verze pro tisk

3 nejoblíbenější letoviska Kuby

5. listopad 2013

Ačkoli je Kuba zemí, která vábí hlavně individuální turisty, mířící sem za poznáním, ani o klasická letoviska tu není nouze. Můžete zde prožít příjemnou a plnohodnotnou dovolenou, jako v kterékoli jiné destinaci Karibiku. Podívejte se tedy na 3 vůbec nejoblíbenější letoviska Kuby.

3 nejoblíbenější letoviska Kuby3 nejoblíbenější letoviska Kuby

Varadero

Vůbec nejznámějším a nejnavštěvovanějším kubánským letoviskem je Varadero. Leží asi 150 km od Havany, na poloostrově Hicacos. Původní vesnička, která žila z produkce soli, se rychle proměnila v moderní turistické centrum. Největším lákadlem Varadera jsou pochopitelně překrásné, dlouhé, bělostné pláže.

 

VaraderoVaradero

Kromě relaxace na plážích můžete také navštívit Krokodýlí farmu a Zoo, podívat se do jeskyní Santa Catalina nebo Cuevas de los Musulmanes. Varadero je také oblíbené vyznavači potápění a golfu. Dovolená v tomto letovisku je cenově nejdostupnější.

Cayo Coco

Milovníci podmořského života by měli zamířit na ostrůvek Cayo Coco. Kuba je obklopena korálovými ostrovy, které lákají potápěče z celého světa. Však jen zde je více než 20 vyhlášených potápěčských míst.

Také ti turisté, kteří si chtějí užít luxusu fantastických pláží s nedotčenou přírodou, budou zde na pravém místě. Pláže ostrova Cayo Coco zaujímají asi 20. místo v žebříčku nejhezčích pláží světa.

 

Pláž v letovisku Cayo CocoPláž v letovisku Cayo Coco
Zdroj: Wiki

Kromě pláží tu na vás čeká velice bohatá vegetace, mnoho druhů exotických zvířat a ptactva. Počítejte však s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Cayo Guillermo

Na tento korálový ostrov míří hlavně lidé, kteří si chtějí užít klidnou, ničím nerušenou dovolenou. Cayo Guillermo tyto podmínky bezesporu splňuje. Hotelů je zde zatím jen pár a jsou citlivě zasazeny do krajiny. Turistické vybavení je tu na vysoké úrovni, nicméně sem stále mnoho lidí nejezdí.

Celý ostrov je přírodní rezervací. Pozorovat zde můžete pelikány a plameňáky. Na své si také přijdou milovníci kitesurfingu, tento sport je na Cayo Guillermo velice oblíbený.

 

Pláž PilarPláž Pilar
Zdroj: Wiki

Mezi nejkrásnější místa nejen ostrova, ale celé Kuby, patří pláž Pilar. Leží na západě ostrova a dostanete se k ní buď autobusem, nebo na skútru. S sebou si vezměte hlavně slunečník, neboť na pláži není žádný stín.

 

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Toni

neděle, 9. duben 2017
10:07

Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the
blog. Any feedback would be greatly appreciated.


posted by: Toni [Odpovědět]

Minda

neděle, 3. září 2017
20:25

I always used to read piece of writing in news papers but now
as I am a user of internet thus from now I am using net for content, thanks to web.


posted by: Minda [Odpovědět]

Raquel

pondělí, 16. říjen 2017
16:25

Hi to every body, it's my first go to see of this website;
this blog contains remarkable and actually fine
material for visitors.


posted by: Raquel [Odpovědět]

Čtěte také...

4 nejoblíbenější letoviska v Černé Hoře

4 nejoblíbenější letoviska v Černé Hoře

Černá Hora byla dlouhá léta turisty opomíjena, ačkoli jim rozhodně má co nabídnout. Malý balkánský stát omývaný Jaderským mořem se může pochlubit překrásnými plážemi, velmi čistým mořem a stále nedotčenou přírodou. I proto se v nabídce cestovních kanceláří Černá Hora objevuje stále častěji. Podívejt…

3 nejoblíbenější letoviska Kostariky

3 nejoblíbenější letoviska Kostariky

Kostarika se nachází ve Střední Americe, na severu hraničí s Nikaraguou, na jihu s Panamou. Zbývajícími sousedy jsou jí Tichý oceán a částečně Karibské moře. Ti omývají její přírodní hranice. Součástí republiky je i Kokosový ostrov.


Dovolené v Tunisku: 3 nejoblíbenější hotely letoviska Monastir

Letovisko Monastir patří k těm nejnavštěvovanějším v Tunisku. Malebné město se 40 tisíci obyvateli je skvělým místem pro letní dovolenou. Najdete tu překrásné dlouhé pláže s pozvolným vstupem do vody, významné památky jako Mauzoleum Habíba Burgíby nebo Ribát a dostatek ubytovacích kapacit. Podívejte…

Bělostné pláže Kuby: které navštívit?

Bělostné pláže Kuby: které navštívit?

Kubánské pláže ztělesňují to nejlepší, co od dovolené očekáváme. Bělostný jemný písek kontrastuje s čistým, nebesky modrým mořem. Kuba čítá takřka 6 000 kilometrů dlouhé pobřeží, na kterém se nachází více než 300 pláží. Představme si ty NEJ.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy