verze pro tisk

Nejlepší destinace Chorvatska - kam pojedete na letní dovolenou?

19. březen 2014

Přestože klima Chorvatska je poměrně různorodé, tj. středomořské na pobřeží a kontinentální ve vnitrozemí, pobřeží této země je pro rekreaci u moře zcela ideální.

Nejlepší destinace Chorvatska - kam pojedete na letní dovolenou?Nejlepší destinace Chorvatska - kam pojedete na letní dovolenou?

Oblasti podél Jadranu se mohou pochlubit slunečnými, horkými a suchými léty a mírnými zimami. Navíc velmi teplé pobřežní oblasti jsou v létě ochlazovány osvěžujícími vánky a v zimě jsou chráněny před mrazem vysokými horami.

Za zmínku stojí také poměrně stálá teplota vody Jadranu, která nikdy neklesne pod 10 stupňů Celsia a v srpnu se vyšplhá často až na 26 stupňů. Není proto divu, že právě pobřežní či ostrovní letoviska Chorvatska jsou turisty tolik oblíbená. Pojďme se tedy podívat na ta NEJ.

Istrie

Jedná se o největší poloostrov Jadranu. Istrie, latinsky Istra, je charakteristická přírodní rozmanitostí slunečného mořského pobřeží a hornatým zeleným vnitrozemím.

Prochází zde hranice oddělující Chorvatsko od Slovinska, kdy severní část poloostrova již patří Slovinsku. Většina letovisek se však nachází na západním pobřeží poloostrova, tey v Chorvatsku.

Ráz těchto rekreačních středisek nejlépe vystihuje slovo kosmopolitní. Lidé jsou zde velmi tolerantní a zdá se, že je již nic nedokáže překvapit. Patrný vliv zde má i blízkost k Itálii. Vazby k této zemi umocňuje i fakt, že velké procento Istrijců má italský pas a dosti často cestují do Itálie za prací.

Díky tomu si zde někdy můžete připadat, jako byste opravdu byli v Itálii, neboť téměř všichni Istrijci hovoří plynně italsky a i italská jídla zde najdete mnohem častěji než ta domácí. Oblast Istrie je prostě kouzelná směs kultur a uchvátí vás svou bezprostředností.

Rovinj

Poklidný Rovinj je návštěvníky nejvděčnějším místem v celé Istrii. Stále funguje jako rybářský přístav. Narazíme zde jak na starousedlíky, tak na Italy a samozřejmě vlivem cestovního ruchu i na cizince různých národností. Historickou čtvrť střídají luxusní nízkopodlažní hotely nenarušující ráz krajiny, ty pak zalesněné kopce…

Poreč

Asi nejvíce turisticky navštěvovaná oblast Istrie. Vhodná pro ty z vás, kdo hledáte zábavu, nové kontakty, turistické služby na výši a ruch dovolenkových letovisek. Poklid a neporušenou přírodu zde nenajdete, zato kosmopolitní Chorvaty plyně mluvící několika jazyky a nabízející Vám veškeré možné služby.

Ostrov Krk

Největší chorvatský ostrov má za sebou dlouhou turistickou tradici. Proto je zde i dobře organizovaná turistická infrastruktura. Příjemné jižní pobřeží se může pochlubit bujnou vegetací, mnoha plážemi, zálivy i ostrůvky.

Ostrov Krk je také jedním z nejvíce zalesněných ostrovů. Lesy pokrývají téměř čtvrtinu ostrova. Ke strávení dovolené je ideální právě jih ostrova i město Krk, které je vhodné svou centrální polohou vhodnou jako výchozí bod pro podnikání různých výletů.

Severozápadní pobřeží je skalnaté a strmé a bičované vlnobitím a nepříjemnými silnými větry, proto ho příliš nedoporučuji.

