verze pro tisk

Netradiční dovolená u moře

3. duben 2014

Obecně máme představu pobytu u moře spojenou s vidinou písečných pláží, horkého léta, osvěžujícího plavání ve slaných nadnášejících vlnách. Některé cestovní kanceláře nabízejí svým klientům tzv. netradiční pobyty s ranním cvičením u moře, výlety na kole po pobřeží, s možností plavby na zapůjčených kajacích k nejbližším ostrůvkům. Dále se vyučuje vodnímu lyžování nebo můžete absolvovat potápěčský kurz.

Netradiční dovolená u mořeNetradiční dovolená u moře

Zážitky

Mé nejsilnější zážitky od moře spadají do zcela jiné kategorie, a to hlavně proto, že nejsou organizované, tudíž jsou neopakovatelné. Ale pěkně od začátku. Mám jednu výstřednost. Ať jsem na svých cestách kdekoliv, všude, kde jen to jde a jsem
v tom správném rozpoložení, vrhám se do vod studní, jezer, řek a moří. Přitom jde vesměs o vody málo teplé, studené, až ledové.
Ačkoliv miluji teploučko, nevadí mi ani tropické ,,hice" a mám ráda koupání v teplých mořích, kde se to jaksi i předpokládá, stále častěji se ocitám tu na Aljašce, tu v zemích půlnočního slunce, apod.

Dobrodružné koupání

Cestou na Špicberky jsme kvůli poruše na autobusu byli nuceni postavit stany a přenocovat na rozlehlé pláni poblíž skalnatého pobřeží bičovaného mořskýmí vlnami. Byl krásný slunečný den a pár se nás rozhodlo zajít k majáku asi 3 km vzdálenému. Pochopitelně mě ihned napadlo, co kdyby se tam dalo zaplavat?

V rychlosti jsem na sebe hodila plavky, bundu a vyrazila směr maják. Moře u majáku skutečně bylo přístupné. Bunda, foťák a tenisky zůstaly na břehu a už jsem nadšeně vstupovala do chladné vody Baltského moře. Plavala jsem kousek k ostrůvku s velkou kolonií ptáků a hned zpátky. Voda mohla mít tak 5-6stupňů, na velké plavání to pravda nebylo. Pod hladinou při břehu jsem uviděla vodní rostliny, tak jsem ještě ze břehu vzala fotoaparát a tu krásu si vyfotila.

Přiznávám, že během focení, po ramena ve vodě, kdy mi z chladu již mrtvěly nohy, můj entuziasmus rychle vyprchal, a tak rychle ven. Teprve nyní mi došlo, že jsem svou zpáteční cestu nedomyslela. Jaksi jsem opomněla vzít cokoliv na převlečení. Nebylo též radno zamokřit si jediné tenisky a tak jsem v mokrých plavkách bosa běžela ke stanu po pichlavých bodlácích, borůvčí a ostrých travách. (Do konce dovolené jsem noci prokašlala.)

Nepoučitelná

Po příletu do Longyearbyen na Špicberkách jsem strávila bezesnou noc. Bojovala jsem sama se sebou:  - ,,když ne teď, už si tady nezaplaveš" a: ,,měj rozum, jsi nemocná, bude to horší". A jak to dopadlo? Jak jinak! Opět jsem okusila ledové vody Severního oceánu. Tentokrát ovšem byl stan nedaleko a já byla raději bez plavek.


 

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 3xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lyndon

pátek, 21. červenec 2017
18:36

Excellent blog here! Also your site loads
up very fast! What host are you using? Can I get
your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as fast as
yours lol


posted by: Lyndon [Odpovědět]

Joann

pátek, 7. duben 2017
19:57

This post is truly a pleasant one it helps new web people, who are wishing for blogging.


posted by: Joann [Odpovědět]

Čtěte také...

Netradiční dovolená: Plavba po moři či oceánu

Netradiční dovolená: Plavba po moři či oceánu

Možností, jak trávit dovolenou, je v dnešní době opravdu mnoho. Stačí, pokud máte nešetřený dostatečný finanční obnos a meze se vám prakticky nekladou. Kromě klasických pobytů u moře stále více Čechů lákají i netradiční způsoby dovolené, mezi něž se rozhodně řadí také plavby po mořích či rovnou po o…

Kalábrie nabízí moře, hory i památky

Kalábrie nabízí moře, hory i památky

Itálie patří k velmi oblíbeným zemím, kam se vydáváme na letní dovolenou. Last minute zájezdy vás vyjdou levněji, než dovolená v Čechách. Jednou z nejkrásnějších částí Itálie je její nejjižnější část – Kalábrie. Tento zemědělský kraj nabízí mnoho lákadel. Od překrásné téměř nedotčené přírody, přes p…


Korfu: poznejte perlu Jónského moře

Korfu: poznejte perlu Jónského moře

Největším řecký ostrov Korfu je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském moři. Pro bohatý výskyt flory je přezdíván také jako „Zelený ostrov“. Korfu, neboli Kérkyra, je kromě přírody znám také pro svou bohatou kulturní historii, typickou řeckou ostrovní architekturu. Během letní sezony …

Cenově zvýhodněné zájezdy pro seniory: Odpočinek u moře ze jedinečných podmínek

Cenově zvýhodněné zájezdy pro seniory: Odpočinek u moře ze jedinečných podmínek

Je vám 55 let či více a chcete si užít krásný závěr léta u moře? Pak využijte jedinečné nabídky zvýhodněných zájezdů pro seniory. Do zajímavých letních destinací se podíváte za výrazně nižší cenu nežli v případě zakoupení klasického pobytového zájezdu.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy