verze pro tisk

Destinace do 5 hodin letu? Vyberte si některý z těchto ostrovů!

21. říjen 2013

Také milujete dovolenou u moře, kde si do sytosti vychutnáte krásné počasí, pláže, moře a mnoho památek? Zároveň však nechcete strávit v letadle příliš dlouhou dobu?

Destinace do 5 hodin letu? Vyberte si některý z těchto ostrovů!Destinace do 5 hodin letu? Vyberte si některý z těchto ostrovů!

Nabízí se celá řada destinací, které nejsou tak daleko od České republiky a let nebude trvat déle, než 5 hodin. Které to jsou? Samozřejmě jich je mnohem více, dnes se ale zaměříme na 5 ostrovů, které lákají turisty z celého světa.

1. Ibiza

Ibiza je španělský ostrov, který je obklopen Středozemním mořem. Turisty láká pro svou neopakovatelnou atmosféru. Mladí lidé sem přijíždějí za zábavou, ostatní ocení nedotčenou přírodu, nádherné pláže, velmi čisté moře a v neposlední řadě památky z dob minulých, z nichž některé jsou dokonce na seznamu dědictví UNESCO.

 

IbizaIbiza

 

Na Ibizu se nejsnadněji a také nejrychleji dostanete samozřejmě letecky. Během letní turistické sezóny fungují přímé lety. Letiště na Ibize se nachází asi 7 km od hlavního města Eivissa. Přímý let z Prahy trvá přibližně 2,5 hodiny, časový posun není žádný.

2. Madeira

Ostrov Madeira patří mezi celoročně vyhledávané destinace. Je to krásná, exotická země, která turistům nabízí vysoký standard. Ostrov spadá pod Portugalsko, přestože leží hluboko v Atlantickém oceánu.

Madeira je sopečného původu, láká na svoji překrásnou přírodu, která je velmi rozmanitá. Všude kolem se rozléhají hory a pestrobarevné květiny.

 

MadeiraMadeira

 

Na ostrov se prakticky jinak než letecky nedostanete, z Prahy létají přímé lety do Funchalu, trasa je dlouhá přes 3 tisíce kilometrů. Pozor na časový posun, na ostrově je o hodinu méně, než u nás.

3. Korsika

Ostrov Korsika se nachází na sever od Itálie a na jih od Francie. Spadá pod Francii a je to čtvrtý největší středomořský ostrov. Korsice se říká také “hora v moři”, neboť vysoké a zelené hory jsou dominantou celého ostrova.

Přes ostrov vede několik turistických tras, nejslavnější je GR 20. Kromě turistiky a hor ale nabízí také krásné a čisté pláže, průzračné moře, které vybízí k potápění.

 

KorsikaKorsika

 

Největším korsickým městem je Bastia, kde je zároveň letiště a přístav. Na ostrov se můžete dostat buď letecky, nebo automobilem s pomocí trajektu. Výhodnější a kratší je určitě letecká doprava, po souši vás cesta přijde na více jak 20 hodin.

4. Azory

Souostroví Azory je opravdovým klenotem Atlantického oceánu. Je součástí Portugalska, ale geograficky se řadí k Africe. Souostroví se skládá z 9 ostrovů, které jsou sopečného původu.

Dovolená na Azorech je ideální pro milovníky krásné přírody a turistiky. Turisté sem přijíždí prakticky celoročně, v létě je průměrná teplota kolem 22 stupňů a v zimě neklesá pod 15 stupňů. Moře je chladnější a vhodné spíše pro otužilce.

 

AzoryAzory

 

Dostat se na Azory není snadné. Skoro všechny lety jsou zajišťovány azorskou společností SATA. Z České republiky je nejlepší spojení přes Frankfurt do Ponta Delgada (což je hlavní město Azor). Je možné letět i přes Lisabon. Letenka je poměrně drahá, mnohem levněji Vás to vyjde při včasné rezervaci (i jeden rok dopředu). Mezi jednotlivými ostrovy je možnost letecké přepravy.

5. Mallorca

Španělský ostrov Mallorcatypické středomořské klima. Slunce zde svítí více než 300 dní v roce a proto láká turisty z celého světa, kteří sem jezdí za odpočinkem.

Mallorca patří mezi nejoblíbenější turistické destinace ve Středomoří. Krom fascinující přírody a koupání nabízí návštěvníkům také mnoho historických památek, které stojí za vidění.

 

MallorcaMallorca

 

Dopravu můžete zvolit buď automobilem, autobusem nebo letecky. Letecká doprava je využívána nejvíce, neboť cesta po souši trvá více než 20 hodin. Tamní letiště nese název hlavního města Palma de Mallorca. Lety z Prahy jsou přímé a trvají průměrně 2,5 hodiny.

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Kandis

neděle, 9. duben 2017
10:08

Howdy just wanted to give you a brief heads up and let you
know a few of the pictures aren't loading correctly.
I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different internet browsers and both show the same results.


posted by: Kandis [Odpovědět]

Shawn

čtvrtek, 20. červenec 2017
20:43

Hello my friend! I want to say that this post
is awesome, great written and include approximately all important infos.

I would like to peer more posts like this .


posted by: Shawn [Odpovědět]

Čtěte také...

Doba letu na Kapverdy, Maledivy a do dalších exotických zemí

Doba letu na Kapverdy, Maledivy a do dalších exotických zemí

Exotika láká turisty zejména v zimním období. Chystáte se navštívit jednu z exotických zemí a nevíte jakou zvolit? Jedním z faktorů výběru může být také doba letu. Zejména pro lidi, kteří nemají létání příliš v oblibě. Připravili jsme pro vás orientační doby letu do nejoblíbenějších exotických desti…

Nejvhodnější čas na dovolenou v Karibiku: 3 destinace, které vedou

Nejvhodnější čas na dovolenou v Karibiku: 3 destinace, které vedou

Počátkem listopadu pomalu začíná sezóna ve většině karibských destinací. V Evropě už je na koupání v moři zima, a tak turisté musejí za sluníčkem a teplem létat o něco dále. Podívejme se na 3 nejoblíbenější destinace v Karibiku. Jak dlouho tam poletíte a na co se můžete těšit?


Populární řecké destinace na ostrovech i pevnině

Populární řecké destinace na ostrovech i pevnině

Jednou z nejoblíbenějších zemí, kam směřuje dovolená last minute, je již tradičně Řecko. Tato jihoevropská země nabízí ideální podmínky v létě. Jsou zde nádherné pláže, převážně azurové moře a teploty, které obvykle vysoko překračují hranici třiceti stupňů Celsia.

Top last minute destinace 2011

Top last minute destinace 2011

Mezi nabídkami jednotlivých cestovních kanceláří lze vypozorovat, které destinace a letoviska budou pro tento rok nejvíce v kurzu. Není příliš překvapivým faktem, že se jednotlivé top last minute destinace 2011 příliš neliší od oblíbených destinací v minulých letech.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy