verze pro tisk

Ostrov Réunion: Exotika s evropským nádechem

27. únor 2014

Toužíte po netradiční, aktivní exotické dovolené? Přitom byste ale rádi zůstali "v Evropě"? Pak si za cíl své dovolené vyberte ostrov Réunion. Ačkoli leží v Indickém oceánu, patří Francii a je současí Evropské unie.

Ostrov Réunion: Exotika s evropským nádechemOstrov Réunion: Exotika s evropským nádechem

Réunion je úplně jiný, než ostatní exotické destinace, jako Mauricius či Seychely, ani vám nenabídne tak překrásné pláže. Proč ale přesto jet právě sem?

Perla Indického oceánu

Réunion je mnohými považován za perlu Indického oceánu. Žije tu asi 700 tisíc obyvatel různého původu. Uslyšíte tu převážně francouzštinu a kreolštinu. Platí se zde Eurem. Nepotřebujete víza, ani žádné očkování. Stačí vám pas platný ještě 6 měsíců po návratu domů.

Ostrov má rozlohu necelých 3 tisíce km2, přesto na tomto malém území uvidíte opravdu mnoho. Ať už se to týká lidí, jejich pohostinnosti, obyčejů a zvyků, kreolské architektury, tak flory a fauny, která tu je velmi rozmanitá a krásná.

Kdy jet?

Na ostrově vládne léto prakticky po celý rok. Teploty se průměrně pohybují mezi 20 - 28 stupni Celsia. Ostrov je tedy ideální destinací pro všechny, kdo touží po relaxaci na plážích a koupání se v oceánu, ale chce se vyhnout tropickým teplotám.

Pravidelně se střídá období sucha a deště. Srážky vás potkají zejména v období od listopadu do dubna, nicméně tyto měsíce jsou nejteplejší. Výrazněji prší obvykle jen v lednu a únoru, ale i tak se každý den dočkáte slunce. Pozor však si dejte na cyklony, jejich sezóna trvá od ledna do března.

Za čím jet?

Réunion je místem, které je jako stvořené pro lidi s dobrodružnou a aktivní povahou. Samozřejmě i zde můžete strávit týden na luxusních plážích pod kokosovými palmami, byla by to ale škoda. Jezdí se sem hlavně za přírodou. Ostrov nabízí totiž tolik krás a sportovních možností, že nebudete vědět dříve, co dělat.

Centrem Réunionu se táhne vulkanický horský masiv, který přitahuje pozornost turistů z celého světa. Nachází se tu totiž stále aktivní vulkán Piton de la Fournaise. Nejvyšší bod masivu měří téměř 3100 metrů. Pohoří láká ale nejen k turistickým výstupům, můžete tu provozovat canoying nebo skalní lezení.

Ovšem i k vodním sportům je ostrov jako stvořený. Ideální podmínky skýtá pro potápění, šnorchlování, plachtění či mořský rybolov.

Letoviska ostrova Réunion

Nejkrásnější letoviska a písečné či oblázkové pláže jsou rozesety po celém západním pobřeží ostrova. Tam také najdete nejlepší podmínky pro koupání.

Turisté nejčastěji zakotví v St. Gilles les Bains, což je nejznámější letovisko, obklopené písečnou lagunou. Zde se turisté mají jako v ráji, je o ně královsky postaráno. Poblíž se nachází nejkrásnější pláž ostrova, Boucan Canot.

Dalším oblíbeným letoviskem je L´Étang Salé les Bains, kde můžete vidět pláž s černým lávovým pískem. Na dovolenou se jezdí i do střediska St. Leu.

 

.

 

 

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená na Kapverdských ostrovech: Exotika za příznivé ceny

Dovolená na Kapverdských ostrovech: Exotika za příznivé ceny

Plánujete letos vyrazit někam za exotikou, avšak nehodláte za dovolenou utratit příliš mnoho peněz? Pak se vydejte na Kapverdské ostrovy.

Poznejte ostrov Gran Canaria

Poznejte ostrov Gran Canaria

Gran Canaria je největším a nejnavštěvovanějším ostrovem v Kanárské souostroví, které je v oblasti makaronésie. Letecké zájezdy na Kánarské ostrovy, které se nacházejí několik set kilometrů od afrického kontinentu, jsou u cestovních kanceláří v České republice velmi vyhledávané.


Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!

Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!

Řecko, to není jen světová pokladnice antických památek nebo symbol pro jednu z nejlepších středomořských kuchyní. Je to též země s mnoha nádhernými ostrovy a vybrat si, na jaký se vypravit, je někdy opravdu oříšek.

Ostrov Djerba: kde a jak si tu užít dovolenou?

Ostrov Djerba: kde a jak si tu užít dovolenou?

Ostrov Djerba patří k Tunisku, se kterým ho spojuje 6,5 km dlouhý most. Ačkoli měří asi jen 500km2, je to největší ostrov Afriky. Plánujete si dovolenou, a vaší představou je týdenní relaxování na plážích či u bazénu, večerní procházky podél pobřeží a ochutnávání exotické stravy? Nechcete se honit n…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy