verze pro tisk

10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku

29. leden 2014

Chystáte se do Thajska? Je mnoho věcí, které v této nádherné exotické zemi lze dělat. Co byste rozhodně měli vyzkoušet? Čtěte následující řádky a nechte se inspirovat.

10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku10 věcí, které musíte vyzkoušet v Thajsku

1. Ochutnat speciality

Každý, kdo navštíví Thajsko, musí ochutnat místní kuchyni. Ta je sice jednoduchá, ale pestrá a chutná. Pro člověka, který ji ochutná poprvé, může být malinko šokující, neboť jídla jsou dost kořeněná a chuťové kombinace více než zajímavé. Thajci ctí rčení „co nepálí, není zdravé“.

2. Zajít na thajskou masáž

Tento pojem známe i z České republiky, nicméně teprve v Thajsku dostává ten pravý smysl. Zde se chodí na masáže pravidelně, nečeká se, až člověka začne něco bolet. V Thajsku patří masáž ke každodennímu životu. Najít masérský podnik není vůbec nic složitého, dopřejte si tu opravdovou thajskou masáž, která vás doslova postaví na nohy.

V Thajsku se tradiční masáž nazývá NUAD BORAN. Tato masáž vás zbaví stresu, napětí svalstva, uvolní šlachy a klouby.

3. Vyzkoušet krásné pláže

Thajské pláže patří k těm nejkrásnějším na světě. Jednou z nejnovějších plážových destinací na jihu Thajska je Khao Lak, která je vzdálená asi 1,5 hodiny od letiště Phuket.

Toto místo je výzvou pro milovníky přírody, ale také pro ty, co chtějí relaxovat. Nádherné pláže nabízí také ostrov Phuket. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv místní letovisko, přivítají vás pláže pokryté jemným bílým pískem, stálé počasí a průzračné moře.

4. Nakupovat

V Thajsku se nakupuje velmi dobře, neboť zde není draho. Typické jsou thajské suvenýry, které zahrnují dřevěné a řezbářské práce z teakového dřeva, drahé kameny či výrobky z tradiční umělé hmoty. Zboží zde pořídíte mnohdy mnohem levněji, než byste koupili u nás.

5. Bavit se

Zábava patří neodmyslitelně k Thajsku stejně jako relaxace. Turistům je zde k dispozici celá škála aktivit a programů. Nabízejí je obvykle hotely nebo resorty v podobě animačních programů. V nabídce jsou tradiční tance či živá hudba. 

6. Vidět město Andělů

Tak se nazývá Bangkok, je to místo kontrastů. Na jedné straně budete fascinováni historickými památkami, na straně druhé stojí supermoderní architektura.

Řeka Caho Phraya rozděluje město na 2 části, východní a západní. Jednou z nejrušnějších částí Bangkoku je čínská čtvrť. Staré královské město představuje historické srdce Bangkoku, jsou zde nádherné originální historické stavby a chrámy.

7. Zahrát si golf

Milovníci golfu si zde rozhodně přijdou na své. Nachází se zde celá řada golfových areálů, které nabízejí dokonalý servis.

8. Poznat podmořský svět

Thajsko se pyšní průzračným mořem, které přímo vybízí k potápění a šnorchlování. Nejzajímavější pro potápění je nepochybně Andamanské moře, kam patří Phi Phi ostrovy, Phuket, Ko Yao Yai. Nejlepší jsou Similanské ostrovy. V Thajském zálivu se potápí celoročně.

9. Protančit noci

Noční život je proslulý po celém Thajsku, i když asi nejvíce to žije v Bangkoku. Nachází se zde celá řada stylových barů a klubů, v nichž můžete tančit do časných ranních hodin. I letoviska jsou často velice živá.

10. Prozkoumat džungli

Co by to bylo za dovolenou v Thajsku, kdybyste se nevydali do hlubin džungle. Sežeňte si kvalitního průvodce a vydejte se pěšky nebo na slonech do divočiny. Treking džunglí může být i vícedenní, spojený s plavbou na bambusových raftech.

 

Linkuj.cz!

Autor: Martina Richterová

Autorka žije v Praze, kde vystudovala Management cestovního ruchu. Ve volném čase se věnuje psaní článků, cestování a četbě. Je maminkou tříletého syna. Kontaktovat ji můžete přes Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rhodos a nejkrásnější pláže: 5 tipů na pláže, které musíte navštívit!

Rhodos a nejkrásnější pláže: 5 tipů na pláže, které musíte navštívit!

Ostrov Rhodos patří k nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům. Je vzdálen od Prahy jen 2,5 hodiny letu a nabízí slunné počasí po celý rok. V létě sem turisty lákají především rozmanité a krásné pláže. Chystáte se na Rhodos? Máte v plánu si půjčit auto a ostrov pořádně procestovat? Podívejte se na seznam…

10 věcí, co dělat na Bali

10 věcí, co dělat na Bali

Jestliže zvolíte jako svou cílovou destinaci Bali, pak vězte, že nudit se zde rozhodně nebudete. Zábava patří k Bali stejně neodmyslitelně, jako relaxace a oddych. Bali představuje ráj pro turisty, kteří touží pro odpočinkové dovolené strávené na pláži a zároveň se nechtějí zříkat zábavných aktivit.…


Bali a místa, která musíte vidět

Bali a místa, která musíte vidět

Ostrov Bali je oblíbenou destinací nejen pro lidi, kteří si chtějí užít koupání a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí cestovat, poznávat místní kulturu, lidi a zajímavá místa. Přehled míst, která na Bali musíte vidět, vám právě v tomto článku přinášíme.

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

5 úžasných míst v Maroku, která musíte vidět

Maroko je velmi zajímavá a kulturně bohatá země. I proto v posledních letech láká čím dál více turistů. Můžete sem sice přijet jen na pobytový zájezd, na pobřeží stojí minimálně dvě moderní letoviska, ale proležet dovolenou v Maroku na pláži by byla škoda. Díky vlivům africké, arabské, berberské a e…Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy