verze pro tisk

Korfu: poznejte perlu Jónského moře

7. červen 2011

Největším řecký ostrov Korfu je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském moři. Pro bohatý výskyt flory je přezdíván také jako „Zelený ostrov“. Korfu, neboli Kérkyra, je kromě přírody znám také pro svou bohatou kulturní historii, typickou řeckou ostrovní architekturu. Během letní sezony jsou zdejší letoviska doslova přeplněna turisty z celého světa.

SidariSidari

Letoviska Korfu

Sidari

Na ostrově Korfu leží tři známá letoviska. Prvním je letovisko Sidari na severním pobřeží. Typickými pro tuto oblast jsou zejména pískovcové útesy s mnoha zátokami, z nichž jednoznačně nejpopulárnější je zátoka zamilovaných Canal D'amour. Sidari nabízí skvělé možnosti koupání, zdejší mořská voda je však drobně zkalena pískem, což však není pro osvěžující koupání žádnou velkou překážkou. V centru tohoto letoviska naleznete poměrně velké množství kaváren, barů a restaurací. Pro děti je pak lákavým centrem malý vodní park.

Roda

Druhým letoviskem na severním pobřeží je Roda, která nabízí písečné pláže. V této destinaci si můžete dosyta vychutnat nejrůznější vodní sporty. Pro zdejší moře ( což platí i o dalších letoviscích) je typický volný sestup hladiny.

Acharavi

Dalším letoviskem, kterým se Korfu může pyšnit, je Acharavi, které nalezneme rovněž v severní části ostrova. Zdejší pláže jsou převážně oblázkové. Kromě toho určitě stojí za návštěvu velký vodní park Hydropolis, kde je celá řada vodních atrakcí. Nedaleko městečka se pak nachází jezero Antoniotis.

Důvodem, proč je Korfu tolik oblíbené mezi turisty, je velmi příznivé podnebí. Během léta zde jsou jen minimální srážky, panují tu vysoké teploty, které však díky hojné zeleni nejsou ani pro středoevropany neúnosné.

Pro cestování po ostrově Korfu je dobré si pronajmout osobní automobil, cyklisté pak rozhodně využijí některou ze zdejších půjčoven kol.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil



Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Gilda

sobota, 22. červenec 2017
10:18

I don't even know how I ended up here, but I thought this
post was good. I do not know who you are but definitely you're going to a famous blogger if you aren't already ;)
Cheers!


posted by: Gilda [Odpovědět]

Čtěte také...

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Magické Řecko, vlast bájného Daidala a Ikara, obávaného krále Mínoa, slepého básníka Homéra, velkých filozofů Platóna a Aristotela i slavného vojevůdce Alexandra Velikého. Země samotná se rozkládá jednak na pevnině, jednak na mnoha větších i menších ostrovech a ostrůvcích. Mezi ty nejznámější určitě…

6 překrásných pláží ostrova Korfu

6 překrásných pláží ostrova Korfu

Ostrov Korfu je nejsevernějším řeckým ostrovem. Jeho břehy omývá Jónské a Jaderské moře. Často se mu také přezdívá Smaragdový ostrov, neboť díky vlhkému klimatu tu vše celoročně kvete. Ostrov Korfu údajně nabízí nejkrásnější pláže v Řecku, které jsou často lemované citrus, olivovníky nebo různými ke…


Poznejte ostrov Gran Canaria

Poznejte ostrov Gran Canaria

Gran Canaria je největším a nejnavštěvovanějším ostrovem v Kanárské souostroví, které je v oblasti makaronésie. Letecké zájezdy na Kánarské ostrovy, které se nacházejí několik set kilometrů od afrického kontinentu, jsou u cestovních kanceláří v České republice velmi vyhledávané.

Netradiční dovolená u moře

Netradiční dovolená u moře

Obecně máme představu pobytu u moře spojenou s vidinou písečných pláží, horkého léta, osvěžujícího plavání ve slaných nadnášejících vlnách. Některé cestovní kanceláře nabízejí svým klientům tzv. netradiční pobyty s ranním cvičením u moře, výlety na kole po pobřeží, s možností plavby na zapůjčených k…



Najděte si dovolenou na míru!




Aktuální last minute


Zajímavé odkazy