Ostrov Rab

Překrásný ostrov ležící v centru Kvarnerského souostroví. Ačkoli hustěji obydlený, přesto ráj na zemi. Borové lesy, zeleň, písečné pláže, zátoky, příjemné teplé klima,… Uprostřed ostrova dokonce najdeme grepovníky a olivovníky.

Ideální pro dovolenkový relax je severovýchodní cíp poloostrova Lopar. Naopak severozápadní poloostrov vybíhající od supetarské Dragy je ohraničen močály a lagunami.

Split

Srdce Dalmácie. To nejzajímavější? Procházka Diokleciánovým palácem za svitu měsíce: impozantní socha Gregoria Ninského, Arnirova kaple, Zlatá brána, Papalićův palác, Jupiterův chrám,…

V létě se vám může podařit zastihnout Split ve víru divadla a hudby. Splitský letní festival se koná od poloviny července do poloviny srpna. Na otevřených pódiích se zde objeví balet, opera, drama i živé koncerty.

Ostrov Brač

Největší ostrov střední Dalmácie. Nachází se zde dvě velká rekreační centra, pár vesniček a typická středomořská krajina s borovicemi, křovisky a příkrými útesy. Ostrov se honosí počtem 2700 hodin slunečního svitu ročně. Takže pro ty z vás, kdo se potřebujete řádně prohřát je tento ostrov ideální.

 

Míst k návštívení je v Chorvatsku nepřeberné množství. Výše uvedený výběr je jen zrnkem v nekonečném moři přenádherných letovisek a míst, která v Chorvatské republice stojí za to vidět a navštívit. Tak snad příště.

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Jose

pátek, 21. červenec 2017
22:09

Nice blog here! Also your website loads up
very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my website loaded up as fast as yours lol


posted by: Jose [Odpovědět]

Milford

sobota, 6. leden 2018
08:19

I all the time emailed this webpage post page to all my contacts,
because if like to read it after that my links will too.


posted by: Milford [Odpovědět]

Lilian

pátek, 7. duben 2017
20:19

You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would
never understand. It seems too complicated and extremely broad for me.
I am looking forward for your next post, I'll
try to get the hang of it!


posted by: Lilian [Odpovědět]

Čtěte také...

Kam na podzim k moři: nejlepší destinace pro pozdní dovolenou

Kam na podzim k moři: nejlepší destinace pro pozdní dovolenou

Léto už je definitivně za námi a ani žádné babí se podle meteorologů nechystá. Začíná nám období, které je sice pro svou barevnost krásné, ale mlhavé a deštivé. Sluneční paprsky uvidíme čím dál tím méně. Jediná možnost, jak si ještě užít teplé a slunné dny, je odjet někam za mořem. Kam ale na podzim…

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko patří dlouhodobě mezi země, které jsou mezi českými turisty nejnavštěvovanější. Zejména to platí o letních měsících, kdy je v tuzemsku doba dovolených. Dovolená v Řecku zaujímá přední místa spolu s dovolenou v Chorvatsku či Itálii. Důvodů, proč tomu tak je, bychom určitě nalezli celou řádku.


Nejlepší destinace Bulharska

Nejlepší destinace Bulharska

Nejlepší destinace Bulharska se jednoznačně nachází na černomořském pobřeží, které zejména v poslední době opět láká stovky turistů. A na co nejvíce? Bulharské pobřeží Černého moře se pyšní 378 km nabízejícími třpytivé písečné pásy, skalnaté zátoky, plážová jezera a pláže, z nichž nejméně dvanáct je…

Nejvhodnější čas na dovolenou v Karibiku: 3 destinace, které vedou

Nejvhodnější čas na dovolenou v Karibiku: 3 destinace, které vedou

Počátkem listopadu pomalu začíná sezóna ve většině karibských destinací. V Evropě už je na koupání v moři zima, a tak turisté musejí za sluníčkem a teplem létat o něco dále. Podívejme se na 3 nejoblíbenější destinace v Karibiku. Jak dlouho tam poletíte a na co se můžete těšit?Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy