verze pro tisk

Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!

25. květen 2011

Řecko, to není jen světová pokladnice antických památek nebo symbol pro jednu z nejlepších středomořských kuchyní. Je to též země s mnoha nádhernými ostrovy a vybrat si, na jaký se vypravit, je někdy opravdu oříšek. Proto pro vás máme několik tipů!

Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!

Kos

Ostrov s jednoznačně nejkrásnějšími plážemi v souostroví Dodekanés. Nachází se v Egejském moři a má rozlohu asi 295 kilometrů čtverečních.

Nalákat vás sem mohou nejen písčité pláže a moře s průzračně čistou vodou, ale třeba i možnost výletů do hor nebo kamkoli na kole.

Téměř po celé délce ostrova se totiž táhne pohoří Dikeos a Kos disponuje bohatou sítí cyklistických stezek. Kromě toho zde najdete samozřejmě útulné hotely, taverny či obchody.

Rhodos

Nespornou výhodou jednoho z nejnavštěvovanějších ostrovů jsou poměrně nízké ceny. Proto i zájezdy na Rhodos kolikrát seženete levněji než na jinam do Řecka.

Tento rozmanitý ostrov je centrem souostroví Dodekanés a má rozlohu 1 400 kilometrů čtverečních.

Bez problémů se sem za pár hodin dopravíte letadlem, nebo na Rhodu je mezinárodní letiště. Za vidění pak kromě překrásné přírody určitě stojí hlavní město Rhodos a překrásné pláže.

PlហFalikari (Zdroj: Pinterest.com)
PlហFalikari (Zdroj: Pinterest.com)

Zakynthos

Říká se mu „ostrov vůní“ a pro mnohé je malým rájem na Zemi. Máte-li rádi opalování, pak jistě oceníte, že Zakynthos je nejslunnějším ze všech řeckých ostrovů.

Ubytování si můžete vybrat v hotelích či apartmánech. Na tento třetí největší ostrov (rozloha je 406 kilometrů čtverečních) v Jónském moři se letecky dostanete bez problémů – let z Prahy trvá pouhé 3 hodiny.

Kréta

Jeden z největších středomořských ostrovů vůbec (s 8 261 kilometry čtverečními zaujímá páté místo), ačkoliv je asi osmkrát delší než širší. Zároveň je to také nejnavštěvovanější destinace.

Je to zkrátka taková hornatá nudle, jejíž severní břehy omývá Egejské moře a na jihu se můžete vykoupat, nebo spíše potápět (protože zde hory padají přímo do moře) v Libyjském moři.

Vhodnější pro odpočinkovou dovolenou je tedy severní pobřeží, kde hory klesají pozvolna do moře a krásné pláže na sebe navazují v téměř nepřetržitém sledu.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Last minute Kanárské ostrovy: Kouzelný ostrov Fuerteventura

Last minute Kanárské ostrovy: Kouzelný ostrov Fuerteventura

Plánujete letošní last minute dovolenou na Kanárské ostrovy? Nebo ještě nevíte kam, ale preferujete příjemné teploty okolo 25 stupňů, dlouhé bílé pláže a pozvolný vstup do moře? Vyberte si ostrov Fuerteventura.

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko patří dlouhodobě mezi země, které jsou mezi českými turisty nejnavštěvovanější. Zejména to platí o letních měsících, kdy je v tuzemsku doba dovolených. Dovolená v Řecku zaujímá přední místa spolu s dovolenou v Chorvatsku či Itálii. Důvodů, proč tomu tak je, bychom určitě nalezli celou řádku.


Dovolená Řecko: Zakynthos a nejzajímavější místa

Dovolená Řecko: Zakynthos a nejzajímavější místa

Součástí Řecka je i několik nádherných ostrovů, které jsou oblíbenými destinacemi pro turisty ze všech koutů Evropy i dalších kontinentů. Jedním z míst, kde lze dovolená Řecko strávit, je také ostrov Zakynthos, který pro svou krásnou přírodu a spoustu druhů flóry bývá přezdíván jako „ostrov vůní“.

Top last minute destinace 2011

Top last minute destinace 2011

Mezi nabídkami jednotlivých cestovních kanceláří lze vypozorovat, které destinace a letoviska budou pro tento rok nejvíce v kurzu. Není příliš překvapivým faktem, že se jednotlivé top last minute destinace 2011 příliš neliší od oblíbených destinací v minulých letech.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy