji, než dovolená v Čechách. Jednou z nejkrásnějších částí Itálie je její nejjižnější část – Kalábrie. Tento zemědělský kraj nabízí mnoho lákadel. Od překrásné téměř nedotčené přírody, přes p…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy