verze pro tisk

Plánování letní dovolené

23. duben 2012

Plánování dovolené je už i u vás určitě v plném proudu, není se čemu divit, vždyť léto je tu za pár týdnů. Kdo nechce nechat plánování dovolené až na poslední chvíli, tedy last minute, ten by si měl pospíšit a ujasnit si, kam že to vlastně letos s přáteli či rodinou pojede.

Plánování letní dovolenéPlánování letní dovolené

Dovolená v cizině je už pár let velmi dostupná. Ceny u některých cestovních kanceláří se mnohdy pohybují na částkách, které jsou srovnatelné za dovolenou v tuzemsku. A ruku na srdce, kdo by si za stejné peníze nechtěl místo pobytu u českého rybníčku raději vyrazit třeba do Itálie či na některý z řeckých ostrovů.

Tipy na zajímavé destinace

Dlouhá léta už turistickým destinacím, které Češi rádi navštěvují, patří zejména Chorvatsko, Itálie a Řecko. Z posledně jmenované země se těší velké oblibě například Rhodos, krásný řecký ostrov, který leží u pobřeží Malé Asie, od něhož je vzdálen jen několik kilometrů. Na Rhodu, který je největším z Dodekanéských ostrovů, je několik zajímavých turistických míst, jejichž navštívením se dá celá dovolená výrazně zpestřit. Za všechny lze jmenovat třeba samotné město Rhodos, které je zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, nebo Sedm pramenů. Z dalších řeckých ostrovů si Češi zamilovali třeba Krétu. Turistiky zajímavý je kromě Řecka ale i ostrov Kypr, které v létě nabízejí vynikající klimatické podmínky. Přestože by se na první pohled zdálo, že v těchto končinách bude v červenci či srpnu pro našince neúnosné horko, díky příjemným větrům a zeleni je zde i v těch nejparnějších dnech skvěle. Tyto ostrovy nelze jinak než doporučit.

Neznám člověka, který by se na dovolenou netěšil. Přestože ne všichni dávají přednost cizímu prostředí a raději si vychutnají volné dny v tuzemsku, rozhodně stojí za to alespoň na pár dnů vypustit z hlavy všední starosti a stres.

Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Rodrigo

neděle, 9. duben 2017
10:00

I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz reply as I'm looking to design my own blog and would like to
know where u got this from. many thanks


posted by: Rodrigo [Odpovědět]

Kindra

sobota, 22. červenec 2017
02:07

Magnificent web site. A lot of helpful info here.
I am sending it to a few friends ans additionally
sharing in delicious. And naturally, thanks on your effort!


posted by: Kindra [Odpovědět]

Čtěte také...

Využijte last minute dovolené

Využijte last minute dovolené

Dovolené last minute mají jednu zásadní výhodu kromě menší časové náročnosti z hlediska plánování. Lasti minute zájezdy a pobyty ( platí to samozřejmě i pro letenky) jsou totiž mnohdy cenově zvýhodněné, tudíž se na dovolenou dostaneme za daleko menší peníze, než pokud bychom si ji zařizovali již s …

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko- oblíbená letní destinace

Řecko patří dlouhodobě mezi země, které jsou mezi českými turisty nejnavštěvovanější. Zejména to platí o letních měsících, kdy je v tuzemsku doba dovolených. Dovolená v Řecku zaujímá přední místa spolu s dovolenou v Chorvatsku či Itálii. Důvodů, proč tomu tak je, bychom určitě nalezli celou řádku.


Jak můžeme využít fotografie z dovolené

Jak můžeme využít fotografie z dovolené

Dovolená v cizině patří mezi nezapomenutelné okamžiky. Na dovolené si dokonale odpočineme, nabereme nové síly do běžných pracovních dnů a poznáme také novou krajinu, místní kulturní a přírodní památky, na které pak budeme jistě rádi vzpomínat. Snad každý z nás si na dovolenou bere fotoaparát, aby mo…

Allianz Direct: Letní sleva na cestovní pojištění

Allianz Direct: Letní sleva na cestovní pojištění

Na dovolenou je potřeba se řádně připravit a vyřídit si také nezbytné cestovní pojištění, které Vás chrání před případnými problémy v zahraničí. Jednou z možností, kde uzavřít výhodné cestovní pojištění, je využití služeb u společnosti Allianz.Najděte si dovolenou na míru!
Aktuální last minute


Zajímavé odkazy