verze pro tisk

Exotická dovolená: poznávací zájezd do Koreje

29. říjen 2012

Exotické dovolené jsou hitem mezi klasickými i last minute dovolenými. V poslední době mezi turisty roste zájem o poznávací zájezdy do Koreje. Korejský poloostrov sice v našich končinách obecně nepatří mezi místa, která by v nás budila nějakou důvěru, nicméně je nutno poznamenat, že zájezdy do Jižní Koreje jsou naprosto úchvatným zážitkem, který ve vás zanechá vzpomínky na celý život.

Exotická dovolená: poznávací zájezd do KorejeExotická dovolená: poznávací zájezd do Koreje

Korejský poloostrov

Korejský poloostrov je již po několik desetiletí rozdělen na dva státy - Severní a Jižní Koreu. Zatímco severokorejská část je pro běžného turistu nepřístupná, neboť zdejší tuhý komunistický režim pevně střeží své hranice, Jižní Korea je naopak zemí, která je pro turisty skvělým místem. Jižní Korea je dnes moderní zemí, jejíž obyvatelé mají vysokou životní úroveň, což se odráží i na službách, které země poskytuje zahraničním návštěvníkům. Poznávací zájezd do Koreje je exotickou dovolenou, která vás rozhodně nadchne.

Zajímavosti Jižní Koreje

Severní Korea je zemí, která má velmi bohatou kulturu a historii. Poznávací zájezdy obvykle míří nejen za kulturními památkami, ale umožňují turistům také poznat zdejší kulturu, a to i díky návštěvám zdejších velkoměst, která žijí čilým ruchem. V tomto směru nadchne hlavní město Soul. Turisté však přesto chtějí alespoň zdálky zahlédnout také Severní Koreu, proto většina poznávacích zájezdů míří k demarkační linii, do města Kosung, kde se nachází vyhlídka sjednocení.

Jižní Korea disponuje několika zajímavými národními parky, z památek pak určitě stojí zza to navštívit například chrám Sinheungsa, který je považován za nejstarší ženský buddhistický chrám na světě. Známý je také chrám Pulkuksa, který je zapsán v seznamu UNESCO. Výčet kulturních památek v Koreji by byl opravdu dlouhý.

Poznávací zájezd do Koreje může být skvělým zážitkem pro všechny věkové kategorie. Dokonce se stává, že si tyto zájezdy objednávají čerstvě zasnoubení, kteří se teprve nedávno předali zásnubní prsteny. Během takovéto dovolené pak prožijí jeden z nejkrásnějších společných zážitků.

Pakliže byste rádi jeli do podobné země, jakou je Korea, avšak nemáte s kým, pak vám může pomoci najít partnera nějaká dobrá seznamka. Kdo ví, třeba zde potkáte osudovou osobu, s níž pak strávíte celý zbytek života.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jihoafrický Durban: ta pravá exotická dovolená

Jihoafrický Durban: ta pravá exotická dovolená

Toužíte poznat opravdovou exotiku se vším všudy? Pak navštivte Durban, který se nachází v Jihoafrické republice. Durban je nejznámější plážové město. Najdete tu kilometry dlouhých a překrásných pláží, které jsou omývány vodami Indického oceánu. Vynechte pro letošek destinace Karibiku a jeďte do Afri…

Poznávací zájezdy do Izraele

Poznávací zájezdy do Izraele

Poznávací zájezdy jsou skvělou možností, jak navštívit turisticky méně navštěvovaná města a během několika dní poznat místní lidi, jejich zvyky a kulturu. Existují cestovní kanceláře, které nabízejí velmi levné a přitom naprosto exkluzivní poznávací zájezdy, díky nimž lze poznat i pro našince exotič…


Last minute dovolená na Krétě

Last minute dovolená na Krétě

Stále jste se ještě letos nevypravili na dovolenou a rozmýšlíte se, kam a kdy vyrazíte? Letní dovolená 2011, respektive ideální čas pro ni, se chýlí pomalu ke noci, cestovní kanceláře však v tuto chvíli stále nabízejí dostatek zájezdů a pobytů, které lze využít.

Dovolená na Bali: vyměňte Karibik za Indonésii

Dovolená na Bali: vyměňte Karibik za Indonésii

Při plánovaní podzimní nebo zimní dovolené vedou hned po Karibiku destinace v Indonésii. Nejnavštěvovanějším místem je pak Bali, ostrov, který omývá Indický oceán a Jávské moře. Co tato exotická země turistům nabízí? Kdy je ideální sem jet na dovolenou a na co se můžete těšit?Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy