verze pro tisk

5 oblíbených letovisek řeckého ostrova Skiathos: pojeďte na dovolenou tam, kde se točil muzikál Mamma Mia

17. říjen 2013

Nádherný ostrov Skiathos se rozléhá u řeckého pobřeží, v severní části Egejského moře, a je součástí souostroví Sporady. Tento velmi navštěvovaný ostrov vybízí turisty ke klidně strávené dovolené, která je určena pro relaxaci na pláži a koupání v průzračném moři.

Skiathos. Zdroj:WikipediaSkiathos. Zdroj:Wikipedia

Skiathos je proslulý tím, že se zde točil muzikál Mamma Mia, který si získal světový ohlas. I přes svou poměrně malou rozlohu (pouze 50 kilometrů čtverečních) je zde mnoho míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

1. Hlavní město Skiathos

Na východě ostrova Skiathos, v malebném zálivu, leží stejnojmenné hlavní město. Místní lidé jej nazývají Chora. Jedná se o přístavní městečko, nedaleko kterého se nachází mezinárodní letiště. To zajišťuje dopravu mezi ostrovem a pevninou.

Město, podobně jako většina přístavních měst v Řecku, je postaveno kaskádově na svahu. Domky, které mají typickou bílou fasádu s červenými střechami, jsou vyskládány jeden vedle druhého. Všude kolem je spousty zeleně a barevných květin. Břehy obléhají jachty.

Turisté mohou ochutnat prvotřídní řeckou kuchyni. Městečko Skiathos má mnoho co nabídnout a proto patří mezi turisty často vyhledávaná místa.

2. Achladia

Toto letovisko se nachází na východním pobřeží ostrova Skiathos. Vyznačuje se tím, že je velmi klidné. Nenajdete zde bouřlivý noční život, ale naopak klid a relaxaci. Proto je toto místo hodně vyhledáváno seniory a rodiny s dětmi.

Ale ani mladí lidé nemusí být ochuzení o noční ruch, neboť jej najdou v hlavním městě, které je odsud vzdálené pouhých 5 kilometrů.

Pláž Achladia se pyšní bílým a jemným pískem, na které narazíte i na mořském dně. Mnoho turistů to velmi ocení, neboť Řecko je proslulé spíše oblázkovými plážemi. Nebudete potřebovat boty do vody. Vstup do moře je pozvolný. Naprosto ideální pro neplavce nebo malé děti.

3. Koukounaries

Ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou, které se nachází na jihozápadním ostrova Skianthos. Podobně jako v letovisku Achladia, ani zde nenajdete bouřlivý noční život.

Koukounaries se řadí mezi nejoblíbenější letoviska na ostrově a turisty nejvíce vyhledávané, neboť je zde nejdelší pláž na ostrově. Pokrývá ji bílý jemný písek a vstup do vody je velmi pozvolný.

Vyžití na místní pláži je skutečně velmi rozmanité. Můžete si zde zapůjčit sportovní vybavení nebo se před horkým sluncem schovat v jednom z místních barů.

4. Platanias

Toto letovisko se nachází na jihu ostrova, jen pár kilometrů od Koukounaries. Pro milovníky krásných pláží je jasnou volnou, neboť pláž je zde velmi dlouhá, písečná a udržovaná. Pozvolný vstup do moře zde nenajdete, již u břehů bývá velká hloubka.

Městečko Platanias patří mezi klidnější, noční ruch zde nehledejte, naopak si zde můžete vychutnat klid a pohodu plnými doušky. Zajímavostí je skutečnost, že město stejného názvu se nachází také na ostrově Kréta.

5. Troulos

Troulos se nachází přesně na půl cesty mezi letovisky Koukounaries a Platanias. Název neoznačuje jen město, ale také malý ostrov ve tvaru kopule, který je dobře vidět z pláže. Turisté si mohou půjčit motorový člun a poznat ostrůvek na vlastní oči.

Hlavní pláž je dlouhá a písečná, s pozvolným vstupem do moře. Kolem dokola ji lemují borovice, což oceníte zejména kolem poledne, kdy se můžete ochladit v jejich. Okolí je pokryto zelenými háji, které lákají k dlouhým procházkám.

Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lavada

sobota, 22. červenec 2017
08:37

Very energetic article, I enjoyed that a lot.
Will there be a part 2?


posted by: Lavada [Odpovědět]

Hannelore

pátek, 7. duben 2017
20:14

Does your website have a contact page? I'm having problems locating it but,
I'd like to send you an email. I've got some creative ideas for your blog you
might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it improve
over time.


posted by: Hannelore [Odpovědět]

Čtěte také...

Dovolená na Sardinii: 5 nejnavštěvovanějších letovisek ostrova

Dovolená na Sardinii: 5 nejnavštěvovanějších letovisek ostrova

Plánujete letní dovolenou? Učarovala vám Itálie, ale na riviéru či do Kalábrie se vám nechce? Rádi byste odpočinek na písečných plážích proložili cestováním, horskými túrami a návštěvou místních obyvatel? Pak pro letošek vyzkoušejte Sardinii. Druhý největší ostrov Středozemního moře je skvělý pro ro…

Pojeďte na dovolenou se slevou: Jaké máte možnosti?

Pojeďte na dovolenou se slevou: Jaké máte možnosti?

Nastává čas letních dovolených. Mnozí z vás ještě nevědí, kam na odpočinek vyrazí a zda vůbec. Je pravdou, že letní dovolená stojí docela dost peněz a ne každý si ji může dovolit. Co takhle zkusit slevy na pobyty? Díky nim si letní dovolenou může užít téměř každý.


Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Nejzajímavější řecké ostrovy: pojeďte na Krétu, Lesbos či Korfu

Magické Řecko, vlast bájného Daidala a Ikara, obávaného krále Mínoa, slepého básníka Homéra, velkých filozofů Platóna a Aristotela i slavného vojevůdce Alexandra Velikého. Země samotná se rozkládá jednak na pevnině, jednak na mnoha větších i menších ostrovech a ostrůvcích. Mezi ty nejznámější určitě…

Hlavní město ostrova Rhodos: pojďme na prohlídku

Hlavní město ostrova Rhodos: pojďme na prohlídku

Rhodos má výbornou silniční síť, jejímž využitím se dá pohodlně projet celý ostrov a navštívit tak mnoho zajímavých míst. Jste-li stejně jako já milovníky historie a kulturních památek, nesmíte si nechat ujít hlavní město ostrova, starodávné měs-to Rhodos. Dělí na Staré a Nové. Pojďme se tedy společ…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy