verze pro tisk

Turecká riviéra na podzim nabízí stále hezké počasí a teploty okolo 25 stupňů

2. říjen 2013

Pravý podzim vtrhl do Čech. Převládá zataženo, začíná více pršet a teploty se pohybují jen okolo 10-15 stupňů. A to je nejvyšší čas k tomu, udělat si ještě pozdní dovolenou.

SideSide

Kdo chce načerpat energii ze slunečních paprsků, poznávat památky a odpočívat na plážích, může ještě teď vyjet do Turecka. Turecká riviéra i v říjnu nabízí velmi příznivé počasí. A kam vlastně kromě Antalye můžete vyrazit?

Side

Letovisko Side leží asi 80 km od centra Turecké riviéry, Antalye. Tato oblast je jedna z nejdéle osídlených v Turecku. I proto tu najdete mnoho historických památek, které jsou největším lákadlem střediska Side. Podzim je ideální doba pro jejich poznávání, už není takové horko. Stovky návštěvníků sem jezdí shlédnout zejména proslulý Apollónův chrám.

Kromě milovníků historie si tu na své přijdou i turisté toužící po zábavě a nočním životě. V Side to zkrátka žije, podél pobřeží se táhne mnoho hudebních klubů, kde se můžete bavit do časných ranních hodin. Přes den si odpočiňte na některé z mnoha oblázkovo-písčitých pláží a večer běžte tančit.

Belek

Moderní letovisko Turecké riviéry, Belek, si oblíbili zejména milovníci golfu. Pro ty je letovisko opravdu rájem. Sezóna v Beleku nikdy nekončí, protože letovisko je chráněno před nepřízní počasí vysokým pohořím. A hřiště jsou mnohdy i krytá. Počítejte s tím, že výše uvedené důvody se také odráží v poněkud vyšších cenách za pobyt.

Jinak je Belek vhodný pro lidi, kteří chtějí odpočívat, a už aktivně, nebo jen pasivně na plážích. Přímo v Beleku je jen jedna pláž, zato ale dlouhá celých 16 km. Oceněna byla Modrou vlajkou a údajně se spolu s Kleopatřinou pláží řadí k nejhezčím na riviéře.

Budete-li chtít poznávat historii, počítejte s tím, že za památkami musíte dělat celodenní výlety.

Kemer

Kemer je letoviskem naprosto odlišným od předchozích dvou. Je to klidné, malé městečko, kde si dovolenou užijí zejména rodiny s dětmi, páry na líbánkách nebo senioři. Vaši dovolenou nebude narušovat hlasitá hudba, ani automobilový provoz.

Pláže tu jsou dvě, s pozvolným vstupem do moře a neuvěřitelně čistou vodou. S dětmi vyrazte do delfinária nebo aquparku.

Letovisko Kemer je oblíbené také pro překrásnou přírodu. V blízkosti se nachází ohnivá stráň Chiméra, které má zejména po setmění nenapodobitelné kouzlo.

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kam na podzim k moři: nejlepší destinace pro pozdní dovolenou

Kam na podzim k moři: nejlepší destinace pro pozdní dovolenou

Léto už je definitivně za námi a ani žádné babí se podle meteorologů nechystá. Začíná nám období, které je sice pro svou barevnost krásné, ale mlhavé a deštivé. Sluneční paprsky uvidíme čím dál tím méně. Jediná možnost, jak si ještě užít teplé a slunné dny, je odjet někam za mořem. Kam ale na podzim…

Počasí na Turecké riviéře: kdy vyrazit na dovolenou?

Počasí na Turecké riviéře: kdy vyrazit na dovolenou?

Turecká riviéra na pobřeží Středozemního moře se rozkládá na jihu Turecka mezi městy Antalya a Alanya. Zahrnuje již zmiňované destinace Antalya a Alanya, dále letoviska Alara, Belek, Dalyan, Incekum, Kemer, Konakli a Side. Jedná se o nádherný kontrast moderního světa a starověkých staveb. Není proto…


Omišská riviéra patří k nejkrásnějším turistickým destinacím v Chorvatsku

Omišská riviéra patří k nejkrásnějším turistickým destinacím v Chorvatsku

Máte rádi cestování a už se nemůžete dočkat, až zas příští rok v létě vyrazíte na dovolenou? Už nyní, kdy k nám přichází zima, je dobré si začít plánovat, kam se v roce 2015 vydáte. Milovníkům moře, památek, turistiky a kulturních akcí lze jedině doporučit Omišskou riviéru v Chorvatsku.

Kam s dětmi do Turecka? 3 tipy na rodinná letoviska

Kam s dětmi do Turecka? 3 tipy na rodinná letoviska

Pokud toužíte po orientu, Turecko je to pravé pro vás. A máte-li již děti a nevíte, kam přesně v Turecku zamířit, níže možná najdete inspiraci. Mezi to vůbec nejznámější letovisko, kde najdete vše, co by mělo místo vaší dovolené zahrnovat, patří Antalya. Hotelové komplexy, sportovní vyžití, restaura…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy