verze pro tisk

Bali a místa, která musíte vidět

11. listopad 2013

Ostrov Bali je oblíbenou destinací nejen pro lidi, kteří si chtějí užít koupání a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí cestovat, poznávat místní kulturu, lidi a zajímavá místa. Přehled míst, která na Bali musíte vidět, vám právě v tomto článku přinášíme.

Bali a místa, která musíte vidětBali a místa, která musíte vidět

Besakih

Jedním z nejnavštěvovanějších míst ostrova Bali je Besakih. Jedná se údajně i o místo nejposvátnější. Velký komplex chrámů ležící na úpatí vyhaslé sopky Gunung Agung každoročně láká tisíce turistů.

 

Chrámy BesakihChrámy Besakih
Zdroj: Wiki

Nejznámějším chrámem je Pura Besakih. Počítejte však s tím, že tu bývá opravdu hodně lidí, jak cestovatelů, tak místních věřících.

 

Tanah Lot Temple

Další ze známých chrámů je Tanah Lot Temple. Vystavěn na skále ční z moře asi 30 km od města Denpasaru. Místo patří nejen k nejnavštěvovanějším, ale také nejpropagovanějším. Snad v každém katalogu cestovní kanceláře se s ním setkáte.

 

Tanah Lot TempleTanah Lot Temple

 

Na balijském pobřeží je postaveno sedm mořských chrámů, každý z nich je poutním místem. Z chrámu je překrásný výhled a můžete si tu užít ty nejromantičtější západy slunce.

Ubud

Město Ubud je kulturním a duchovním centrem ostrova Bali. Můžete tu meditovat a relaxovat v odpočinkových zahradách. Na okrajích městečka se rozkládají rýžová pole.

Ubud a okolní políčkaUbud a okolní políčka
Zdroj: Wiki

Zajímavostí tohoto místa je Ubudský vodní palác a také Monkey Forrest. To je přírodní park, ve kterém volně žijí makakové. Uvidíte tu i tři chrámy a máte možnost prohlédnout si dávnou architekturu.

Goa Lawah

Jeskyně Goa Lawah je jeskyní netopýří. A to proto, že jich tu na stěnách najdete opravdu stovky. Žijí tu všechny druhy. Přímo před jeskyní můžete navštívit další z hinduistických chrámů.

Turistickým lákadlem je pískot netopýrů, který se z jeskyně nese až do chrámu. V okolí můžete navštívit překrásné pláže s černým pískem. Z pláže je také překrásný výhled na ostrůvek Nusa Penida.

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chania a západní Kréta: místa, která musíte vidět!

Chania a západní Kréta: místa, která musíte vidět!

Kréta je velice oblíbenou destinací. Každý tu najde vše, co k pohodové dovolené potřebuje. Krásné pláže, čisté moře, vysoké hory, dostatek památek a příjemné klima z Kréty dělají jeden z nejnavštěvovanějších ostrovů Řecka. Nejvíce turistů jezdí do letovisek okolo Heraklionu, Rethymna a Chanie. A prá…

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

Maroko je velmi zajímavá a kulturně bohatá země. I proto v posledních letech láká čím dál více turistů. Můžete sem sice přijet jen na pobytový zájezd, na pobřeží stojí minimálně dvě moderní letoviska, ale proležet dovolenou v Maroku na pláži by byla škoda. Díky vlivům africké, arabské, berberské a e…


3 místa, která navštívit v Dominikánské republice

3 místa, která navštívit v Dominikánské republice

Dominikánská republika patří k oblíbeným cílům turistů, kteří míří na dovolenou do Karibiku. Není se čemu divit. Pobyty jsou cenově dostupné, můžete tu relaxovat na bělostných plážích, poznávat památky, užívat si nočního života nebo jezdit po výletech. Podívejte se na 3 zajímavá místa, ktera byste v…

Jižní Kréta: která místa jsou ideální pro romantickou dovolenou?

Jižní Kréta: která místa jsou ideální pro romantickou dovolenou?

Kréta, ostrov legendárního mínojského krále Mínoa, palác Knóssos, v labyrintu uvězněný Mínotaurus, tj. bájný tvor člověks býčí hlavou střežící labyrint, a vyspělá mínojská kultura. Tato civilizace byla dle bádání údajně zničena výbuchem sopky na blízkém ostrově Santorini. Tento výbuch měl za následe…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy