verze pro tisk

Luxusní dovolená aneb 3 nejdražší letoviska na Maledivách

7. leden 2014

Souostroví Maledivy se může téměř celoročně pochlubit stálou teplotou, která se pohybuje kolem 27 stupňů Celsia a krásně azurovým nebem.

Maledivy. Zdroj: WikiMaledivy. Zdroj: Wiki

Nádherné Maledivy lákají turisty z celého světa, a to zejména ty movitější. Jedná se totiž o jednu z nejluxusnějších a nejdražších destinací, kterou cestovní kanceláře nabízí. Která letoviska patří k těm top?

Atol Ari

Když se řekne atol Ari, můžete si  představit největší luxus, který vás jen napadne. Nachází se západně od letiště v Malé (asi 2 až 3 hodiny lodí nebo 20 minut hydroplánem). Právě  zde leží Resort Conrad Maldives Rangari Island, což je 6 hvězdičkový hotel, který je považován za nejlepší hotel světa.

Svou dovolenou zde můžete strávit ve vodních bungalovech, některé z nich mají i své vlastní wellness. Turisté se mohou ubytovat také v některé z mnoha překrásných vil, které se nacházejí přímo na pláži a mají svůj vlastní bazén a zahradu.

Součástí resortu jsou i dva soukromé ostrůvky, které mají veškeré zázemí. Není divu, že se sem sjíždí nejbohatší hollywoodské hvězdy.

Ovšem za takovýhle luxus si také pořádně zaplatíte. Jen pro zajímavost noc v nejlepším bungalovu vyjde v přepočtu asi na 20 tisíc korun.

Atol Ari turisté vyhledávají také pro skvělé podmínky k potápění.

Atol Malé

Tento atol přímo sousedí s atolem Ari a patří k velmi luxusním a žádaným místům, která se na Maledivách nachází. Leží zde stejnojmenné hlavní město souostroví, které vzniklo na vysušené laguně. Město v posledních letech vzrůstá do výšky a právě díky velké spoustě výškových budov získalo přezdívku maledivský Manhattan.

Na Malé se sjíždějí potápěči, kteří tu mají ideální podmínky pro tento vodní sport. Dále je letovisko oblíbené také zamilovanými páry, představuje naprosto dokonalé místo, kde strávit své líbánky. Novomanželům tady místní vycházejí všemožně vstříc, personál pro vás připraví drobné doplňkové služby.

Atol Raa

Do turistické zóny se tento atol začlenil teprve na přelomu tisíciletí. Turistům je k dispozici pětihvězdičkový resort Adaaran Water Villas. Právě nedotčená příroda a příjemný klid jsou ideální ke strávení luxusní svatební cesty.

Namísto bydlení v obrovských hotelech jsou zde soukromé plážové vilky nebo vodní bungalovy. Vodní bungalovy na Raa byly v roce 2009 vyhlášeny jako nejlepší vodní ubytování nejen na Maledivách, ale i v celém Indickém oceánu.

Atol Raa disponuje také ideálními podmínkami pro milovníky potápění. Podmořská příroda je naprosto nedotčena, nestane se vám, že byste se setkali s jinou výpravou.

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Margo

neděle, 9. duben 2017
10:28

Hi! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy reading your blog
posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the same
topics? Thanks!


posted by: Margo [Odpovědět]

Čtěte také...

Dovolená na Maledivách: co vás může překvapit?

Dovolená na Maledivách: co vás může překvapit?

Tato exotická destinace, která se nachází uprostřed Indického oceánu, se stává symbolem té nejkrásnější dovolené. Resorty leží na samostatných ostrovech, je tedy prakticky nemožné narazit na turisty přeplněnou pláž. Souostroví Maledivy nabízí mnoho zajímavostí, pojďme se podívat, co vás může při plá…

Keňa jinak aneb i sem můžete za mořem

Keňa jinak aneb i sem můžete za mořem

Keňa - východní Afrika, rovník rozdělující zemi na dvě části, Mt. Kenya (5199 m.n.m), jezera Magadi, Nakurá, Baringo, Turkana, města Nairobi a Mombasa, laguny, mangrovy, palmové háje, ale i travnaté pláně, nízké křoviny a polopouště, kolébka hudebních žánrů, věčná inspirace Ernesta Hemingwaye … To v…


Dovolená v Chorvatsku: 3 nejhezčí letoviska ostrova Krk

Dovolená v Chorvatsku: 3 nejhezčí letoviska ostrova Krk

Ostrov Krk je největší z chorvatských ostrovů. Leží v Jaderském moři. Je to nejnavštěvovanější lokalita Chorvatska. S pevninou je spojen téměř dva kilometry dlouhým mostem, tudíž bez problémů můžete přijet svým autem. Turisté tu obdivují malebná městečka, olivové háje, vinice, překrásné čisté moře a…

Dovolená v Bulharsku: 4 nejlepší letoviska pro noční život

Dovolená v Bulharsku: 4 nejlepší letoviska pro noční život

Chystáte se na dovolenou do Bulharska? Hledáte vhodné letovisko, které bude splňovat všechny vaše požadavky? Chcete si užívat vodních radovánek a sportů, občas si udělat výlet, ale hlavně se chcete na dovolené bavit? Preferujete letovisko, kde bude dostatek možností, kam vyrazit za nočním životem? P…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy