verze pro tisk

Počasí na Kanárských ostrovech v březnu

13. únor 2014

Chybí vám teplo a sluníčko, a tak se rozhodujete vyrazit za mořem? Ale kam jet třeba v březnu? Většina evropských letovisek nedisponuje vhodnými podmínkami ke koupání. Ne tak Kanárské ostrovy. Podívejte se, jaké počasí vás tam v březnu čeká.

Počasí na Kanárských ostrovech v březnuPočasí na Kanárských ostrovech v březnu

Průměrné teploty

Průměrná teplota se na Kanárských ostrovech po celý rok pohybuje v rozmezí od 20 do 30 stupňů Celsia přes den a 14 až 21 stupňů Celsia v noci. S nepatrným rozdílem v zimě a v létě. Tj. průměrné denní teploty od listopadu do dubna se pohybují kolem 21 stupňů Celsia a po zbytek roku okolo 25 stupňů Celsia.

Noční teploty v sezóně se pohybují  kol. 20 stupňů Celsia, mimo sezónu bývá nejnižší noční teplota kolem 10.

Kanárské ostrovy na jaře

Pokud se chcete vypravit na Kanárské ostrovy na jaře, třeba právě v březnu, čeká vás příjemné teplé jaro s teplotami kolem 21 stupňů Celsia.

Srovnáme-li březnové počasí u nás v České republice z roku 2013, kdy se teploty pohybovaly od -4 do 12 stupňů Celsia, pak tedy není jasnějšího ukazatele pro člověka, který by chěl uniknout evropskému chladu a trochu se na jaře prohřát.

Oblíbené na jaře bývá letovisko Jandía na Fuerteventuře, Maspalomas na Gran Canarii nebo Playa Blanca na ostrově Lanzarote.

Teplota moře

„Ostrovy věčného jara“ se pyšní také poměrně stabilní teplotou vody v moři, která se pohybuje od 18 do 23 stupňů Celsia dle ročních období. Po většinu roku má však kolem 20 stupňů a na tuto teplotu se můžete těšit i v březnu.

Rozmanitost počasí na jednotlivých ostrovech

Teplota i podnebí jednotlivých ostrovů se odlišuje díky jejich jedinečnosti a rozmanitosti. Obecně platí pravidlo, že na všech ostrovech je rozdíl v počasí na jihu a na severu, s tím, že jih je teplejší než sever. I proto je většina ubytovacích zařízení situována spíše na jih ostrovů.

Deštivé dny

Deštivých dnů si zde příliš neužijete, přibližně deset za rok. Větší srážlivost je sice v horách, ale i tam je rozdíl velmi malý. Pravděpodobnost, že byste na dovolené
na Kanárech promokli, je tedy mizivá.

Kanárské ostrovy zůstávají živou destinací a díky stálému stabilnímu počasí také jednou z turisticky nejvyhledávanější oblastí vůbec. Kdo z nás žijících v chladném středoevropském podnebí by nezatoužil po hřejivém sluníčku a opojně teplé průzračně modré vodě?

 

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Franchesca

sobota, 22. červenec 2017
10:05

My partner and I absolutely love your blog and find many of your post's to be just what I'm
looking for. can you offer guest writers to write content in your case?
I wouldn't mind composing a post or elaborating on many of the subjects you write related to here.
Again, awesome site!


posted by: Franchesca [Odpovědět]

Čtěte také...

Jaké počasí panuje na Kanárských ostrovech na Vánoce?

Jaké počasí panuje na Kanárských ostrovech na Vánoce?

Hledáte místo, kde byste mohli relaxovat na plážích po celý rok? Kanárské ostrovy Vám tohle přání splní na 100%. Ostrovy věčného jara se nachází v subtropickém pásu Atlantiku, což je zárukou celoročně stabilního počasí, bez větších teplotních výkyvů. Teploty se pohybují od listopadu do dubna okolo 2…

Dovolená na Kapverdských ostrovech: Exotika za příznivé ceny

Dovolená na Kapverdských ostrovech: Exotika za příznivé ceny

Plánujete letos vyrazit někam za exotikou, avšak nehodláte za dovolenou utratit příliš mnoho peněz? Pak se vydejte na Kapverdské ostrovy.


Populární řecké destinace na ostrovech i pevnině

Populární řecké destinace na ostrovech i pevnině

Jednou z nejoblíbenějších zemí, kam směřuje dovolená last minute, je již tradičně Řecko. Tato jihoevropská země nabízí ideální podmínky v létě. Jsou zde nádherné pláže, převážně azurové moře a teploty, které obvykle vysoko překračují hranici třiceti stupňů Celsia.

Počasí na ostrově Kos, zejména pak v červnu

Počasí na ostrově Kos, zejména pak v červnu

Zvažujete dovolenou na ostrově Kos? Nevíte, kdy se na něj vypravit? Počasí hraje v tomto rozhodování důležitou roli. Snad Vám alespoň trochu napomůže tento článek.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy