verze pro tisk

Spojené arabské emiráty vás potěší počasím i v únoru

4. únor 2014

Plánujete navštívit Spojené arabské emiráty? Tak právě nyní je ten nejlepší čas, kdy vyrazit. SAE mají totiž tropické suché klima, v létě tam mohou dosáhnout teploty k 50 stupňům, což je pro Evropany téměř neúnosné. Díky velkým horkům sem nejvíce turistů z Evropy přijíždí právě v zimním období. Co vás tam bude čekat v únoru za počasí?

Spojené arabské emiráty vás potěší počasím i v únoruSpojené arabské emiráty vás potěší počasím i v únoru

Kdy navštívit SAE

Nejvhodnější období, kdy se vydat do Emirátů, je právě začátek jara, únor, březen a duben. Nebo naopak podzimní období, říjen až prosinec. V této době teploty nedosahují extrémních hodnot, pohybují se okolo příjemných 30 stupňů. Zimy jsou v SAE sice pořád teplejší, než naše nejhezčí letní dny, nicméně díky vlhkosti se horko snáší opravdu mnohem lépe.

Únorové počasí v SAE

V únoru se teplota vzduchu pohybuje spíše kolem 25 stupňům, moře má asi 22 stupňů. Je to tedy ideální doba, kdy jet do SAE především za poznáním historických památek a přírodních krás. Touto dobou v SAE naprší průměrně kolem 4 mm. Přeháňky jsou obvykle velice vydatné, ale rychle se přeženou.

Pokud do Emirátů vyrazíte nyní, můžete si být jisti, že vás čeká stálé krásné počasí, ale také mnoho zábavy. Právě v této době se zde koná celá řada zajímavých akcí. Nemusíte se bát ani navštívit poušť či horské oblasti, protože tu bude snesitelně.

Pozor na slunce

Pozor si ovšem dejte na silné sluneční paprsky, které mohou být velmi zrádné. Příjemný vánek sice krásně ochlazuje, nicméně přesto je třeba mazat se krémy s vysokými UV faktory, neboť síla slunečního záření je opravdu vysoká.

Mnoho lidí také špatně snáší přechody z klimatizovaných místností do sluncem rozpáleného ovzduší, tak to mějte na paměti, ať domů neodjíždíte s angínou.

 

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Jennie

pátek, 7. duben 2017
19:51

Hi it's me, I am also visiting this website on a regular basis, this
website is truly pleasant and the viewers are really sharing nice thoughts.


posted by: Jennie [Odpovědět]

Čtěte také...

Kam za teplem v únoru?

Kam za teplem v únoru?

Stále více lidí odjíždí na dovolenou k moři právě v zimním období, kdy u nás panuje nevlídné počasí. Kdo není na lyžování a nemíří do hor, jede si užít sluníčka. Kam se tedy vydat v únoru, abychom mohli očekávat příznivé teploty, které budou vhodné pro koupání v moři a relaxaci na pláži? Nabídka je …

Kam na podzim k moři: nejlepší destinace pro pozdní dovolenou

Kam na podzim k moři: nejlepší destinace pro pozdní dovolenou

Léto už je definitivně za námi a ani žádné babí se podle meteorologů nechystá. Začíná nám období, které je sice pro svou barevnost krásné, ale mlhavé a deštivé. Sluneční paprsky uvidíme čím dál tím méně. Jediná možnost, jak si ještě užít teplé a slunné dny, je odjet někam za mořem. Kam ale na podzim…


Last minute zájezdy - levná dovolená na poslední chvíli

Last minute zájezdy - levná dovolená na poslední chvíli

Stále jste si ještě nevybrali dovolenou a čekáte na poslední chvíli? Pak možná děláte dobře, neboť aktuální zájezdy na poslední chvíli mohou být až o desítky procent levnější. Takzvané last minute zájezdy dnes běžně nabízejí prakticky všechny cestovní kanceláře.

Konzervativní emirát Sharjah nabízí neopakovatelnou dovolenou

Konzervativní emirát Sharjah nabízí neopakovatelnou dovolenou

Spojené arabské emiráty jsou v poslední době velice oblíbenou destinací. Nejvíce lidí létá do Dubaje nebo Abu Dhabi. Ale emirátů je sedm, a každý z nich nabízí skvělou, a také odlišnou dovolenou. Chcete si užít krásného počasí, teplého moře, luxusních pláží, parádního nakupování, ale také pravého ži…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy