verze pro tisk

Bulharsko levně: Oblíbená letoviska

27. květen 2011

Bulharsko levně nabízí pobyty u moře i českým turistům. Zdejší hoteliéři se zejména v posledních letech snaží zvýšit kvalitu ubytování a všech služeb s ním souvisejících, takže se Bulharsko stalo opět po letech významnou destinací, kam ročně vyrážejí desetitisíce našinců za teplem a sluníčkem.

Bulharsko levně: Oblíbená letoviskaBulharsko levně: Oblíbená letoviska

V Bulharsku dnes nalezneme několik významných letovisek, která v lecčems předčí svoje evropské konkurenty.

Mezi nejpopulárnější letoviska patří:

Tato letoviska nabízejí čilý rušný život ve večerních hodinách, upravené pláže a mnoho atraktivních míst a kulturních památek v jejich blízkosti.

Primorsko

Nejoblíbenějším bulharským letoviskem je Primorsko. Mimo sezonu jde o malé městečko, které však s příchodem teplého počasí v letních měsících neuvěřitelně ožívá.

Pozitivem je blízká rozlehlá pláž, takže z hotelůů to k ní není nijak daleko, což jistě velmi ocení všichni přítomní turisté.

Slunečné pobřeží

Zdaleka největším je v Bulharsku letovisko Slunečné pobřeží. Jedná se zároveň již o poměrně tradiční letovisko, které funguje pro turisty již více jak 40 let. Kromě klasického ubytování se zde pohybuje i velmi náročná klientela, která si potrpí na luxus a perfektní servis.

Svatý Vlas

Nedaleko Slunečného pobřeží se nachází letovisko Svatý Vlas. Jedná se vlastně o jakési volné pokračování Slunečného pobřeží, k němuž se dá dojít pěšky po pláži.

Nesebr

Daleko to není ani do dalšího letoviska, kterým je Nesebr. Toto město je turisty poměrně hojně navštěvováno, což není překvapením, neboť se jedná o velmi pozoruhodné a architektonicky zajímavé městečko. Neklidní budou jen ti turisté, kteří si nepotrpí na davy dalších lidí, což je však prakticky typickým jevem pro celé bulharské pobřeží.

Zlaté písky

Posledním věhlasným letoviskem Bulharska jsou pak Zlaté písky, u nichž se dá prožít rovněž velmi příjemná dovolená v Bulharsku. K dispozici je zde kolem 4 kilometrů pláží, v jejich blízkosti leží přírodní rezervace.

I to je možná důvodem, proč jsou zde vyšší ceny nežli v ostatních destinacích Bulharska. Na české turisty zde proto příliš nenarazíte, převažuje západoevropská klientela a Rusové.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Darryl

pátek, 7. duben 2017
15:57

Spot on with this write-up, I seriously believe that this website
needs a great deal more attention. I'll probably
be returning to see more, thanks for the information!


posted by: Darryl [Odpovědět]

Čtěte také...

Last minute Egypt: Oblíbená letoviska

Last minute Egypt: Oblíbená letoviska

Egypt patří k velmi navštěvovaným zemím v rámci letních dovolených. Je to skvělé místo, kde se kombinuje exotika, rozumné ceny, průzračné moře, možnost potápění a vedle toho památky a poušť. K tomu přidejte celoroční skvělé počasí a ideální místo na last minute dovolenou je tady. Kam se tedy v Egypt…

Bulharsko je stále atraktivnější turistickou destinací

Bulharsko je stále atraktivnější turistickou destinací

Bývaly doby, kdy patřilo Bulharsko mezi země, kam bychom na dovolenou rozhodně nejeli. Ještě před nějakými deseti patnácti lety tato země opravdu nenabízela turistům příliš mnoho atraktivních ubytovacích prostor, ani zdejší pláže nepatřily mezi nejčistší a nejupravenější. V posledních letech se však…


Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko patří dlouhodobě mezi země, které jsou mezi českými turisty nejnavštěvovanější. Zejména to platí o letních měsících, kdy je v tuzemsku doba dovolených. Dovolená v Řecku zaujímá přední místa spolu s dovolenou v Chorvatsku či Itálii. Důvodů, proč tomu tak je, bychom určitě nalezli celou řádku.

Oblíbená lyžařská střediska v Itálii

Oblíbená lyžařská střediska v Itálii

Lyžařská sezona je sice za námi a většina lidí se nyní chystá užívat si letních veder, slunění a koupání v moři či na tuzemských přehradách a v rybnících, nicméně i přesto je dobré si zavzpomínat na uplynulou sezonu lyžování a třeba i pomalu přemýšlet o tom, kam bychom se mohli příští zimu vydat.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy