verze pro tisk

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

18. září 2013

Maroko je velmi zajímavá a kulturně bohatá země. I proto v posledních letech láká čím dál více turistů. Můžete sem sice přijet jen na pobytový zájezd, na pobřeží stojí minimálně dvě moderní letoviska, ale proležet dovolenou v Maroku na pláži by byla škoda. Díky vlivům africké, arabské, berberské a evropské kultury má Maroko co nabídnout. Podívejte se na 5 míst, která byste měli vidět.

Mešita Hassana II.Mešita Hassana II.

1. Marakéš

V Marakéši je ideální strávit alespoň jednu noc. To proto, že město ožívá právě ve večerních hodinách. Přes den si můžete prohlédnout architekturu, ale přijedete-li sem v letních měsících, město bude spalovat slunce a žár. Večer se však ulice zaplní různými umělci, zaklínači hadů, prodejci a hudbou.

Marakéš leží ve vnitrozemí Maroka. Žije tu asi 800 tisíc obyvatel. Najdete tu mnoho zajímavých památek, jako například Koutoubia - 70 m vysoký minaret, Saadské hrobky, Jardin Agdal - 3 metry široké zahrady nebo Palác Bahia.

2. Casablanca

Město Casablanca je město naprosto odlišné od Marakéše. Při procházce uličkami budete mít pocit, že jste se ocitli spíše v nějaké evropské metropoli, než v severní Africe. Ženy si tu nezakrývají vlasy, můžete zajít do francouzských butiků nebo běžných supermarketů. Je to největší město Maroka, žije tu více než 3 miliony obvyvatel. Casablanka je také významným přístavem.

V Casablance navštivte nejvýznamnější mešitu Maroka - Mešita Hassana II. V Maroku mají do mešit přístup jen muslimové, pouze tato je výjimkou a můžete ji navštívit. Vejde se do ní 25 tisíc lidí. Minaret je vidět z obrovské dálky, měří totiž přes 200 metrů.

3. Fés

Fés je nejstarším městem v Maroku. Veškeré události, které byly pro Maroko důležité, započaly právě zde. Medina Fésu patří k největším na světě. Rozhodně stojí za návštěvu, ale velmi snadno se v ní ztratíte. Spleť hustých uliček vás snadno svede z cesty. V Medině zajděte na souk (místní trh).

Pokud do Fésu přijedete, můžete zažít obrovský kontrast starého a nového města, které je plné moderních obchodů, bulvárů apod. Najdete tu také královský palác a židovskou čtvrť.

4. Údolí Dades

Údolí řeky Dades patří k nejkrásnějším místům v Maroku. Najdete ho v pohoří Atlas a je proslulé svými vysokými červenými stěnami a propastmi. Podél řeky rostou ovocné sady a fíky.

V údolí také můžete vidět mnoho zachovalých pevností. I proto se mu říká údolí tisíce pevností. Mezi tu nejnavštěvovanější patří kasba Ait Arbi. Do údolí řeky Dades vstoupíte z města Boulmalne-du-Dadés.

5. Erg Chebbi

Asi nejkrásnější a nejnavštěvovanější místo na Sahaře, Erg Chebbi, se může pochlubit nejvyššími pohyblivými písečnými dunami v Maroku. Ty měří místy i 1,5 metru.

Barva písku se přes den mění z bílé, přes oranžovou, červenou, hnědou až k šedé. Na dunách můžete i lyžovat. Místo je situováno k oáze Merzouga a v posledních letech se tu turistický ruch razantně zvýšil.

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Andres

neděle, 9. duben 2017
10:27

It's really very complex in this busy life to listen news on TV, so I
just use the web for that purpose, and take the hottest information.


posted by: Andres [Odpovědět]

Deloris

čtvrtek, 20. červenec 2017
21:46

I was suggested this website through my cousin. I am now
not sure whether or not this submit is written by way of him as nobody else recognize such detailed about my trouble.
You are wonderful! Thanks!


posted by: Deloris [Odpovědět]

Čtěte také...

Bali a místa, která musíte vidět

Bali a místa, která musíte vidět

Ostrov Bali je oblíbenou destinací nejen pro lidi, kteří si chtějí užít koupání a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí cestovat, poznávat místní kulturu, lidi a zajímavá místa. Přehled míst, která na Bali musíte vidět, vám právě v tomto článku přinášíme.

Chania a západní Kréta: místa, která musíte vidět!

Chania a západní Kréta: místa, která musíte vidět!

Kréta je velice oblíbenou destinací. Každý tu najde vše, co k pohodové dovolené potřebuje. Krásné pláže, čisté moře, vysoké hory, dostatek památek a příjemné klima z Kréty dělají jeden z nejnavštěvovanějších ostrovů Řecka. Nejvíce turistů jezdí do letovisek okolo Heraklionu, Rethymna a Chanie. A prá…


Letoviska v Maroku – kde strávíte příjemnou dovolenou?

Letoviska v Maroku – kde strávíte příjemnou dovolenou?

Maroko, arabsky Maghreb-el-Aksa v překladu „Daleký západ“, je království ležící v severozápadní Africe. Omývají ho vlny Atlantského oceánu a Středozemního moře. Exotická země, brána do afrického a muslimského světa. Již odedávna působila jako křižovatka různých kultur, národů i etnik. Jejich vlivem …

10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku

10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku

Chystáte se do Thajska? Je mnoho věcí, které v této nádherné exotické zemi lze dělat. Co byste rozhodně měli vyzkoušet? Čtěte následující řádky a nechte se inspirovat.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy