verze pro tisk

Jedete na dovolenou? Nezapomeňte na online cestovní pojištění!

13. březen 2014

A už se chystáte vyrazit na delší zahraniční dovolenou nebo třeba jen na víkend, vždy je dobré zajistit si včas cestovní pojištění. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit a většinou se tak stane v nejméně vhodnou dobu.

Jedete na dovolenou? Nezapomeňte na online cestovní pojištění!Jedete na dovolenou? Nezapomeňte na online cestovní pojištění!

Možností, jak cestovní pojištění zařídit je hned několik. V minulosti jsme museli toto pojištění vyřizovat osobně, dnes už to lze mnohem pohodlněji pomocí internetu. Co vše budete potřebovat k tomu, abyste si mohli své cestovní pojištění vyřídit online z pohodlí domova?

Porovnejte nabídky

Je úplně jedno, kam se vydáte. Může se jednat o prosluněnou pláž, lyžování nebo prohlídku egyptských pyramid. Zkrátka vždy si sjednejte cestovní pojištění včas, nejlépe před odjezdem na dovolenou. Budete tak mít o mnoho starostí méně, zejména pokud by se při vaší cestě v zahraničí přihodil nějaký úraz či nenadálá nemoc.

Na internetu si najdete srovnání cen cestovního pojištění a zvolíte si takovou pojišovnu, která vám nejvíce vyhovuje. To vám ušetří mnoho času. Často také dostanete značnou slevu oproti vyřízení pojistky na pobočce.

Jak to vlastně funguje?

Prostřednictvím již připraveného formuláře, který najdete na stránkách online cestovního pojištění, si zvolíte typ pojištění, jeho charakter a cíl vaší cesty.

Dále pak je velmi důležitá doba pojištění, druh pojištění, územní platnost a způsob platby. Nezapomeňte také na důležité informace o sobě (jméno, příjmení, datum narození, bydliště a jiné).

Jakmile zaplatíte, na vᚠemail vám přijde smlouva a identifikační karta. K tomu ještě informace o možnosti jejich vytisknutí.

Jednoduchý proces online pojištění

Nejprve si zvolte datum odjezdu. Počátek pojištění může začít nejdříve od následujícího dne. Potom zvolte datum návratu (alespoň předpokládané, můžete si délku kdykoliv prodloužit). Maximální sjednaná délka pojištění je na 365 dní, u některých pojištění je tato doba podstatně kratší.

Dále si zvolíte typ cesty, počet osob a jejich věk. Velmi důležité je vybrat rozsah pojištění. V základním balíčku bývá zpravidla zahrnuto pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Z doplňkového pojištění můžete vybrat například úrazové pojištění, pojištění zavazadel a také odpovědnosti či pojištění adrenalinových sportů.

Své údaje si pak pečlivě zkontrolujte a také konečnou částku raději ještě jednou překontrolujte a pak už zbývá jen odeslat.

Sjednání návrhu pojistné smlouvy

Online pojištění patří mezi nejjednodušší a nejrychlejší cestu, jak si sjednat pojištění na cesty. Největší výhodou je to, že si pojištění přes internet můžete sjednat těsně před odjezdem a nezabere vám to mnoho času. Využijte možnosti kalkulace cestovního pojištění a zajistěte si tak nejvýhodnější pojistku na trhu.

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená last minute? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Dovolená last minute? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Mnozí z vás si zvykli objednávat dovolenou na poslední chvíli. Last minute zájezdy jsou totiž cenově výhodnější nežli klasické nabídky, dají se tak ušetřit tisíce korun. Přináší to však sebou i jedno úskalí. Pokud odjíždíte ze dne na den, snadno můžete zapomenout na zásadní věc v podobě cestovního p…

Cestovní pojištění online a přes mobilní telefon

Cestovní pojištění online a přes mobilní telefon

Česká asociace pojišoven sdružuje několik desítek českých pojišoven. Většina z nich nabízí standardní pojišovací služby, v jejich sortimentu samozřejmě nechybí ani cestovní pojištění. To začíná být pro mnoho lidí právě v těchto týdnech aktuální, nebo se blíží doba dovolených.


Cestovní pojištění pro zahraniční i tuzemský pobyt

Cestovní pojištění pro zahraniční i tuzemský pobyt

Cestovní pojištění si většina lidí zařizuje pouze tehdy, jede-li na dovolenou do zahraničí. Velmi praktické však je zařídit si nějaké dobré pojištění také ve chvíli, kdy plánujete dovolenou v tuzemsku.

Před cestou do zahraničí si vždy sjednejte cestovní pojištění

Před cestou do zahraničí si vždy sjednejte cestovní pojištění

Je několik důležitých věcí a záležitostí, které je potřeba udělat před každou cestou na dovolenou. V první řadě si rozhodně zjistěte všechny detaily o zájezdu či pobytu. Před samotným odjezdem si pak zajistěte dům před případnými útoky zlodějů a vandalů. Na co však také nesmíte zapomenout, je uzavře…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy