verze pro tisk

Isla Margarita – zimní dovolená ve Venezuele

17. prosinec 2013

Chcete poznat Venezuelu z té nejkrásnější stránky? Pak rozhodně navštivte ostrov nesoucí název Isla Margarita, alias ostrov Svaté Markéty. Tomuto exotickému místu se říká perla Karibiku, neboť se nachází právě v Karibském moři.

Isla Margarita – zimní dovolená ve VenezueleIsla Margarita – zimní dovolená ve Venezuele

Ostrov je zároveň součástí Venezuely, leží nedaleko jejího severního pobřeží. Stejně jako většina ostrovů  ležících v Karibiku je Isla Margarita velice oblíbenou cílovou destinací pro turisty.

Dovolená na ostrově

Pokud si zvolíte ostrov pro svou dovolenou, rozhodně nebudete litovat. Isla Margarita vábí návštěvníky na své nádherné pláže, průzračné a teplé moře a stálé sluneční počasí. Kromě toho tento tropický ráj ukrývá překrásnou tropickou vegetaci, vysoké hory, které postupně ustupují palmami lemovaným plážím a nebesky modrému a čistému moři.

Nikam nespěchejte, nekřičte a opalujte se! Přesně tahle slova vyznávají místní obyvatelé ostrova Isla Margarita. Snaží se, aby turisté zapomněli na stres a ruch civilizace a plně se oddali uklidňujícímu šumu moře. Isla Margarita je jedno z nejnavštěvovanějších míst celé Venezuely. Mluví se zde převážně španělsky.

Co dělat na ostrově Isla Margarita?

Na ostrově Isla Margarita můžete v klidu relaxovat nebo se oddávat ostrovní turistice. Míst k poznávání je tady opravdu hodně. Nechybí ani bohatý noční život.

Destinace je určena i náročnějším klientům, kteří si potrpí na dokonalé služby a určitý standard. K dispozici vám jsou opravdu úchvatné pláže, které pokrývá jemný bílý písek a koupání v krásně čistém moři. Ubytovat se můžete v kvalitních letoviscích, která disponují velmi luxusními hotely.

Isla Margarita nabízí ty nejlepší podmínky k provozování různých vodních sportů. Můžete tedy vyzkoušet parasailing, surfing, vodní lyže nebo také potápění či šnorchlování. Vodní život je velice pestrý a rozhodně stojí za vidění.

Nejznámější pláže

Jednou z nejznámějších pláží a zároveň turistickým střediskem je Playa El Agua. Rozléhá se na severovýchodním pobřeží a zaujímá délku 5 kilometrů. Podél pláže se nachází celá řada hotelů a resortů, ale také restaurací a nočních barů. Z letiště se sem dopravíte zhruba za 50 minut.

Playa El Tirano je jednou z nejkrásnějších pláží ostrova. Rozléhá se v hlubokém zálivu. Další velmi známou a oblíbenou pláží je Isla Coche.

Tropický prales

Nádherný kus ostrova zaujímá tropický prales La Restinga. Je tvořen lagunou s plážemi, mangrovovými porosty a pouštními oblastmi. Naskytne se vám jedinečná pohled na 4 druhy vzácných a ohrožených želv a barevné papoušky.

Národní park je předělem mezi hojně osídlenou východní částí ostrova a vyprahlou západní částí, poloostrovem, který nese název Macanao.

Ceny pobytů

Dovolenou all inclusive na ostrově Isla Margarita pořídíte již od 26 500 Kč - 9 denní pobyt v oblasti zmiňované pláže Isla Coche.

Stálé počasí

Isla Margarita disponuje celoročně stálým a slunečným počasím. Slunce zde svítí neuvěřitelných 320 dní v roce. Máte jedinečnou příležitost si prodloužit léto a načerpat sluneční energii na několik týdnů do zásoby. Mnohem lépe pak zvládnete nevlídné počasí, které panuje v České republice minimálně do března.

Objevte zemi, kde čas nehraje skoro žádnou roli, nikdo nikam nespěchá a odpočinek patří mezi nejčastější aktivity.

 

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Thalia

neděle, 3. září 2017
23:16

Pretty component of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to say that I acquire in fact enjoyed account your weblog
posts. Any way I'll be subscribing to your augment and even I success
you access constantly rapidly.


posted by: Thalia [Odpovědět]

Čtěte také...

5 neoblíbenějších letovisek Isla Margarity

5 neoblíbenějších letovisek Isla Margarity

Isla Margarita bývá právem nazývána jako ostrov perel, ve kterém se snoubí kouzlo bělostných pláží, překrásné palmy, azurové moře a teplé podnebí. Ostrov je přímo předurčen pro strávení té nejkrásnější dovolené. Nabídneme vám přehled nejkrásnějších a nejoblíbenějších letovisek, které můžete navštívi…

Zimní sezona lyžování v Alpách pomalu začíná

Zimní sezona lyžování v Alpách pomalu začíná

Léto je za námi a lyžaři se již určitě nemohou dočkat, až vyrazí na sjezdovky a užijí si parádního lyžování na sněhové pokrývce. Ideálním místem pro lyžování jsou Alpy.


Dovolená v Krkonoších

Dovolená v Krkonoších

Přemýšlíte, kam o letošní dovolené vyrazit? Pokud nepatříte zrovna mezi milovníky veder a raději hledáte alespoň trochu chladnější místa, pak můžete vyrazit třeba do Krkonoš. Díky vyšší nadmořské výšce zde ani v těch nejteplejších dnech nepanují tak „šílené“ podmínky jako v ostatních částech republi…

Dovolená na Bali: vyměňte Karibik za Indonésii

Dovolená na Bali: vyměňte Karibik za Indonésii

Při plánovaní podzimní nebo zimní dovolené vedou hned po Karibiku destinace v Indonésii. Nejnavštěvovanějším místem je pak Bali, ostrov, který omývá Indický oceán a Jávské moře. Co tato exotická země turistům nabízí? Kdy je ideální sem jet na dovolenou a na co se můžete těšit?Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy