verze pro tisk

Počasí na ostrově Kos, zejména pak v červnu

18. květen 2014

Zvažujete dovolenou na ostrově Kos? Nevíte, kdy se na něj vypravit? Počasí hraje v tomto rozhodování důležitou roli. Snad Vám alespoň trochu napomůže tento článek.

Ostrov Kos; zdroj: wikiOstrov Kos; zdroj: wiki

Počasí na ostrově Kos obecně

Dodekanéský ostrov Kos je ideální pro letní dovolenou. Hlavní turistická sezóna zde začíná v červnu a končí v září. V červenci a srpnu se tady teplota vzduchu vyšplhá až k 37 stupňům Celsia. Celkově se dá počasí na ostrově charakterizovat dosti jednoduše: teplá zima, příjemné jaro a horké a suché léto.

Počasí na ostrově Kos v červnu

I zde platí, že počasí může rok od roku trochu měnit. Některý rok mohou teploty již v červnu dosahovat 30-ti stupňů a více, jiný rok se pohybují spíše kol 25 -29 a 30 stupňů nepřekročí nebo minimálně. Důležité je sledovat aktuální předpovědi počasí viz například http://www.meteoprog.cz/cs/weather/Kos.

Počasí na ostrově Kos v ostatních měsících

Roční průměrná teplota na ostrově Kos je 25 stupňů Celsia.zimě teploty stoupají relativně vysoko nad 10 stupňů Celsia, a to přestože hodně prší.

květnu se pohybují teploty vzduchu od 20 do 25 stupňů Celsia. Stejně tak pak v září. červenci a srpnu spíše kolem 30 a více. Naštěstí ani v těchto teplotních vedrech si na tomto úžasném ostrově nemusíte zoufat, a to zejména díky větrům od moře.

Díky nim jsou i tyto pro nás z vnitrozemí tak vysoké teploty snesitelné. Přesto, pokud nejste přímo zastánci velkých veder, doporučuji navštívit ostrov zároveň i v turisticky příjemnějších období, a to na přelomu května a června či pak na podzim. Na jaře je navíc celý ostrov zelený, vše kvete a hýří barvami.

 

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 4xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Trevor

čtvrtek, 20. červenec 2017
21:25

Thanks very nice blog!


posted by: Trevor [Odpovědět]

Čtěte také...

4 nejhezčí místa na ostrově Hvar

4 nejhezčí místa na ostrově Hvar

Oblíbené rekreační středisko s možností koupání u skalnaté, ale přístupné pláže. Nad přístavem v Jelse byla ve 4. - 3. stol. př. n. l. postavena řecká strážní věž Tór z megalitických bloků. Její pozůstatky jsou zachovány dodnes.

Nejkrásnější letoviska na ostrově Rhodos

Nejkrásnější letoviska na ostrově Rhodos

Zima se s námi pomalu loučí a začíná období, kdy lidé více přemýšlí o letní dovolené. Již za pár měsíců se ohřeje i moře v evropských letoviscích. Pokud se rozhodnete vyrazit na dovolenou do Řecka, nabízí se vám velký výběr destinací. Jednou z mnoha možností je také největší z Dodekanéských ostrovů,…


Letovisko Nidri: za zábavou na ostrově Lefkáda

Letovisko Nidri: za zábavou na ostrově Lefkáda

Slunný řecký ostrov Lefkáda láká nejen na sluníčko, úžasné moře, ale uspokojí i milovníky tance, drinků a nočního života. To vše a mnohem víc nabízí právě letovisko Nidri, které patří mezi ta největší, nejrušnější a zároveň i nejoblíbenější na ostrově. Nidri se hodí k povalování, slunění a koupání v…

Počasí na Kanárských ostrovech v březnu

Počasí na Kanárských ostrovech v březnu

Chybí vám teplo a sluníčko, a tak se rozhodujete vyrazit za mořem? Ale kam jet třeba v březnu? Většina evropských letovisek nedisponuje vhodnými podmínkami ke koupání. Ne tak Kanárské ostrovy. Podívejte se, jaké počasí vás tam v březnu čeká.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy