verze pro tisk

Ostrov Hvar: 3 tipy na nejlepší pláže

25. srpen 2013

Ostrov Hvar je nejdelším chorvatským ostrovem. Leží v Jaderském moři, na délku měří necelých 70 km. Hvar je hornatý, ale hodně zelený a velice příjemný ostrov. Kromě toho se tu velmi dobře daří levanduli. Často se tak můžete přímo ze zátok kochat pohledy na fialová políčka. Romantické zátoky a čisté moře je také jedno z velkých lákadel ostrova. Podívejte se, které tři pláže na ostrově patří k těm nejlepším.

Ostrov Hvar: 3 tipy na nejlepší plážeOstrov Hvar: 3 tipy na nejlepší pláže

Jaké jsou na Hvaru pláže?

Ostrov Hvar nemá moc písčitých pláží. Většina z nich je oblázkových, nebo oblázkovo-písčitých. Mnoho z nich je ukryto v zátokách, kde je i mnohem čistější voda. Často pláže obklopuje borový háj nebo jiná zeleň, je tu proto i dost míst, kam se ukrýt před sluncem.

1. Pláž Dubovica

Snad nejkrásnější pláž ostrova Hvar se nachází na jihovýchodě ostrova,  jen 8 km od stejnojmenného města. Nachází se v příjemné zátoce a je oblázková.

Pláž Dubovica je velice oblíbená potápěči, protože je tu fascinující podmořský svět. Také pro rodiny s dětmi je ideální. Na pláži najdete restaurace, kavárny a také půjčovny sportovního vybavení.

2. Palmižana

Pláž v zátoce Palmižana leží na ostrově Sv. Klement v Paklených ostrovech. Tato oblast patří mezi nejvíce navštěvovaná místa Hvaru. Samotná pláž je ukryta v překrásné romantické zátoce, obklopena borovicovým hájem. Je oblázková, ale moře je tu průzračné a dno písčité.

Část pláže Palmižana je vyhrazena nudistům. Najdete tu také obchod s potravinami a rybí restauraci. V této zátoce se také nachází překrásná botanická zahrada.

3. Zátoka Zaraće

Zátoka Zaraće leží východně od města Hvar, ve vzdálenosti asi 7 km. Nachází se tady velice zvláštní přírodní útes ve tvaru zubu, proto se útesu také říká Zub Zaraće.

Tento skalnatý zub celou zátoku na jedné straně uzavírá. Přímo u něho leží překrásná pláž s restauracemi a penziony. Překrásný pohled na zátoku je z přístupové silnice.

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Katrice

neděle, 9. duben 2017
07:54

Thanks for a marvelous posting! I seriously enjoyed reading
it, you might be a great author. I will remember to bookmark your
blog and will eventually come back in the future.
I want to encourage you continue your great posts, have
a nice morning!


posted by: Katrice [Odpovědět]

Christy

sobota, 22. červenec 2017
11:33

If some one wants to be updated with newest technologies
therefore he must be visit this website and be up to
date daily.


posted by: Christy [Odpovědět]

Čtěte také...

Ostrov Mauricius: to nejlepší v Indickém oceánu

Ostrov Mauricius: to nejlepší v Indickém oceánu

Exotický ostrov Mauricius leží v Indickém oceánu, necelých 1000 kilometrů od Madagaskaru. V posledních letech jeho obliba mezi turisty stále stoupá. A nejen mezi turisty. Mauricius je pro svůj půvab také vyhlášeným místem, kde se konají ty nejkrásnější svatební obřady. Zlákal vás tento sopečný ostro…

Ostrov Pag - vynikající sýr, sůl, krajka, hodně slunce a nádherné pláže

Ostrov Pag - vynikající sýr, sůl, krajka, hodně slunce a nádherné pláže

Na sever od Zadaru se nachází pátý největší ostrov Chorvatska – členitý Pag. Web Ubytování v Chorvatsku vás srdečně zve k jeho návštěvě.


4 nejhezčí místa na ostrově Hvar

4 nejhezčí místa na ostrově Hvar

Oblíbené rekreační středisko s možností koupání u skalnaté, ale přístupné pláže. Nad přístavem v Jelse byla ve 4. - 3. stol. př. n. l. postavena řecká strážní věž Tór z megalitických bloků. Její pozůstatky jsou zachovány dodnes.

Rhodos a nejkrásnější pláže: 5 tipů na pláže, které musíte navštívit!

Rhodos a nejkrásnější pláže: 5 tipů na pláže, které musíte navštívit!

Ostrov Rhodos patří k nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům. Je vzdálen od Prahy jen 2,5 hodiny letu a nabízí slunné počasí po celý rok. V létě sem turisty lákají především rozmanité a krásné pláže. Chystáte se na Rhodos? Máte v plánu si půjčit auto a ostrov pořádně procestovat? Podívejte se na seznam…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy