verze pro tisk

Kam za sluncem na Vánoce? Na Maledivy.

16. prosinec 2013

Už vás nebaví rozmary počasí, které v naší republice panují? Sluníčka a teplého počasí se dočkáme jen pár měsíců v roce, od podzimu do jara převládá oblačnost a poměrně nízké teploty.

Kam za sluncem na Vánoce? Na Maledivy.Kam za sluncem na Vánoce? Na Maledivy.

Počasí hodně ovlivňuje i naše fyzické a psychické zdraví. Dejte zimě červenou a navštivte zemi, kde neznají co je to zima, smog a ošklivé počasí. Jednou z destinací, která se nabízí, jsou nepochybně Maledivy. Právě před Vánoci je ideální doba, kdy můžete strávit jedinečnou dovolenou na Maledivách.

Ráj na zemi

Takto by se daly charakterizovat překrásné Maledivy. Tisíce korálových ostrůvků, jejichž břehy jsou omílány azurovým mořem, se nachází v Indickém oceánu. Dokonalou exotiku doplňuje neustále modré nebe bez mráčku a nádherné bílé pláže, které jsou pokryté jemným pískem a lemovány kokosovými palmami. Maledivy neboli Maledivská republika sousedí se Srí Lankou a Indií.

Maledivy jsou tvořeny souostrovím, ve kterém se nachází 19 korálových ostrovů. Největším bohatstvím Malediv je jedinečná příroda, na kterou jsou místní velice pyšní a chovají se k ní velice ohleduplně, což očekávají i od turistů. Díky tomu jsou laguny plné podmořského života a překrásných zachovalých korálů.

Obecné informace

Hlavní město Malediv se nazývá Malé. Nachází se na stejnojmenném ostrově a v podstatě jej celý zaujímá. Toto město má 104 tisíc obyvatel. Zdejší lidé zde vyznávají sunnitský islám. Turisté se zde domluví především anglicky.

Aktivity na Maledivách

Pokud dáváte přednost aktivní dovolené, pak na Maledivách najdete své vyžití. Díky překrásnému podmořskému světu se sem sjíždějí milovníci potápění a šnorchlování z celého světa. Dokonce i turisté, kteří nikdy šnorchlování nezkusili, na Maledivách neodolají. Byla by škoda přijít o tu nádheru, která se pod mořskou hladinou ukrývá.

Skvělý podmořský svět

Naskytne se vám jedinečný pohled na dlouhé pásy korálových útesů, mezi nimiž se prohání hejna pestrobarevných rybek, želv, chobotnic i menších druhů rejnoků. Dále od břehu je možné spatřit žraloky, delfíny, murény i staré vraky lodí, která se zde nacházejí již několik desetiletí.

Souostroví Maledivy nabízí celou řadu vodních aktivit, neboť jsou zde ideální podmínky. K těm nejoblíbenějším patří vodní lyžování, windsurfing, projížďka na skútru nebo plachtění.

Ohlédnutí za kulturou

Jakmile navštívíte jakoukoliv novou zemi, jistě zatoužíte poznat i její minulost. K tomu slouží historické památky, o které ani na Maledivách není nouze.

Velmi zajímavé je hlavní město Malé, které nabízí historické památky, starobylé domy, výškové budovy a spleť úzkých romantických uliček. Nachází se zde také mešita Hukuru Minskiy, která pochází ze 17. století a řadí se mezi architektonicky nejcennější mešity světa. Páteční mešita je druhou velice významnou památkou, neboť se svou zlatou kopulí dominuje panoramatu města.

Za vidění jistě stojí palác Mulee-aage, což je další architektonicky významná stavba. Jedná se o bývalé sídlo sultána Mohameda Shamsuddeena III.

Turisticky zajímavá je také stálá expozice historických předmětů, která se nachází v Národním muzeu, jež sídlí právě v bývalém Sultánově paláci.

Oblíbené destinace

Mezi nejoblíbenější destinace patří Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Navštívit ovšem můžete také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol.

Maledivy představují ideální místo pro vaši dovolenou. Díky rovníkové poloze a stálému počasí sem můžete vyrazit ve kterémkoliv ročním období. Maledivy můžeme charakterizovat jako zemi věčného slunce. Dopřejte si trochu luxusu, jeďte na svou exotickou dovolenou právě nyní. Odvezete si tak nezapomenutelné vzpomínky a zážitky a navíc načerpáte sluneční energii, která vám pomůže lépe přežít chladné a nevlídné počasí, které u nás panuje.

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jaké počasí panuje na Kanárských ostrovech na Vánoce?

Jaké počasí panuje na Kanárských ostrovech na Vánoce?

Hledáte místo, kde byste mohli relaxovat na plážích po celý rok? Kanárské ostrovy Vám tohle přání splní na 100%. Ostrovy věčného jara se nachází v subtropickém pásu Atlantiku, což je zárukou celoročně stabilního počasí, bez větších teplotních výkyvů. Teploty se pohybují od listopadu do dubna okolo 2…

Maledivy a kam za potápěním?

Maledivy a kam za potápěním?

Maledivské souostroví se nachází v Indickém oceánu a skládá se z 19 korálových ostrovů – atolů. Každý tento atol je dále tvořen skupinkou malých ostrůvků, mezi kterými jsou nádherné laguny. Maledivy jsou symbolem krásy a luxusu. Jednotlivé ostrovy se v mnohém liší, ale jedno mají společné. Nádherné …


10 důvodů, proč jet na dovolenou na Maledivy

10 důvodů, proč jet na dovolenou na Maledivy

Maledivy jsou skutečný ráj na zemi, představují luxus v pravém slova smyslu. Nádherné pláže, koupání, přírodu i nadstandardní služby. Láká vás představa navštívit překrásnou zemi právě v zimním období? Připomeneme vám 10 největších lákadel, proč byste si měli zvolit zrovna tuhle lokalitu.Maledivy js…

Doba letu na Kapverdy, Maledivy a do dalších exotických zemí

Doba letu na Kapverdy, Maledivy a do dalších exotických zemí

Exotika láká turisty zejména v zimním období. Chystáte se navštívit jednu z exotických zemí a nevíte jakou zvolit? Jedním z faktorů výběru může být také doba letu. Zejména pro lidi, kteří nemají létání příliš v oblibě. Připravili jsme pro vás orientační doby letu do nejoblíbenějších exotických desti…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy