verze pro tisk

Kam na dovolenou v Česku na poslední chvíli?

28. červenec 2016

Rozhodli jste se na poslední chvíli pro dovolené v České republice a rádi byste si užili české hory? Pak se nechejte zlákat dovolenou v Krušných horách. Krušné hory patří neprávem k zapomínaným horám v České republice. K jejich nelichotivé historii přispěla zejména těžba nerostného bohatství. Dnes však Krušné hory již dávno nepřipomínají poničenou přírodu, ale naopak lákají k toulkám v horách i hlubokých lesích. Krušné hory jsou rájem pro milovníky pěší turistiky i cykloturistiky. Během levného ubytování Krušné hory byste neměli dát košem ani technickým památkám, hradům a zámkům v okolí Krušných hor.

Kam na dovolenou v Česku na poslední chvíli?Kam na dovolenou v Česku na poslední chvíli?

K nejlákavějším technickým památkám v Krušných horách patří zejména štola Starý Martin v Krupce, která sloužila dříve k dobývání stříbra a cínu. Zajímavý hornický skanzen můžete navštívit také v Podkrušnohorském technickém muzeu v bývalém dole v Kopistech. Krušné hory jsou také protkány lázeňskými středisky. K nejpopulárnějším se bezpochyby řadí Teplice. Zavítat můžete také v Ústí nad Labem do zoologické zahrady nebo do Podkrušnohorského zooparku v Chomutově.

Nejen Krušné hory, ale také Jeseníky slibují pohodovou dovolenou. K výletům zde láká zejména hora Praděd, lázně s ruční papírnou a renesančním parkem ve Velkých Losinách i rozhledna na Zlatém chlumu či rašeliniště Rejvíz. Ubytování v Jeseníkách si můžete najít prostřednictvím tohoto webového portáluubytovani.kamsi.cz/jeseniky/levne-ubytovani/.Za odpočinkem se můžete vydat také do Orlických hor, také zde najdete levné ubytování Orlické hory. To můžete využít, jak k rodinné dovolené, tak prodlouženým víkendům či různým výletům s jedním noclehem.

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Muriel

pondělí, 3. duben 2017
14:15

Your mode of describing the whole thing in this piece of writing is really good, every one be capable of without difficulty know it, Thanks a lot.


posted by: Muriel [Odpovědět]

Čtěte také...

Last minute zájezdy - levná dovolená na poslední chvíli

Last minute zájezdy - levná dovolená na poslední chvíli

Stále jste si ještě nevybrali dovolenou a čekáte na poslední chvíli? Pak možná děláte dobře, neboť aktuální zájezdy na poslední chvíli mohou být až o desítky procent levnější. Takzvané last minute zájezdy dnes běžně nabízejí prakticky všechny cestovní kanceláře.

Sjednání cestovního pojištění na poslední chvíli

Sjednání cestovního pojištění na poslední chvíli

Před odletem na dovolenou, kdy jsem v určitém stresu z toho, abychom si s sebou zabalili všechny potřebné věci a nezapomněli na příslušné doklady, mnoho z nás zapomíná na jednu zásadní věc, kterou je sjednání cestovního pojištění. Pokud se tak stane a víme, že si cestovní pojištění už nestihneme sml…


Pojeďte na dovolenou se slevou: Jaké máte možnosti?

Pojeďte na dovolenou se slevou: Jaké máte možnosti?

Nastává čas letních dovolených. Mnozí z vás ještě nevědí, kam na odpočinek vyrazí a zda vůbec. Je pravdou, že letní dovolená stojí docela dost peněz a ne každý si ji může dovolit. Co takhle zkusit slevy na pobyty? Díky nim si letní dovolenou může užít téměř každý.

Podzim je ideálním termínem pro last minute dovolenou

Podzim je ideálním termínem pro last minute dovolenou

V posledních letech si stále více Čechů vybírá dovolenou na poslední chvíli. Nutí je k tomu velké pracovní vytížení. Každý si nemůže naplánovat dovolenou dlouho dopředu, protože neví, jaká bude v jeho firmě situace za půl roku. Lidé proto využívají k dovoleným období, kdy je méně zakázek. Jakmile na…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy