verze pro tisk

Letoviska v Maroku – kde strávíte příjemnou dovolenou?

30. duben 2014

Maroko, arabsky Maghreb-el-Aksa v překladu „Daleký západ“, je království ležící v severozápadní Africe. Omývají ho vlny Atlantského oceánu a Středozemního moře. Exotická země, brána do afrického a muslimského světa. Již odedávna působila jako křižovatka různých kultur, národů i etnik. Jejich vlivem a specifickou historií zde vznikla živá směsice světa afrického, muslimského, berberského, ale i evropského.

Maroko: Agadir; zdroj: wikiMaroko: Agadir; zdroj: wiki

Ráz krajiny

Ráz zdejší krajiny je různorodý. U pobřeží nížiny, jinak ovšem hory, kam se člověk podívá. Konkrétně se jedná o horská pásma Atlasu a pohoří al-Ríf. Nejvyšší horou Maroka je Tubkal tyčící se neuvěřitelných 4165 metrů nad moře.

Letoviska

Pokud chcete jet do Maroka nikoli za poznáváním zdejší kultury, lidí a celkově země, ale láká vás spíše sluníčko, moře a písečné pláže, pak se vydejte do turisticky oblíbených letovisek Agadir a Saidia.

Agadir

Klasické nearabské a zároveň největší letovisko v Maroku. Víceméně vše je zde přizpůsobeno turistům. Velká část hotelů stojí u pláže. Ty jsou upravené, dlouhé a písčité. Naleznete zde bez problémů kvalitní restaurace i obchody s pevnými cenami. Není divu, že se stal Agadir turisticky nejvyhledávanějším místem země.

Napomáhá tomu typické oceánské klima, malé teplotní výkyvy mezi létem a zimou, letní teploty pohybující se kolem příjemných 30 stupňů Celsia a samozřejmě nádherné čisté moře.

Není od věci zmínit, že město Agadir prodělalo těžkou ránu, když v roce 1960 podlehlo ničivému zemětřesení, které zničilo přibližně pět tisíc domů. Dá se říci, že město bylo kompletně zničeno. Historické budovy či jiné kulturní památky byste zde tedy těžko hledali. Maročané však město za podpory lidí z celého světa opět vystavěli a přizpůsobili ho turistickým požadavkům.

Klidně i s dětmi

Navíc letovisko Agadir je vhodné i pro rodiny s dětmi pro skvěle uzpůsobené pláže. Ty totiž mají pozvolný vstup do moře, což je ideální pro malé děti, které se zde mohou bezpečně učit plavat. V hlavní sezóně je také pláž hlídána nejen plavčíky, ale i policisty na koních. Letovisko je prostě vybaveno vším potřebným. Příjemné počasí, nádherné pláže, čisté moře a překrásné západy slunce, to vše učinilo z Agadiru kouzelné a stále vyhledávané místo.

Pevnost Kasbach

Nad Agadirem ční k nebesům velká hora s pevností Kasbach. V roce 1540 zde vybudovali Maročané pevnost Kasbah. Ovšem i ona podlehla roku 1960 hrozivému zemětřesení a byla dosti poničena. Nyní je opravena a můžete ji navštívit. Počítejte však s tím, že vevnitř nic nenajdete. Výhled z hory vám vše vynahradí. Pohled na půlkruhovou pláž a celý Agadir je nezapomenutelný.

Saidia

Oproti Agadiru se jedná o poněkud soukromější destinaci. Méně turistů, větší a delší pláž, teplejší moře, ale i vyšší letní maximální teploty vzduchu. Saidia se nachází na pobřeží Středozemního moře a je vhodná pro ty z vás, kteří vyhledáváte spíše klid a pohodu a méně lidu. Je to dáno zejména tím, že „modrá perla“, jak se často tomuto letovisku přezdívá, je méně známá nežli Agadir. Může si tedy dovolit i nižší ceny hotelů i více prostoru.

Co byste si dále při dovolené v Maroku neměli nechat ujít, je návštěva Casablancy, města Marrakéš, Fés či Rabat a milovníky přírody určitě nadchne národní park Jbel Tazzeka.

 

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Cortney

neděle, 3. září 2017
22:02

Excellent web site. Lots of helpful information here.
I'm sending it to some pals ans also sharing in delicious.
And certainly, thanks to your effort!


posted by: Cortney [Odpovědět]

Jamal

úterý, 1. květen 2018
07:49

Great article.


posted by: Jamal [Odpovědět]

Caitlyn

úterý, 1. květen 2018
18:17

You made some good points there. I looked on the net to learn more about the issue and found
most individuals will go along with your views on this site.


posted by: Caitlyn [Odpovědět]

Čtěte také...

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

Maroko je velmi zajímavá a kulturně bohatá země. I proto v posledních letech láká čím dál více turistů. Můžete sem sice přijet jen na pobytový zájezd, na pobřeží stojí minimálně dvě moderní letoviska, ale proležet dovolenou v Maroku na pláži by byla škoda. Díky vlivům africké, arabské, berberské a e…

3 nejoblíbenější letoviska Kuby

3 nejoblíbenější letoviska Kuby

Ačkoli je Kuba zemí, která vábí hlavně individuální turisty, mířící sem za poznáním, ani o klasická letoviska tu není nouze. Můžete zde prožít příjemnou a plnohodnotnou dovolenou, jako v kterékoli jiné destinaci Karibiku. Podívejte se tedy na 3 vůbec nejoblíbenější letoviska Kuby.


3 nejnavštěvovanější letoviska Zanzibaru

3 nejnavštěvovanější letoviska Zanzibaru

Přestože Zanzibar býval centrem obchodu s otroky a obrovských plantáží s kořením, v současné době představuje velmi oblíbenou destinaci pro turisty. Luxusní letovisko vábí turisty z celého světa. Maximální luxus a pohodlí, které Zanzibar nabízí, využívá i jeden z nejbohatších mužů světa, Bill Gates.…

4 nejoblíbenější letoviska v Černé Hoře

4 nejoblíbenější letoviska v Černé Hoře

Černá Hora byla dlouhá léta turisty opomíjena, ačkoli jim rozhodně má co nabídnout. Malý balkánský stát omývaný Jaderským mořem se může pochlubit překrásnými plážemi, velmi čistým mořem a stále nedotčenou přírodou. I proto se v nabídce cestovních kanceláří Černá Hora objevuje stále častěji. Podívejt…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy