verze pro tisk

5 nejlepších letovisek na Mallorce

3. červen 2014

Mallorca patří mezi turisitcky nejoblíbenější destinace. A není se čemu divit. Jen hlavní město Palma de Mallorca nabízí neskutečné množství turisticky lákavých míst od nejznámější katedrály La Seo přes palác Almudaina až po Paseo de Borne, kde se každý den konají květinové trhy. Kromě hlavního města je Mallorkca veskrze prodchnuta nádhernými letovisky s udržovanými plážemi. Tady jsou ta nejlepší z nich.

Mallorca; zdroj: wikiMallorca; zdroj: wiki

Alcúdia (Alcudia)

Jedná se o rušné bývalé hlavní město Mallorky (Pollentia). Najdete zde mnoho památek z římského i maurského období. Středověk vám přiblíží městské hradby ze 14.století či jeden z nejstarších kostelů Mallorky Oratorio de Santa Ana ze 13. století. Tato památka má za sebou bouřlivou historii. Kostel byl totiž v 19. století částečně stržen, ovšem záhy opět dle originálu postaven. Zachovala se však původní kaple z doby renesance. V současnosti se řadí Alcúdia k největším turistickým centrům na severu Mallorky. Nachází se na poloostrově Cap de Pinar. Alcúdia se nazývá nejen starobylé město, ale i přístav s bohatou turistickou infrastrukturou. Množství hotelů, penzionů, apartmánů, hospůdek, kaváren a restaurací zajišťuje klasický turistický komfort letoviska. Podél moře se táhne deset kilometrů dlouhá písečná pláž obklopená palmami. Horké slunce vybízí ke slunění a teplé moře k dovádění ve vodě či užívání si vodních sportů. Milovníci jízdy na kole určitě přivítají cyklistickou stezku vedoucí kolem moře.

Cala Sant Vicen (San Vicente)

Zátoka leží u výběžku poloostrova Formentor uprostřed pinií, borovic, ovocných stromů a cesmínových dubů. Pláže s jemným pískem, průzračné moře, kavárny a bary u pláže, hotely nedaleko pláží. Ideální dovolená na překrásném místě.

Cala Mayor (Illetas)

Asi pět kilometrů na západ od Palmy de Mallorca naleznete jedno z největších a turisticky nejoblíbenějších letovisk. Středisko leží na ostrově Cala Mayor. Navíc se tu nachází i letní sídlo španělské královské rodiny zvané Marivent. Naproti najdete vesnici Illetas a překrásnou písečnou pláž. Poblíž můžete navštívit Castillo de Bendinat, který je obklopen nádhernými zahradami a piniovými lesy.

Magalluf

Poblíž hlavního města je i Magalluf. Letovisko, které společně s Palmou Novou patří mezi nejdůležitější a největší na Mallorce. Hotely vyšších kategorií, apartmány, restaurace, obchody, krámky, bary i kavárny a překrásná promenáda. Sportovní vyžití zde existuje ve všech různých podobách a doplňuje je blízký aquapark či golfové hřiště. Za zábavou pak můžete vyrazit do Western Water Parku či El Dorada nebo Nemo-centra. Pokud milujete noční život, v Magallufu si určitě přijdete na své. Bary a noční párty zde v noci totiž ožívají ve velkém.

Paguera (Peguera)

Na západ od Palmy de Mallorca leží také Paguera. Co je na ní zajímavé je to, že na rozdíl od ostatních turistických center na Mallorce zde nenajdete typické hotelové komplexy, což je opravdu ojedinělé. Přesto i zde se stal hlavní obživou pro místní obyvatele turismus. Navštívit tak můžete množství restaurací, kaváren i obchodů. Největším tahákem na lidi zůstává samozřejmě průzračné čisté moře a udržované písečné pláže. Příjemný je i mírný vstup do moře. Oceníte určitě i to, že zdejší zátoky jsou lemovány útesy a piniovými háji. A na závěr to nejlepší. Paguera není jen obyčejné letovisko, Paguera patří totiž mezi jedny z nejhezčích , původních přímořských lázní.

 

Linkuj.cz!

Autor: Marie Cimburková

Autorka se narodila ve Vyškově, žila v Jeseníkách, studovala v Hradci Králové i ve městě Coimbra v Portugalsku a nyní bydlí v Praze. Vystudovala Pedagogickou fakultu, obor Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Ráda cestuje, čte, tvoří, podniká výlety do přírody a miluje horskou turistiku

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 4xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lou

neděle, 3. září 2017
23:22

What's up, constantly i used to check webpage posts here early in the dawn, since i like
to learn more and more.


posted by: Lou [Odpovědět]

Čtěte také...

11 nejlepších pláží v Chorvatsku

11 nejlepších pláží v Chorvatsku

Chorvatsko neláká pouze na příznivé ceny, ale také na čisté moře a udržované pláže. Podle průzkumů jsou místní pláže jedny z nejčistších na pobřeží Středozemního moře. Skalnaté pobřeží také vábí milovníky podmořského života, který je v Chorvatsku velice pestrý. Které pláže patří mezi ty nejkrásnější…

7 nejlepších zábavních parků v Evropě

7 nejlepších zábavních parků v Evropě

Internetový vyhledávač hotelů trivago.cz představuje sedm hotelů v blízkosti nejoblíbenějších evropských zábavních parků, které nabízejí vynikající kvalitu za příznivou cenu.


Last minute Thajsko: 5 nejoblíbenějších letovisek

Last minute Thajsko: 5 nejoblíbenějších letovisek

Thajsko nabízí celou řadu letovisek a turistických resortů, ze kterých si zákazníci mohou vybírat. Právě v tomto ročním období sem přijíždí největší množství turistů, kteří chtějí poznat její kulturu i historické a buddhistické památky. Nabízíme vám přehled pěti nejoblíbenějších thajských letovisek,…

5 neoblíbenějších letovisek Isla Margarity

5 neoblíbenějších letovisek Isla Margarity

Isla Margarita bývá právem nazývána jako ostrov perel, ve kterém se snoubí kouzlo bělostných pláží, překrásné palmy, azurové moře a teplé podnebí. Ostrov je přímo předurčen pro strávení té nejkrásnější dovolené. Nabídneme vám přehled nejkrásnějších a nejoblíbenějších letovisek, které můžete navštívi…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy