verze pro tisk

3 místa, která navštívit v Dominikánské republice

29. říjen 2013

Dominikánská republika patří k oblíbeným cílům turistů, kteří míří na dovolenou do Karibiku. Není se čemu divit. Pobyty jsou cenově dostupné, můžete tu relaxovat na bělostných plážích, poznávat památky, užívat si nočního života nebo jezdit po výletech. Podívejte se na 3 zajímavá místa, která byste v Dominikánské republice měli navštívit.

3 místa, která navštívit v Dominikánské republice3 místa, která navštívit v Dominikánské republice

1. Pláž Cabarete

Jedna z nejkrásnějších pláží v Dominikánské republice leží východně od města Sosúa. Dlouhá je 6 km a skryta v příjemném zálivu. Podél se táhne promenáda lemovaná hotely, kavárnami, restauracemi a nočními kluby.

Na pláži Cabarete jsou snad nejideálnější podmínky pro windsurfing a potápění. Místo ale láká i na jiné, než vodní radovánky. Asi kilometr od pláže se nachází národní park Choco a pohoří Punta Galeta. Tady na vás čekají rozmanité druhy květeny i zvěře, které můžete obdivovat.

2. Las Terrenas

Na severovýchodě Dominikánské republiky se nachází poloostrov Samaná. Sem každý rok v únoru připlouvají plejtváci, aby zde vyvedli své mladé. Proto v tomto období je poloostrov turisty doslova zaplněn.

Nejkrásnější místo, kde je možné zblízka plejtváky sledovat, je právě Las Terrenas. Navíc se tu nachází hluboké a čisté jezero, do jehož vod padá z výšky 60 metrů vodopád El Limón.

3. Muzeum jantaru

Muzeum jantaru najdete v letovisku Puerto Plata. Pobřeží okolo tohoto městečka je označováno jako jantarové proto, že tu tato pryskyřice dříve hojně těžila.

Jantar z Dominikánské republiky patří k těm nejlepším na světě, protože je čistý a má i 10x vyšší obsah hmyzu. Muzeum najdete ve vile Benz. Otevřeno je denně kromě neděle, od 9 - 18 hodin.

 

 

 

 

Linkuj.cz!

Autor: Veronika Haláková

Autorka žije v Plzni, kde vystudovala Kulturní a sociální antropologii. Ve volném čase se kromě cestování věnuje jízdě na koni, hudbě a svým psům. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Lola

pondělí, 4. září 2017
12:50

Thank you for any other excellent post. Where else could anyone get that type
of information in such a perfect means of writing? I have a presentation subsequent week,
and I am on the search for such info.


posted by: Lola [Odpovědět]

Čtěte také...

Punta Cana a Boca Chica - perly v Dominikánské republice

Punta Cana a Boca Chica - perly v Dominikánské republice

Hledáte inspiraci, kam vyrazit na exotickou dovolenou? Pak se nabízí Dominikánská republika, která přináší to nejlepší, co lze od dovolené očekávat. Krásné písečné pláže zalité sluncem, azurové moře, ve kterém je bohatý podmořský život a celoročně stálé počasí. Představme si dvě nádherná letoviska, …

Bali a místa, která musíte vidět

Bali a místa, která musíte vidět

Ostrov Bali je oblíbenou destinací nejen pro lidi, kteří si chtějí užít koupání a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí cestovat, poznávat místní kulturu, lidi a zajímavá místa. Přehled míst, která na Bali musíte vidět, vám právě v tomto článku přinášíme.


Chania a západní Kréta: místa, která musíte vidět!

Chania a západní Kréta: místa, která musíte vidět!

Kréta je velice oblíbenou destinací. Každý tu najde vše, co k pohodové dovolené potřebuje. Krásné pláže, čisté moře, vysoké hory, dostatek památek a příjemné klima z Kréty dělají jeden z nejnavštěvovanějších ostrovů Řecka. Nejvíce turistů jezdí do letovisek okolo Heraklionu, Rethymna a Chanie. A prá…

Jižní Kréta: která místa jsou ideální pro romantickou dovolenou?

Jižní Kréta: která místa jsou ideální pro romantickou dovolenou?

Kréta, ostrov legendárního mínojského krále Mínoa, palác Knóssos, v labyrintu uvězněný Mínotaurus, tj. bájný tvor člověks býčí hlavou střežící labyrint, a vyspělá mínojská kultura. Tato civilizace byla dle bádání údajně zničena výbuchem sopky na blízkém ostrově Santorini. Tento výbuch měl za následe…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy