verze pro tisk

Hurghada: Nejznámější egyptské letovisko

7. červen 2011

Egypt je oblíbeným místem letních dovolených. Zásluhu na tom má jistě i letovisko Hurghada, které je v současné době asi vůbec nejoblíbenější destinací v rámci celého regionu. Letovisko Hurghada se začalo výrazněji rozvíjet až v 80. letech minulého století, kdy sem začali proudit investice zejména ze Spojených států. Dnes je nejvýznamnějším centrem na pobřeží Rudého moře. Kromě hotelů a penzionů se zde nachází letní sídla cizinců, kteří údajně tvoří až pětinu obyvatelstva.

Hurghada: Nejznámější egyptské letoviskoHurghada: Nejznámější egyptské letovisko

Atraktivní lokalita

Letovisko Hurghada během sezony navštíví až 120 tisíc turistů měsíčně. Město je příjemné pro turisty i tím, že přímo v jeho okolí nachází mezinárodní letiště a také přístav, z něhož vyplouvají lodě do Saudské Arábie i na Sinajský poloostrov.

Dobré výchozí místo pro výlety

Vzhledem k atraktivní poloze je Hurghada dobrým výchozím místem pro návštěvu hlavního města Egypta Káhiry, turisté odtud vyjíždějí také do Luxoru.

Hurghadská riviéra se táhne celkem ve vzdálenosti 90 kilometrů, patří sem tedy také letoviska El Gouna, El Dahar či Sakkala.

Pláže v Hurghadě

Návštěvníkům jsou k dispozici veřejné pláže, u hotelů jsou však rovněž privátní pláže, z nichž asi nejznámější je pláž Old Vic, která se nachází jižně od Sakkaly. Vstupné na tyto pláže se pohybují od 10 do 25 egyptských liber.

Hurghada a zábava k sobě patří

Hurghada je místem, kde si můžete nejen skvěle odpočinout u pláže, laguny či u hotelového bazénů, je místem, odkud se dá vyrazit na pěkné výlety mikrobusy. Večer pak letovisko Hurghada ožívá, naleznete zde spoustu diskoték a restaurací, z nichž některé jsou i přímo určeny pro české turisty, jako například restaurace Praha Café v Sakkale.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lilliana

pátek, 7. duben 2017
19:48

Good answer back in return of this issue with real arguments and explaining everything concerning that.


posted by: Lilliana [Odpovědět]

Čtěte také...

Hotely v egyptské Hurghadě

Hotely v egyptské Hurghadě

Egypt byl vždy velice populární destinací, kterou si Češi volili jako ideální místo pro dovolenou. V minulém roce došlo vlivem tamních politických nepokojů a následných změn k rapidnímu úbytku turistů, letos se však egyptská letoviska opět vrací do kurzu. Jedním z nejpopulárnějších míst v Egyptě je …

Letovisko Krabi: nekonečné množství zážitků

Letovisko Krabi: nekonečné množství zážitků

V Asii patří mezi nejoblíbenější destinace Thajsko. Tato exotická země je dnes díky akčním nabídkám cestovních kanceláří dostupná pro mnoho českých turistů a dokáže jim nabídnout velmi atraktivní letoviska, která lákají na krásnou přírodu, nádherné pláže a množství zážitků, které v evropských destin…


Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Letovisko Grand Baie - kolébka noční zábavy na Mauriciu

Nejznámějším letoviskem Mauriciu je Grand Baie. Nachází se na severu ostrova a nabídne skvělé turistické vybavení. Letovisko Grand Baie patří zároveň k těm nejstarším na Mauriciu, s návštěvníky a jejich nejrůznějšími požadavku tu tedy mají mnoho zkušeností. Žije tu asi 10 tisíc obyvatel. Komu se bud…

Letovisko Nidri: za zábavou na ostrově Lefkáda

Letovisko Nidri: za zábavou na ostrově Lefkáda

Slunný řecký ostrov Lefkáda láká nejen na sluníčko, úžasné moře, ale uspokojí i milovníky tance, drinků a nočního života. To vše a mnohem víc nabízí právě letovisko Nidri, které patří mezi ta největší, nejrušnější a zároveň i nejoblíbenější na ostrově. Nidri se hodí k povalování, slunění a koupání v…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy