verze pro tisk

Oblíbené aktivity na Mauriciu

1. leden 2014

Mauricius patří mezi nejoblíbenější destinace v Indickém oceánu. Především proto, že je to překrásné místo, které nabízí turistům celou řadu aktivit. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří nechtějí svou dovolenou pouze „prospat“ na pláži, pak si můžete vybírat z bohaté nabídky činností.

Oblíbené aktivity na MauriciuOblíbené aktivity na Mauriciu

Co dělat na Mauriciu?

Nabízí se celá plejáda možností. Ve stručnosti je to především opalování na prosluněných písečných plážích a koupání v azurovém moři. Všude kolem vás bude obklopovat nádherná exotická příroda. Ovšem to není zdaleka jediné lákadlo, které Mauricius má. Můžete si půjčit kolo, zajít si do lázní, věnovat se vodním sportům nebo si zahrát golf.

Pláže a koupání

Koupání a pláže patří mezi největší lákadla pro turisty. Mauricius se pyšní skutečně překrásnými písčitými plážemi. Všude kolem se nachází korálové útesy, které vytváří relativně mělké laguny s klidnou vodou blízko pláží. Nejvíce sluníčka si na Mauriciu užijete přibližně od konce září do konce května.

Golf

Pokud patříte mezi milovníky golfu, pak si zajeďte zahrát tento v poslední době velmi oblíbený sport. Můžete na Mauriciu strávit aktivní golfovou dovolenou. Ostrov má ke golfu velice blízko.

Mauricius byl třetí zemí světa, která představila světu golf na svých jedinečných pobřežích. Vlastní nejstarší golfový klub na jižní polokouli. V současné době má Mauricius osm 18-ti jamkových a pět 9-ti jamkových hřišť.

Potápění

Skvělou podívanou do hlubin nabízí ostrov díky korálovým útesům. Bohatý podmořský svět přináší nezapomenutelné zážitky pro začátečníky i zkušené potápěče. Kromě toho se vám naskytne možnost vidět tajemné jeskyně nebo potopené vraky. Potápění doporučujeme se zkušenými instruktory.

Plavba lodí

Plavba lodí bývá velmi oblíbenou aktivitou mnoha návštěvníků ostrova. Lodě odplouvají z přístavu Port Louis. Kotví zde 25 výletních lodí. Můžete tak navštívit Madagaskar, Seychely, Réunion nebo východní Afriku.

Výborné kulinářské zážitky

Milovníci gastronomie si zde přijdou na své. Místní kuchyně vznikla spojením několika národů. Můžete zde ochutnat pokrmy, které jsou inspirované čínskou, kreolskou, arabskou, indickou nebo evropskou kulturou. Místní kuchyně je skutečně originální a kreativní. Ochutnejte jídla chutí a vůní tří kontinentů.

Lov mečounů

Velmi neobvyklý zážitek přináší lov mečounů ve volném moři. Každý rok se na ostrově pořádá světový pohár v lovu mečounů.

Turistika

Pěší turistika je na Mauriciu velmi oblíbenou aktivitou, neboť si tak můžete lépe vychutnat místní přírodní krásy. Můžete zvolit krátké procházky rozmanitou krajinou nebo se vydat na náročnější túry po horských vrcholech.

Dovolená na Mauriciu vám přinese opravdu jedinečné zážitky a vzpomínky, které vám zůstanou na celý život. Nudit se zde rozhodně nebudete. Zvolte si z bohaté nabídky aktivit takovou, která vám bude dělat největší radost, nebo můžete vyzkoušet všechny. Užijte si svou dovolenou, jak nejlépe dokážete.

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Latosha

neděle, 3. září 2017
18:23

I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really good article on building up new webpage.


posted by: Latosha [Odpovědět]

Inge

středa, 2. květen 2018
22:31

Stunning quest there. What happened after? Take care!


posted by: Inge [Odpovědět]

Čtěte také...

Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Nejznámějším letoviskem Mauriciu je Grand Baie. Nachází se na severu ostrova a nabídne skvělé turistické vybavení. Letovisko Grand Baie patří zároveň k těm nejstarším na Mauriciu, s návštěvníky a jejich nejrůznějšími požadavku tu tedy mají mnoho zkušeností. Žije tu asi 10 tisíc obyvatel. Komu se bud…

Ostrov Mauricius: to nejlepší v Indickém oceánu

Ostrov Mauricius: to nejlepší v Indickém oceánu

Exotický ostrov Mauricius leží v Indickém oceánu, necelých 1000 kilometrů od Madagaskaru. V posledních letech jeho obliba mezi turisty stále stoupá. A nejen mezi turisty. Mauricius je pro svůj půvab také vyhlášeným místem, kde se konají ty nejkrásnější svatební obřady. Zlákal vás tento sopečný ostro…


Kam za sluncem na Vánoce? Na Maledivy.

Kam za sluncem na Vánoce? Na Maledivy.

Už vás nebaví rozmary počasí, které v naší republice panují? Sluníčka a teplého počasí se dočkáme jen pár měsíců v roce, od podzimu do jara převládá oblačnost a poměrně nízké teploty.

Tunisko nabízí exotiku za málo peněz

Tunisko nabízí exotiku za málo peněz

Důvodů, proč si vybrat Tunisko za cíl své letní dovolené, je mnoho. Výborná a originální kuchyně, moderní země s nádechem exotična, zlaté pláže, teplé počasí a vysoká úroveň služeb. Tunisko je zkrátka rájem pro všechny, kteří hledají netradiční dovolenou za málo peněz.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy