verze pro tisk

Zanzibar: dovolená s vůní koření

27. listopad 2013

Ostrov Zanzibar patří mezi další exotické destinace, které jsou zejména v zimním období hojně navštěvovány. Africký ostrov nabízí totiž mnoho. Snoubí se tu vlivy ománské a africké, což dalo za vznik netradiční a zajímavé kultuře. Za sebou má ale i stinnou minulost v podobě nemilosrdného obchodu s otroky.

Zanzibar. Zdroj: WikiZanzibar. Zdroj: Wiki

Zanzibar je také domovem námi oblíbených druhů koření - hřebíčku, pepře, muškátového oříšku, citronové trávy nebo skořice. Podívejte se, co si můžete na Zanzibaru všechno užít.

Pláže a zase pláže

Jedno z hlavních lákadel ostrovu Zanzibar jsou samozřejmě pláže. Táhnou se kilometry daleko a není výjimkou, že jejich konce nedohlédnete. Bělostný písek a kokosové palmy pak umocňují atmosféru ráje na zemi.

Mezi nejhezčí pláže patří Matemwe, Pongwe nebo Jambiani. Na východním pobřeží je vstup do oceánu pozvolný, naopak severní pláže mají vstup do moře prudší. Často jsou také obklopeny vápencovými skalami.

Pamatujte na odliv

Při plánování cesty na Zanzibar vezměte v potaz odliv. Ten totiž hodně ovlivní kvalitu vaší dovolené. V severních letoviscích je to víceméně bez problémů, protože tam oceán téměř neustupuje. Na jiných místech však můžete být překvapeni, že voda je najednou o stovky kilometrů dál.

Co vidět na Zanzibaru?

Ostrov je skvělou destinací pro lidi, kteří kromě vodních radovánek touží po poznání nové kultury, místních lidí, zajímavých míst a stravy. Možnosti výletů jsou tady opravdu nepřeberné. Co tedy nevynechat?

Hlavní město Stone Town

Kamenné město láká turisty hlavně svým proslulým trhem.Tam můžete nakoupit místní produkty, a navíc si popovídat s místními. Dalším lákadlem v hlavním městě je rodný dům Freddieho Mercuryho. Kromě toho můžete vidět bývalou portugalskou pevnost nebo Palác zázraků. Přijeďte sem ale až odpoledne, to se město teprve probouzí k životu.

Farmy s kořením

Strávit dovolenou na Zanzibaru a nepodívat se na některou z farem koření, je tako jet do Prahy a nenavštívit Petřín. Tento výlet si můžete zařídit jak individuálně přímo na místě, tak dopředu s cestovní kanceláří.

Vždy budete mít k dispozici průvodce, který vám vše ukáže. Na několik hodin se tak ponoříte do světa silné vůně a chuti. Obvykle je tato "spice tour" spojena i s ochutnávkou jak koření, tak čaje nebo kokosové dužiny.

Nejoblíbenější letoviska ostrova

Nejčastěji turisté jezdí do severního letoviska Nungwi. To zároveň patří k nejstarším místům na ostrově. Je také oblíbeným cílem individuálních cestovatelů, protože tu lze sehnat ubytování za rozumnou cenu.

Dále návštěvníci míří do východního střediska Uroa nebo jihovýchodního Paje.

Dovolenou na Zanzibaru pořídíte v last minute zájezdu od cca 23 tisíc, a to na 9 dní s all inclusive. Přímý let je samozřejmostí.

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Merry

pátek, 21. červenec 2017
05:06

Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging
to get that "perfect balance" between user
friendliness and appearance. I must say you have done a amazing job with this.
Additionally, the blog loads super quick for me on Opera.
Exceptional Blog!


posted by: Merry [Odpovědět]

Čtěte také...

Martinik: dovolená s vůní květin a rumu

Martinik: dovolená s vůní květin a rumu

Neobyčejné spojení exotiky a evropské kultury, ve které převládá francouzský šarm a elegance, to je ostrov Martinik. Tento ostrov je vlastně zámořský department Francie, leží necelých 7 tisíc kilometrů od Paříže na druhé straně Atlantického oceánu. Vydáte-li se na Martinik, ocitnete se v Karibiku, a…

Dovolená Řecko: Zakynthos a nejzajímavější místa

Dovolená Řecko: Zakynthos a nejzajímavější místa

Součástí Řecka je i několik nádherných ostrovů, které jsou oblíbenými destinacemi pro turisty ze všech koutů Evropy i dalších kontinentů. Jedním z míst, kde lze dovolená Řecko strávit, je také ostrov Zakynthos, který pro svou krásnou přírodu a spoustu druhů flóry bývá přezdíván jako „ostrov vůní“.


Jihoafrický Durban: ta pravá exotická dovolená

Jihoafrický Durban: ta pravá exotická dovolená

Toužíte poznat opravdovou exotiku se vším všudy? Pak navštivte Durban, který se nachází v Jihoafrické republice. Durban je nejznámější plážové město. Najdete tu kilometry dlouhých a překrásných pláží, které jsou omývány vodami Indického oceánu. Vynechte pro letošek destinace Karibiku a jeďte do Afri…

Last minute dovolená na Krétě

Last minute dovolená na Krétě

Stále jste se ještě letos nevypravili na dovolenou a rozmýšlíte se, kam a kdy vyrazíte? Letní dovolená 2011, respektive ideální čas pro ni, se chýlí pomalu ke noci, cestovní kanceláře však v tuto chvíli stále nabízejí dostatek zájezdů a pobytů, které lze využít.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy