verze pro tisk

6 překrásných pláží ostrova Korfu

7. září 2013

Ostrov Korfu je nejsevernějším řeckým ostrovem. Jeho břehy omývá Jónské a Jaderské moře. Často se mu také přezdívá Smaragdový ostrov, neboť díky vlhkému klimatu tu vše celoročně kvete.

6 překrásných pláží ostrova Korfu6 překrásných pláží ostrova Korfu

Ostrov Korfu údajně nabízí nejkrásnější pláže v Řecku, které jsou často lemované citrusy, olivovníky nebo různými keři. Které pláže byste tedy měli na Korfu vyzkoušet? Podívejte se na 6 nejhezčích pláží Korfu, které se pyšní oceněním Modrá vlajka.

1. Glyfada

Pláž Glyfada leží u stejnojmenného letoviska na západě ostrova Korfu. Tato oblast patří mezi nejvyhledávanější. Pláž je pokrytá jemným zlatavým pískem a moře se tu svažuje velmi pozvolna. Pozor si dávejte jen na spodní proudy.

Pláž hlídá plavčík a najdete tu i restaurace, kavárnu, sportovní vybavení, lehátka a slunečníky. Navštivte ji ale v týdnu, o víkendech tu není k hnutí.

2. Paleokastritsa

Na severozápadním pobřeží Korfu leží letovisko Paleokastritsa. To disponuje dokonce šesti plážemi. Na své si tu přijdou všichni, protože některé pláže jsou oblázkové, jiné s jemným zlatým pískem.

 

KorfuPláž Paleokastritsa

 

Hlavní pláž je úžasná, zasazená do romantické zátoky a obklopena překrásnou přírodou. Vhodná je i pro děti nebo tělesně postižené, protože moře je tu klidné a s pozvolným vstupem do vody.

3. Agios Georgios

Na severozápadě ostrova Korfu se nachází další překrásná zátoka Agios Georgios. Pláž se táhne v délce dvou kilometrů a pokrývá ji hrubší, zlatavý písek. Velice oblíbená je hlavně rodinami s dětmi, protože moře je tu teplé a velice mělké.

Pláž se nachází u stejnojmenného, velice klidného letoviska. Na pláži najdete veškeré vybavení jako slunečníky, lehátka, restaurace, sprchy, toalety a nabídku nejrůznějších vodních sportů.

4. Barbati

Na severovýchodě ostrova leží malá, oblázková a téměř zapomenutá pláž Barbati. Nachází se stranou od centra letoviska, schovaná mezi zelení. Můžete si být jisti, že tu budete mít potřebné soukromí.

Pláž je velice udržovaná, čistá a nabízí veškeré turistické vybavení. Z pláže Barbati a z teras místních taveren můžete pozorovat pobřeží Albánie.

5. Sidari

Oblast letoviska Sidari, na severním pobřeží Korfu, je kromě pláže známá také svým Kanálem lásky. Pověst praví, že dívka, která jím propluje, získá srdce toho, koho miluje.

 

KorfuKanál lásky - Zdroj: Wikipedia

 

Pláž pokrývá hrubý písek, a obklopují ji vápencové útesy. Nachází se v překrásné zátoce. Protože Kanál lásky je velmi oblíbeným cílem turistů, počítejte s tím, že tu může být v sezóně hlava na hlavě.

6. Issos

Luxusní, písečná pláž Issos, leží na samém jihu ostrova Korfu. Oblast je také nazývána pouští Korfu, protože tu najdete překrásné písečné duny. Pláž je dlouhá 2,5 km a široká okolo 40 metrů. Obklopuje ji cedrový háj.

Na své si tu přijdou hlavně milovníci windsurfingu nebo kitesurfingu, díky větru tu mají ideální podmínky. Na pláži najdete lehátka a slunečníky, taverny, restaurace i sprchy.

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Linette

pátek, 5. říjen 2018
06:14

Awesome article.


posted by: Linette [Odpovědět]

Abe

úterý, 9. říjen 2018
14:09

This is a great tip particularly to those new to the blogosphere.
Simple but very precise information… Many thanks for
sharing this one. A must read article!


posted by: Abe [Odpovědět]

Roosevelt

středa, 10. říjen 2018
12:20

Hey! I'm at work browsing your blog from my new iphone 4!

Just wanted to say I love reading through your blog and
look forward to all your posts! Carry on the excellent work!


posted by: Roosevelt [Odpovědět]

Dominga

čtvrtek, 18. říjen 2018
20:15

Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and
I will be waiting for your next write ups thanks once again.


posted by: Dominga [Odpovědět]

Čtěte také...

Korfu: poznejte perlu Jónského moře

Korfu: poznejte perlu Jónského moře

Největším řecký ostrov Korfu je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském moři. Pro bohatý výskyt flory je přezdíván také jako „Zelený ostrov“. Korfu, neboli Kérkyra, je kromě přírody znám také pro svou bohatou kulturní historii, typickou řeckou ostrovní architekturu. Během letní sezony …

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Magické Řecko, vlast bájného Daidala a Ikara, obávaného krále Mínoa, slepého básníka Homéra, velkých filozofů Platóna a Aristotela i slavného vojevůdce Alexandra Velikého. Země samotná se rozkládá jednak na pevnině, jednak na mnoha větších i menších ostrovech a ostrůvcích. Mezi ty nejznámější určitě…


7 nejkrásnějších pláží Mallorcy

7 nejkrásnějších pláží Mallorcy

Mallorca, největší ostrov Baleárských ostrovů, láká každoročně tisíce turistů. Příjemné teploty, téměř celoročně slunečné počasí, krásné pláže a nádherná příroda dělají z Mallorcy ideální destinaci pro dovolenou. Ostrov je vhodný pro individuální cestovatele, milovníky skalního lezení a hor, ale tak…

11 nejlepších pláží v Chorvatsku

11 nejlepších pláží v Chorvatsku

Chorvatsko neláká pouze na příznivé ceny, ale také na čisté moře a udržované pláže. Podle průzkumů jsou místní pláže jedny z nejčistších na pobřeží Středozemního moře. Skalnaté pobřeží také vábí milovníky podmořského života, který je v Chorvatsku velice pestrý. Které pláže patří mezi ty nejkrásnější…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy