verze pro tisk

Dovolená Řecko: Zakynthos a nejzajímavější místa

26. květen 2011

Součástí Řecka je i několik nádherných ostrovů, které jsou oblíbenými destinacemi pro turisty ze všech koutů Evropy i dalších kontinentů. Jedním z míst, kde lze dovolenou v Řecku strávit, je také ostrov Zakynthos, který pro svou krásnou přírodu a spoustu druhů flóry bývá přezdíván jako „ostrov vůní“.

Ostrov ZakynthosOstrov Zakynthos

Ostrov Zakynthos je třetím největším ostrovem v Jónském moři. Má hornatý povrch, který je bohatý na flóru, což je způsobeno poměrně hojnými srážkami po celý rok, které by však od návštěvy tohoto ostrova rozhodně turisty odradit. Dovolená v Řecku na ostrově Zakynthos patří mezi nezapomenutelné.

Zajímavá místa

Na ostrově Zakynthos je spousta zajímavých míst a lokalit, které stojí za návštěvu. Je zde mnoho historických památek. Asi nejnavštěvovanější je známá vesnice Volines, kde se dodnes zachovala tradiční řemesla typická pro oblast Jónského moře. Ve městečku Maherado by pak určitě návštěvníci ostrova neměli opomenout proslulý kotel, v němž se nachází ikona černé madony.

Z přírodních úkazů stojí za pozornost zejména Modrá jeskyně na západním pobřeží ostrova Zakynthos. Zdejší azurová voda láká především potápěče.

Azurově modré moře

Dovolená v Řecku na ostrově Zakynthos je samozřejmě také plná koupání v průzračném moři. K dispozici je několik písčitých a oblázkových pláží, z nichž lze za všechny jmenovat kupříkladu Argassi, Alykes nebo Alykanas.

Významná letoviska

Na ostrově s rozlohou 406 km2 je několik významných letovisek. Vůbec nejnavštěvovanějšími jsou hlavně Agios Sostis, Alikanas, Alykes, Amoudi, Argasi a Laganas.

Dovolená na ostrově Zakynthos je pro mnohé turisty jednou z nejkrásnějších. Procházky a výlety krásnou krajinou, milí lidé, skvělé a upravené pláže, historické památky - to jen jen hrubý výčet toho, proč na ostrov Zakynthos letět.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Elinka

neděle, 27. listopad 2011
11:04

Tak já myslím že je to super potřebuju to do školy:)


posted by: Elinka [Odpovědět]

Susanna

neděle, 3. září 2017
18:28

Hi, I do believe this is an excellent website.

I stumbledupon it ;) I will come back yet again since
i have book-marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help
other people.


posted by: Susanna [Odpovědět]

Čtěte také...

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko patří dlouhodobě mezi země, které jsou mezi českými turisty nejnavštěvovanější. Zejména to platí o letních měsících, kdy je v tuzemsku doba dovolených. Dovolená v Řecku zaujímá přední místa spolu s dovolenou v Chorvatsku či Itálii. Důvodů, proč tomu tak je, bychom určitě nalezli celou řádku.

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Magické Řecko, vlast bájného Daidala a Ikara, obávaného krále Mínoa, slepého básníka Homéra, velkých filozofů Platóna a Aristotela i slavného vojevůdce Alexandra Velikého. Země samotná se rozkládá jednak na pevnině, jednak na mnoha větších i menších ostrovech a ostrůvcích. Mezi ty nejznámější určitě…


Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!

Last minute Řecko: Vypravte se na ostrov!

Řecko, to není jen světová pokladnice antických památek nebo symbol pro jednu z nejlepších středomořských kuchyní. Je to též země s mnoha nádhernými ostrovy a vybrat si, na jaký se vypravit, je někdy opravdu oříšek.

Bali a místa, která musíte vidět

Bali a místa, která musíte vidět

Ostrov Bali je oblíbenou destinací nejen pro lidi, kteří si chtějí užít koupání a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí cestovat, poznávat místní kulturu, lidi a zajímavá místa. Přehled míst, která na Bali musíte vidět, vám právě v tomto článku přinášíme.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy