verze pro tisk

Cestujeme za exotikou - praktické informace

18. prosinec 2013

Cestování do exotických zemí je stále oblíbenější aktivitou zejména v zimních měsících, kdy se tepla a sluníčka nedostává. Exotika láká cestovatele i dobrodruhy ze všech koutů světě, Českou republikou nevyjímaje. Na co se musíte připravit, když se rozhodnete navštívit exotickou zemi?

Cestujeme za exotikou - praktické informaceCestujeme za exotikou - praktické informace

Proč nás láká exotika?

Exotické destinace nabízí turistům nekonečné bílé pláže, čisté a průzračné moře, stálé počasí a v neposlední řadě také úplně odlišnou kulturu a jiný životní styl, než který známe z Evropy.

Zážitky z těchto zemí vás obohatí, mnohdy se dostanete až na hranice svých možností, uvidíte, uslyšíte a ochutnáte to, co jinde ne a domů si přivezete plno dojmů. Obvykle pozitivních i negativních. A to k cestování patří.

Dominikánská republika

Pokud zvolíte jako cílovou destinaci Dominikánskou republiku, bude vám stačit pouze platný cestovní pas. V zemi není vyžadováno vízum. Jakmile přiletíte do země, musíte zakoupit turistickou kartu, která stojí asi 10 €.

Kartu vyplníte podle vzoru, který dostanete k cestovním dokladům a část, kterou vám vrátí, si uschováte až do odjezdu ze země. Ohlídejte si, aby váš cestovní pas měl platnost minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Pasy musí obsahovat aktuální fotografie, včetně dětských.

Není požadováno žádné speciální očkování. Platit zde můžete eury nebo dolary. Směnný kurs je výhodnější ve směnárnách než v hotelích. Časový posun je zde -6 hodin v letním čase a -5 hodin v zimním čase, oproti středoevropskému času.

Maledivy

Vízum získáte na letišti na základě zpáteční letenky a potvrzení o ubytování. Má platnost 30 dní. Pokud se budete chtít zdržet, je možné požádat na imigračním úřadě o prodloužení na 60 dní.

Očkování na Maledivách není nutné, stačí jen dodržovat běžné hygienické návyky. Důkladně mýt ovoce a zeleninu a pít pouze balenou vodu. Většina resortů má svého vlastního zdravotníka.

Měnou je  maledivská rufiyaa, oficiálně se žádná jiná nepoužívá. Nicméně je možné si zde proměnit dolary. Pozor na časový posun. Maledivy se nacházejí v časovém pásmu GMT +5. V zimě je zde o 4 hodiny více, v letním období o 3 hodiny více než v ČR.

Thajsko

Thajsku je důležité dávat pozor na své osobní věci a bezpečnost všeobecně. Je zde poměrně vysoká kriminalita. Rozhodně doporučujeme vyhnout se demonstracím a drogám. Tresty za překupnictví jsou v Thajsku opravdu hodně vysoké.

Občané České republiky musí mít pas, který je platný minimálně dalších 6 měsíců po návratu z dovolené. V roce 2011 skončila pro občany ČR vízová povinnost. Pokud tedy hodláte zemi navštívit na dobu kratší než 30 dní, nebudete vízum potřebovat.

Očkování není povinné, nicméně se doporučuje očkování proti hepatitidě typu A a B a břišnímu tyfu. Oficiální měnou je baht, který se dělí 100 satangů.

Pozor na velký časový posun, Thajsko se nachází v časovém pásmu GMT +7. Oproti ČR je tu tedy o 5 hodin více v letním čase a o 6 hodin více v zimním čase.

Kuba

Pro cestu do této exotické země potřebujete platný pas, jehož platnost trvá minimálně dalších 6 měsíců po návratu. Při vstupu do země musíte také předložit vstupní turistickou kartu, kterou si můžete vyřídit už v Praze za poplatek.

Časový posun je -6 hodin vůči středoevropskému času. Měnou je kubánské peso. Nezapomeňte, že na Kubě nenajdete bankomaty.

Kapverdské ostrovy

Potřebujete vízum, které je možné získat na konzulátním oddělení ZÚ Kapverd v Berlíně. Očkování není povinné a bezpečnostní situace je dobrá.


Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Aktuální ceny letenek a zájezdů za exotikou

Aktuální ceny letenek a zájezdů za exotikou

Právě v zimním čase je ideální doba pro cestování za exotikou. Pokud zvažujete jakou destinaci zvolit, jistě vás budou zajímat aktuální ceny letenek a zájezdů. Exotika vůbec nemusí být drahá a nedostupná, je jen potřeba hledat více možností, které se nabízí. Představíme vám ceny letenek a zájezdů do…

Praktický cestovatelský portál pro milovníky výletů

Praktický cestovatelský portál pro milovníky výletů

Plánujete dovolenou a chcete se nechat inspirovat zajímavými tipy? Pak je tu pro vás cestovatelský portál Infoglobe.cz. Tento moderně pojatý magazín přináší zajímavé informace pro všechny milovníky cestování.


Last minute Thajsko: 5 nejoblíbenějších letovisek

Last minute Thajsko: 5 nejoblíbenějších letovisek

Thajsko nabízí celou řadu letovisek a turistických resortů, ze kterých si zákazníci mohou vybírat. Právě v tomto ročním období sem přijíždí největší množství turistů, kteří chtějí poznat její kulturu i historické a buddhistické památky. Nabízíme vám přehled pěti nejoblíbenějších thajských letovisek,…

Podmínky použití

V případě, že jste navštívili naše webové stránky, dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že stránky s tímto odkazem obsahují reklamu AdSense od společnosti Google Inc., která může sbírat informace o všech stránkách, které jste navštívili (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy