verze pro tisk

Romantická dovolená nebo líbánky? Jedině na ostrově Svatá Lucie

20. leden 2014

Pokud chcete zažít pořádnou porci romantiky, pak navštivte ostrov Svatá Lucie. Tento ostrůvek se nachází v Karibiku v souostroví Malých Antil. Uchvátí vás romantické zátoky a pláže, které pokrývá jemný bílý písek.

Romantická dovolená nebo líbánky? Jedině na ostrově Svatá LucieRomantická dovolená nebo líbánky? Jedině na ostrově Svatá Lucie

Okolí lemují sopečná pohoří, tropické pralesy a v azurovém moři se prohání hejna pestrobarevných rybiček. Svatá Lucie je místo, které je přímo určené všem zamilovaným.

Historie ostrova

Ostrov Svatá Lucie je poměrně malý, jeho rozloha činí pouhých 600 kilometrů čtverečních. Ovšem i přesto se zde v minulosti vylodilo několik zámořských flotil. První obyvatelé ostrova Arawakové byli postupně nahrazeni lidožravými Kariby (od tohoto názvu vznikl termín kanibal). Ostrov se nazýval „Helenou západu“.

Svatá Lucie byla velice podobná jinému ostrovu, který nesl název Svatá Helena. Také se zde často vedly války. Ostrov získal nezávislost teprve v roce 1979.

Ráj na dosah

Ostrov Svatá Lucie je směsicí vysokých hor, pralesa, nížin a pláží. Patří k nejvyhledávanějším místům na světě právě pro romantickou atmosféru.

Symbolem ostrova se stal vzácný papoušek Jacquotov. I přes turistický boom si Svatá Lucie dokázala udržet svou panenskou a neporušenou přírodu, která se nám Evropanům může zdát naprosto fascinující.

Základní informace o ostrově

Svatá Lucie je členem commonweathu, v čele tedy stojí britská královna. Pokud sem pojedete, stačí vám pouze cestovní pas, který bude mít platnost alespoň 6 měsíců po ukončení cesty.

Dále musíte mít voucher a zpáteční letenku. Nic jiného potřebovat nebudete, žádná povinná očkování ani vízum nejsou nutné.

Líbánky na Svaté Lucii mají neobyčejné kouzlo

Svatá Lucie je tím nejlepším místem, kam vyrazit na svatební cestu. Každý rok se sem sjíždí všichni zamilovaní. Strávit zde líbánky má také praktické výhody.

Jestliže si přejete, aby se váš potomek stal nositelem Nobelovy ceny, tak právě zde musíte počít své dítě. Ze Svaté Lucie totiž pocházejí dva laureáti Nobelovy ceny, Sir Arthur Lewis a Derek Walcott. Když vezmete v úvahu, o jak malý ostrov se jedná, je toto číslo opravdu úctyhodné.

I pro sportovce

Na ostrůvku si přijdou na své gurmáni i sportovci. Nachází se zde mnoho luxusních restaurací, které vám nabídnou jedinečné místní speciality a také výborné pivo. Místní Piton je výtečný osvěžující ležák. Ve většině hotelů dominuje evropské menu, vesnické restaurace nabízí pochoutky z plodů moře.

Každý hotelový komplex disponuje hned několika bazény a tenisovými kurty. Na severním výběžku ostrova se nachází také 18 jamkové golfové hřiště.

Na ostrově se můžete potápět, šnorchlovat, rybařit nebo si vyjet na koních či zahrát tenis, squash a windsurfing.

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jízda v Hummeru nebo ve Ferrari – splňte si sen!

Jízda v Hummeru nebo ve Ferrari – splňte si sen!

Řadíte se mezi hrdé milovníky motorismu a rádi zkoušíte, jak se řídí nové vozy? Jistě si půjčujete nová auta kamarádů a známých. Jízdní vlastnosti každého vozu jsou odlišné a tak vám přináší vždy jedinečný zážitek. Chtěli byste si vyzkoušet, i jaké to je řídit hvězdy mezi všemi automobily? Do terénu…

Památky v Istanbulu: Navštivte Modrou mešitu nebo Harém v paláci Topkapi

Památky v Istanbulu: Navštivte Modrou mešitu nebo Harém v paláci Topkapi

Istanbul je kosmopolitní metropolí Turecka. Ačkoli není hlavním městem, je bezesporu tím nejnavštěvovanějším. Město se rozkládá na dvou kontinentech, v Evropě a Asii. V Istanbulu se setkáte s mnoha druhy kultur, lidé odlišného vyznání i jazykových znalostí tu žijí v klidu a symbióze. Proč byste při …


Počasí na ostrově Kos, zejména pak v červnu

Počasí na ostrově Kos, zejména pak v červnu

Zvažujete dovolenou na ostrově Kos? Nevíte, kdy se na něj vypravit? Počasí hraje v tomto rozhodování důležitou roli. Snad Vám alespoň trochu napomůže tento článek.

4 nejhezčí místa na ostrově Hvar

4 nejhezčí místa na ostrově Hvar

Oblíbené rekreační středisko s možností koupání u skalnaté, ale přístupné pláže. Nad přístavem v Jelse byla ve 4. - 3. stol. př. n. l. postavena řecká strážní věž Tór z megalitických bloků. Její pozůstatky jsou zachovány dodnes.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy