verze pro tisk

Last minute dovolená: Vyplatí se či nikoli?

9. listopad 2016

Kupujete dovolenou s předstihem nebo si s jejím objednáním dáváte na čas a čekáte až na last minute nabídky? Volíte-li druhou možnost, pak vás možná zajímá, kolik na takové dovolené můžete reálně ušetřit. Jde o stokoruny, tisíce nebo snad desetitisíce? Podívali jsme se last minute dovoleným na zoubek a přinášíme vám velké podzimní odhalení!

Last minute dovolená: Vyplatí se či nikoli?Last minute dovolená: Vyplatí se či nikoli?

Last minute jsou rok od roku oblíbenější

Obliba dovolených na poslední chvíli rok od roku stoupá. Každoročně jde zhruba o 40 % prodaných zájezdů z celkové nabídky právě prostřednictvím last minute. Třeba letos cestovní kanceláře a agentury zaznamenaly největší zájem v oblasti last minute zájezdů o dovolenou v Chorvatsku, Řecku, Turecku a Španělsku. Destinace jako Egypt nebo Tunis tolik oblíbené nebyly.

Last minute nejčastěji využívají OSVČ a podnikatelé

Kdo si takovou dovolenou může vlastně dovolit? Obvykle se jedná o osoby v důchodovém věku, které se již nemusí se zaměstnavatelem domlouvat na plánované dovolené. Ze dne na den si mohou dovolenou naplánovat také někteří podnikatelé a OSVČ. Počet last minute zájezdů, ale i pokojů je omezen také kapacitně. Poměrně snadno najdou ubytování a dovolenou snů mladé páry, pětičlenná rodina to bude mít při hledání a výběru poněkud složitější.

Na zájezdu můžete ušetřit i 50 % obvyklé ceny

Zní to lákavě? Bohužel vás musíme zklamat. 50 % slevy se týkají pouze těch super last minute zájezdů, kde rozhodují minuty či hodiny. Jeden den zájezd zaplatíte, druhý den obvykle odlétáte. Cestovní kanceláře a agentury totiž potřebují naplnit poslední kapacity letadel a hotelů, proto srazí cenu na absolutní minimum.

Last minute dovolená = zkažená dovolená?

Někteří cestovatelé se mylně domnívají, že last minute zájezd v překladu znamená dovolená se sníženou kvalitou služeb. To není v žádném případě pravda. Zaměstnanci hotelů nemohou tušit, zda jste zájezd zakoupili za standardní nebo sníženou cenu, proto se můžete těšit na klasické služby jako v případě dovolené zakoupené s předstihem.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Amee

sobota, 22. červenec 2017
13:21

Excellent website. A lot of useful information here.

I am sending it to several friends ans also sharing in delicious.

And certainly, thank you on your effort!


posted by: Amee [Odpovědět]

Čtěte také...

Last minute zájezdy - levná dovolená na poslední chvíli

Last minute zájezdy - levná dovolená na poslední chvíli

Stále jste si ještě nevybrali dovolenou a čekáte na poslední chvíli? Pak možná děláte dobře, neboť aktuální zájezdy na poslední chvíli mohou být až o desítky procent levnější. Takzvané last minute zájezdy dnes běžně nabízejí prakticky všechny cestovní kanceláře.

Last minute dovolená na Krétě

Last minute dovolená na Krétě

Stále jste se ještě letos nevypravili na dovolenou a rozmýšlíte se, kam a kdy vyrazíte? Letní dovolená 2011, respektive ideální čas pro ni, se chýlí pomalu ke noci, cestovní kanceláře však v tuto chvíli stále nabízejí dostatek zájezdů a pobytů, které lze využít.


Dovolená last minute? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Dovolená last minute? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Mnozí z vás si zvykli objednávat dovolenou na poslední chvíli. Last minute zájezdy jsou totiž cenově výhodnější nežli klasické nabídky, dají se tak ušetřit tisíce korun. Přináší to však sebou i jedno úskalí. Pokud odjíždíte ze dne na den, snadno můžete zapomenout na zásadní věc v podobě cestovního p…

Využijte last minute dovolené

Využijte last minute dovolené

Dovolené last minute mají jednu zásadní výhodu kromě menší časové náročnosti z hlediska plánování. Lasti minute zájezdy a pobyty ( platí to samozřejmě i pro letenky) jsou totiž mnohdy cenově zvýhodněné, tudíž se na dovolenou dostaneme za daleko menší peníze, než pokud bychom si ji zařizovali již s …Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy

www.automobilovedily24.cz