verze pro tisk

Letovisko Krabi: nekonečné množství zážitků

30. květen 2011

V Asii patří mezi nejoblíbenější destinace Thajsko. Tato exotická země je dnes díky akčním nabídkám cestovních kanceláří dostupná pro mnoho českých turistů a dokáže jim nabídnout velmi atraktivní letoviska, která lákají na krásnou přírodu, nádherné pláže a množství zážitků, které v evropských destinací jen těžko prožijete.

Letovisko Krabi: nekonečné množství zážitkůLetovisko Krabi: nekonečné množství zážitků

Populární místo Thajska

Jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty je v Thajsku letovisko Krabi. Může se pyšnit prakticky nedotčenou tropickou přírodou, plážemi se zlatavým či bílým pískem a průzračnou vodou Andamanského moře.

Výlety do okolí

Návštěvníci letoviska Krabi často využívají možností výletů na okolní ostrovy Ko Phi Phi, Ko Lanta a Ko Jam. Kromě toho je možné navštívit místní mangrové háje, jeskyně, jichž se zde nachází hned několik.

Večer pak letovisko Krabi neskutečně ožívá, zdejší noční trh je vyhlášený.

Historie samotného provinčního městečka Krabi sahá již do 13. Století. V současné době se sem stahují desetitisíce turistů každou sezonu, město má i svoje vlastní letiště, které jej spojuje s Bangkokem i Singapurem.

Zajímavosti v Krabi

Nad letoviskem Krabi se tyčí krásná vyhlídka, k níž vystoupáte po přesně 1297 schodech. Nedaleko města, zhruba 5 km, pak leží tzv. Tygří jeskyně, klášter Tham Sua. Při procházce ve volné přírodě pak uvidíte stovky volně pobíhajících opic, které jsou mnohdy až dotěrné a je třeba si při kontaktu s nimi dávat pozor na osobní věci, neboť ty se stávají středem zájmu těchto živočichů.

Z Tygří jeskyně se pak lze lehce dostat k horkým pramenům, zdejšímu komplexu přírodních lázní. Cizinci bývá hojně navštěvováno také Smaragdové jezírko. Z jeskyní stojí za pozornost hlavně Tham Phi Hua, které jsou obklopeny mangrovníkovými bažinami, v jeskyni Tham Phet pak uvidíte sochu Budhy, v jeskyni Tham Chao pro změnu nástěnné malby zvířat a lidí a také krásné krápníky.

Pláže a moře

Spoustu zážitků Vám letovisko Krabi může dopřát i u moře. Zdejší písčité pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Thajsku. Turisté, kteří na tyto destinace nejsou příliš zvyklí, však při návštěvě Krabi musí počítat s trochu skromnějším komfortem v ubytování a službách.

Thajsko je zemí, která dokáže dokonale uchvátit a lidé, kteří ji navštíví, se sem rádi vracejí.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hurghada: Nejznámější egyptské letovisko

Hurghada: Nejznámější egyptské letovisko

Egypt je oblíbeným místem letních dovolených. Zásluhu na tom má jistě i letovisko Hurghada, které je v současné době asi vůbec nejoblíbenější destinací v rámci celého regionu.

Letovisko Nidri: za zábavou na ostrově Lefkáda

Letovisko Nidri: za zábavou na ostrově Lefkáda

Slunný řecký ostrov Lefkáda láká nejen na sluníčko, úžasné moře, ale uspokojí i milovníky tance, drinků a nočního života. To vše a mnohem víc nabízí právě letovisko Nidri, které patří mezi ta největší, nejrušnější a zároveň i nejoblíbenější na ostrově. Nidri se hodí k povalování, slunění a koupání v…


Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Nejznámějším letoviskem Mauriciu je Grand Baie. Nachází se na severu ostrova a nabídne skvělé turistické vybavení. Letovisko Grand Baie patří zároveň k těm nejstarším na Mauriciu, s návštěvníky a jejich nejrůznějšími požadavku tu tedy mají mnoho zkušeností. Žije tu asi 10 tisíc obyvatel. Komu se bud…

Letovisko Lloret de Mar: nejlepší noční zábava na Costa Brava

Letovisko Lloret de Mar: nejlepší noční zábava na Costa Brava

Lloret de Mar je jedno z nejoblíbenějších letovisek, které se nachází na pobřeží Costa Brava. Každoročně vábí turisty z celého světa. Lloret de Mar se nachází necelých 75 km severně od Barcelony a je to největší rekreační středisko na Costa Brava.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy