verze pro tisk

Letovisko Lloret de Mar: nejlepší noční zábava na Costa Brava

6. březen 2014

Lloret de Mar je jedno z nejoblíbenějších letovisek, které se nachází na pobřeží Costa Brava. Každoročně vábí turisty z celého světa. Lloret de Mar se nachází necelých 75 km severně od Barcelony a je to největší rekreační středisko na Costa Brava.

Letovisko Lloret de Mar: nejlepší noční zábava na Costa BravaLetovisko Lloret de Mar: nejlepší noční zábava na Costa Brava

Toto katalánské přístavní město má mnoho co nabídnout. Na své si přijdou zejména aktivní mladí lidé, kteří holdují tanci a zábavě. Na co se v Lloret de Mar můžete těšit?

Pláže s Modrou vlajkou

Do Lloret de Mar přijíždějí turisté zejména za nespoutanou noční zábavou, nádherným mořem a pláží, která je zde vyhlášená, neboť se pyšní nebývalou čistotou. Také získala ocenění „Modrá vlajka“.

Tento prestižní prapor značí skutečnost, že místní pláž vás nemůže zklamat. Táhne se v délce více než 1,5 kilometru podél pobřeží. Mezi další populární pláže patří Platja de Fenals a Platja de Sta. Cristina. V městečku se nachází velký aquapark, golfové hřiště a také kasino, pro milovníky hazardu.

Nespoutaný noční život

Celá Costa Brava, městečkem Lloret de Mar nevyjímaje, je vyhlášená svým rušným životem. Toužíte-li po klidné dovolené a tichých nocích, pak se raději tomuto místu vyhněte. Naopak mladí lidé si zde přijdou na své.

Právě díky bouřlivému nočnímu životu bývá Lloret označován jako Las Vegas Evropy. Diskoték, barů a hudebních klubů je tu nespočet, můžete strávit každý večer v jiném podniku.

Památky

Město Lloret má více než tisíciletou tradici, patří mezi nejstarší katalánská města. Samotný název pochází z latinského slova Lauredal, což znamená vavřínový háj. Ve městě i v jeho okolí se nachází celá řada cenných kostelů, římské hrobky, středověké hrady, nebo honosné vily.

Chloubou tohoto městečka a turisty vyhledávaným místem odpočinku jsou zahrady Sv. Clotildy, které byly postavené po vzoru italských renesančních parků na útesu nad mořem. Nachází se v těsné blízkosti pláže Fenals.

V samotném centru můžete na vlastní oči vidět arénu, ve které se pořádají zápasy, včetně býčích, které jsou pro Španělsko typické.

Město, které spojuje historii a současnost

Město Lloret de Mar je místo, které spojuje historii s moderní přítomností. Ačkoliv místní stále dodržují své zvyky a tradice, zároveň se přizpůsobují stále více se rozvíjejícímu turismu. Jsou hrdí na své kořeny, k turistům jsou velice přátelští a vstřícní.

 

 

 

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Trent

sobota, 22. červenec 2017
13:19

Quality posts is the important to interest the visitors to go to see the website, that's what this site is providing.


posted by: Trent [Odpovědět]

Zachery

neděle, 9. září 2018
17:35

Why visitors still make use of to read news papers when in this technological globe the whole thing is
accessible on web?


posted by: Zachery [Odpovědět]

Lacey

pondělí, 10. září 2018
15:57

If some one wants to be updated with newest technologies after
that he must be visit this web site and be up to date every day.


posted by: Lacey [Odpovědět]

Čtěte také...

Costa Brava: Last minute zájezdy

Costa Brava: Last minute zájezdy

Přestože je Španělsko v posledních letech českými turisty trochu opomíjeno, jedná se o destinaci, která může nabídnout ideální podmínky pro dovolenou. Velmi populárním je u našinců zejména „Divoké pobřeží“, Costa Brava, které dosahuje celkové délky až 220km.

Costa Brava: 3 tipy, kam jet s rodinou

Costa Brava: 3 tipy, kam jet s rodinou

Costa Brava je nejvíce navštěvovanou oblastí Španělska. Tato severovýchodní část země má také přezdívku Divoké pobřeží. Písečné pláže obklopené skalnatými útesy se táhnou až k hranicím s Francií. Počasí je tady pro letní dovolenou ideální, žádná přehnaná vedra, teploty okolo 28 stupňů. I proto je Co…


Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Nejznámějším letoviskem Mauriciu je Grand Baie. Nachází se na severu ostrova a nabídne skvělé turistické vybavení. Letovisko Grand Baie patří zároveň k těm nejstarším na Mauriciu, s návštěvníky a jejich nejrůznějšími požadavku tu tedy mají mnoho zkušeností. Žije tu asi 10 tisíc obyvatel. Komu se bud…

Dovolená v Bulharsku: 4 nejlepší letoviska pro noční život

Dovolená v Bulharsku: 4 nejlepší letoviska pro noční život

Chystáte se na dovolenou do Bulharska? Hledáte vhodné letovisko, které bude splňovat všechny vaše požadavky? Chcete si užívat vodních radovánek a sportů, občas si udělat výlet, ale hlavně se chcete na dovolené bavit? Preferujete letovisko, kde bude dostatek možností, kam vyrazit za nočním životem? P…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy