verze pro tisk

Populární řecké destinace na ostrovech i pevnině

31. červenec 2012

Jednou z nejoblíbenějších zemí, kam směřuje dovolená last minute, je již tradičně Řecko. Tato jihoevropská země nabízí ideální podmínky v létě. Jsou zde nádherné pláže, převážně azurové moře a teploty, které obvykle vysoko překračují hranici třiceti stupňů Celsia.

Populární řecké destinace na ostrovech i pevniněPopulární řecké destinace na ostrovech i pevnině

Turisté se v Řecku nemusejí obávat špatných podmínek

Výhodou jsou i nízké ceny, letos se dají pořídit super last minute zájezdy do Řecka až o několik desítek procent levněji nežli v předchozích letech. Je to dáno mimo jiné i špatnou ekonomickou situací země. A protože turistika je v podstatě dnes už jediným zdrojem obživy mnoha Řeků, jsou zde k turistům mimořádně přívětiví. Vzhledem k tomu, že se obávají odlivu turistů do jiných zemí, snaží se nabídnout co nejvýhodnější podmínky tak, aby sem lidé stále jezdili.

Řecké ostrovy

V Řecku se dá navštívit několik zajímavých destinací, a to na pevnině i na ostrovech. Mezi nejoblíbenější destinace v Řecku patří dlouhodobě zejména ostrovy Kréta, Rhodos, Zakynthos, Korfu či Lefkada. Při pobytech na těchto ostrovech turisté prakticky ani nepoznají, že v zemi vládne nějaká krize. Vždyť tyto ostrovy patří dnes mezi nejbohatší části země, žijí totiž převážně z turismu. Návštěvníci zde mají ideální podmínky, místní hotely patří i ve srovnání s mnoha jinými evropskými destinacemi mezi nejkvalitnější. Navíc je zde možné využívat rozlehlé upravené pláže. Na ostrovech se dá provozovat i mnoho sportů - od plavání, přes jachting, potápění, vodní lyžování až po turistiku přímo na ostrovech.

Destinace na pevnině

Kromě ostrovů jsou nabízeny také last minute do Řecka, tedy do jeho pevninské části. V tomto ohledu jsou nejpopulárnější hlavně oblasti Olympské riviéry, poloostrova Chalkidiki či Attika na Apollónově pobřeží. Samozřejmě nelze vynechat ani oblast kolem hlavního města Atén.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lorri

pátek, 7. duben 2017
14:59

What's up, just wanted to tell you, I enjoyed this article.
It was funny. Keep on posting!


posted by: Lorri [Odpovědět]

Čtěte také...

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Magické Řecko, vlast bájného Daidala a Ikara, obávaného krále Mínoa, slepého básníka Homéra, velkých filozofů Platóna a Aristotela i slavného vojevůdce Alexandra Velikého. Země samotná se rozkládá jednak na pevnině, jednak na mnoha větších i menších ostrovech a ostrůvcích. Mezi ty nejznámější určitě…

Počasí na Kanárských ostrovech v březnu

Počasí na Kanárských ostrovech v březnu

Chybí vám teplo a sluníčko, a tak se rozhodujete vyrazit za mořem? Ale kam jet třeba v březnu? Většina evropských letovisek nedisponuje vhodnými podmínkami ke koupání. Ne tak Kanárské ostrovy. Podívejte se, jaké počasí vás tam v březnu čeká.


Jaké počasí panuje na Kanárských ostrovech na Vánoce?

Jaké počasí panuje na Kanárských ostrovech na Vánoce?

Hledáte místo, kde byste mohli relaxovat na plážích po celý rok? Kanárské ostrovy Vám tohle přání splní na 100%. Ostrovy věčného jara se nachází v subtropickém pásu Atlantiku, což je zárukou celoročně stabilního počasí, bez větších teplotních výkyvů. Teploty se pohybují od listopadu do dubna okolo 2…

Dovolená na Kapverdských ostrovech: Exotika za příznivé ceny

Dovolená na Kapverdských ostrovech: Exotika za příznivé ceny

Plánujete letos vyrazit někam za exotikou, avšak nehodláte za dovolenou utratit příliš mnoho peněz? Pak se vydejte na Kapverdské ostrovy.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy