verze pro tisk

Last minute Egypt: Oblíbená letoviska

29. květen 2011

Egypt patří k velmi navštěvovaným zemím v rámci letních dovolených. Je to skvělé místo, kde se kombinuje exotika, rozumné ceny, průzračné moře, možnost potápění a vedle toho památky a poušť. K tomu přidejte celoroční skvělé počasí a ideální místo na last minute dovolenou je tady. Kam se tedy v Egyptě vydat?

Last minute Egypt: Oblíbená letoviskaLast minute Egypt: Oblíbená letoviska

Hurghada

Pravděpodobně vůbec nejoblíbenější destinací je Hurghada. Dříve rybářská vesnička se velmi rychle stala kosmopolitním turistickým střediskem. Na své si tady přijdou vyznavači všech typů odpočinku. Pro milovníky lenošení na pláži je tady více než dvacetikilometrová pláž s veškerou výbavou. Moře má v zimním období teplotu okolo 25 stupňů, v létě je pochopitelně teplejší. V blízkosti se nachází mnoho památek, například Muzeum mořské biologie.

El Gouna

Městečko El Gouna je úplně jiné, než běžná egyptská letoviska. Je to klidné a čisté místo využívané také bohatší klientelou. Luxusní hotely a restaurace tady potkáte na každém rohu. I ceny jsou přirozeně vyšší než v jiných částech Egypta. K vodním radovánkám v El Gouně slouží hotelové pláže, ale i pláže veřejné. Nepoznáte mezi nimi rozdíl, jsou pečlivě udržované a čisté. Navštívit můžete korálové útesy a místní Aquarium.

Dahab

Letovisko, které se nachází 80 kilometrů od mezinárodního letiště je oblíbeným místem zejména těch turistů, kteří si chtějí užít potápění a bujarý noční život. Potápěčských škol je tady hned několik. Moře je o něco chladnější než jinde, na druhou stranu je také více průzračné. Dahab je obklopen horským masivem, což při západu slunce přináší romantickou podívanou. Toho letovisko je také nejlepším výchozím bodem k výletu na horu Sinaj.

Taba

Letovisko Taba se nachází severně od Arabského zálivu, a patří k místům, které je také hojně navštěvováno potápěči. Zde totiž můžete vidět ty nejkrásnější korály a mořský život. Nečekejte tady ale žádná nákupní centra nebo městskou zástavbu. Taba je prostě jen turistickým resortem, což skýtá výhody i nevýhody. Z Taby můžete vyrážet na mnoho krásných a nezapomenutelných výletů – do Jeruzaléma, do skalního města Petra, na horu Sinaj nebo do kláštěra Svaté Kateřiny. Taba je skutečně krásné místo s dokonalou přírodou a bylo by škoda zůstat celou dovolenou jen v hotelovém komplexu.

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Will

úterý, 26. březen 2019
19:01

Hey there! I've been reading your web site for
a long time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Atascocita Tx!
Just wanted to say keep up the excellent job!


posted by: Will [Odpovědět]

Isabelle

sobota, 22. červenec 2017
10:23

Excellent way of describing, and good paragraph to take facts concerning my presentation focus,
which i am going to deliver in academy.


posted by: Isabelle [Odpovědět]

Čtěte také...

Bulharsko levně: Oblíbená letoviska

Bulharsko levně: Oblíbená letoviska

Bulharsko levně nabízí pobyty u moře i českým turistům. Zdejší hoteliéři se zejména v posledních letech snaží zvýšit kvalitu ubytování a všech služeb s ním souvisejících, takže se Bulharsko stalo opět po letech významnou destinací, kam ročně vyrážejí desetitisíce našinců za teplem a sluníčkem. V B…

Egypt – za koupáním i poznáním

Egypt – za koupáním i poznáním

Nevím, jak vám, ale mně se při vyslovení názvu této země vybaví pyramidy, faraoni, krásná Nefertiti, Údolí králů, Indiana Jones hledající poklady ukryté ve zdejších hrobkách dávných vládců, papyrus,hieroglyfy, Kleopatra a především nepřehlédnutelný všeobjímající písek. Egypt však již dávno není pou…


Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko patří dlouhodobě mezi země, které jsou mezi českými turisty nejnavštěvovanější. Zejména to platí o letních měsících, kdy je v tuzemsku doba dovolených. Dovolená v Řecku zaujímá přední místa spolu s dovolenou v Chorvatsku či Itálii. Důvodů, proč tomu tak je, bychom určitě nalezli celou řádku.

Oblíbená lyžařská střediska v Itálii

Oblíbená lyžařská střediska v Itálii

Lyžařská sezona je sice za námi a většina lidí se nyní chystá užívat si letních veder, slunění a koupání v moři či na tuzemských přehradách a v rybnících, nicméně i přesto je dobré si zavzpomínat na uplynulou sezonu lyžování a třeba i pomalu přemýšlet o tom, kam bychom se mohli příští zimu vydat.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy