verze pro tisk

Thajsko - jeďte právě teď

8. leden 2014

Thajsko je jedním z míst, kam se v zimě létá za sluncem. Pokud už máte dost šedivých lednových dnů, které letos navíc opravdu sněhem neoplývají, sbalte zavazadla a jeďte se ohřát. Thajsko je v exotice prostě jednička. Dopřejte si moře, sluníčko, koupání, exotickou kuchyni a přírodu v jedné z nejžádanějších a nejkrásnějších destinací.

Thajsko - jeďte právě teďThajsko - jeďte právě teď

Vyrazte za sluníčkem

V lednu je ideální doba na to, vyrazit do Thajska. Průměrné denní teploty se pohybují kolem příjemných 30 stupňů Celsia a ty noční obvykle neklesají pod 20 stupňů. Teplotní rozdíl mezi létem a zimou není příliš velký, neboť v létě bývají teploty asi o 5 stupňů vyšší.

Ovšem od srpna do října Thajsko sužuje období dešťů. Ty jsou někdy hodně vydatné. Proto hlavní sezóna začíná až v době, kdy v tuzemsku panuje zima.

Cestovní kanceláře se předhánějí s nabídkami zájezdů do této země. Thajsko neláká pouze pro své ideální počasí a stále teplé moře, ale také na vynikající kuchyni, pohostinnost místních a památky. Turistická sezóna vrcholí, neboť do Thajska se nejvíce létá od listopadu do března.

Po Vánocích akční slevy

Pokud byste se rozhodli strávit v Thajsku následné Vánoce a oslavit zde i příchod Nového roku, pak vězte, že si připlatíte. O tyhle termíny je totiž velký zájem, mnoho lidí láká představa, strávit svátky trochu jinak.

Nyní se už ovšem nemusíte obávat navýšených cen. Naopak, mnoho cestovních kanceláří přináší slevové akce, které rozhodně stojí zato využít.

Kam se nejvíc jezdí?

Mezi nejatraktivnější místa, kam turisté míří, patří Bangkok, Ostrov Phuket, ostrov Phi Phi, Krabi nebo Pattava. Z Krabi se snadno dostanete na ostrov Koh Lanta, který je v současné době také velmi oblíbený.

Co dělat v Thajsku?

A co kromě relaxování na plážích, projíždkách na slonech a ochutnávání místní kuchyně dělat v Thajsku? Především cestovat a zase cestovat. Tato země toho nabízí neuvěřitelně moc. I proto sem míří hodně individuálních cestovatelů a to alespoň na měsíc.

Pokud tolik času nemáte, pořiďte si dobrého cestovního průvodce. Tak snadno předem zjistíte, která místa byste chtěli navštívit. Je jich opravdu nespočet.

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Shannon

pátek, 21. červenec 2017
08:42

Thank you for the auspicious writeup. It
in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you!
However, how could we communicate?


posted by: Shannon [Odpovědět]

Čtěte také...

Last minute Thajsko: 5 nejoblíbenějších letovisek

Last minute Thajsko: 5 nejoblíbenějších letovisek

Thajsko nabízí celou řadu letovisek a turistických resortů, ze kterých si zákazníci mohou vybírat. Právě v tomto ročním období sem přijíždí největší množství turistů, kteří chtějí poznat její kulturu i historické a buddhistické památky. Nabízíme vám přehled pěti nejoblíbenějších thajských letovisek,…

10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku

10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku

Chystáte se do Thajska? Je mnoho věcí, které v této nádherné exotické zemi lze dělat. Co byste rozhodně měli vyzkoušet? Čtěte následující řádky a nechte se inspirovat.


Zájezdy do celého světa od německých CK s odlety z Prahy

Zájezdy do celého světa od německých CK s odlety z Prahy

Pro české turisty je mnohdy výrazně výhodnější, pokud si zařídí zájezdy od německých cestovních kanceláří. Ty totiž často nabízejí luxusní zájezdy do světově proslulých destinací za daleko nižší ceny, než za které lze podobné zájezdy pořídit u tuzemských cestovních kanceláří.

Na dovolenou do Asie nyní můžete odletět s německou cestovkou i z Prahy

Na dovolenou do Asie nyní můžete odletět s německou cestovkou i z Prahy

Náročnější klienti si často stěžují, že nabídka tuzemských cestovních kanceláří je dosti omezená. Většinou nabízí pouze zájezdy do Chorvatska, Itálie a dalších evropských destinací, maximálně do bezpečných oblastí severní Afriky. Jen výjimečně se však s nimi dostanou do zemí v Asii a dalších kontine…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy